poniedziałek, Grudzień 9, 2019

Jak pokonać alkoholizm?

0
Jak pokonać alkoholizm?

Alkoholizm to choroba, która łatwo nie pozwoli nam na jej wyleczenie. Człowiek zaplątany w jej sidła, zwykle uważa, że chory nie jest, a alkohol pozwala mu przetrwać trudne chwile, natomiast nie jest ich powodem. Jak pokonać alkoholizm?

Nie będzie łatwo

Leczenie alkoholizmu wymaga czasu i cierpliwości zarówno samego zainteresowanego, jak i jego najbliższych. Wiele zależy także od stopnia zaawansowania uzależnienia, uświadomienia sobie choroby oraz podjęcia specjalistycznego leczenia, ale również wsparcia bliskich.

Uzdrowienie ciała

Nadmierne spożywanie alkoholu niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych. Stosowany w nadmiarze wysokoprocentowy trunek, staje się w pewnym momencie trucizną dla organizmu. Rezultatem są zwykle zniszczone narządy wewnętrzne, niska odporność, a także układ nerwowy czy pokarmowy. Dlatego też, oprócz samej psychoterapii, uzależniony powinien również wykonać sobie szereg badań i podjąć odpowiednie leczenie.

Uzdrowienie duszy

To leczenie jest o wiele trudniejsze oraz bardziej skomplikowane. Osoba uzależniona musi przewartościować swoje życie, zmienić tok myślenia oraz nastawienie, a często również relacje z ludźmi.

Terapia rozpoczyna się od samej diagnozy choroby, zrozumienia zmian jakie dokonał nałóg oraz poznania jego źródeł. Pomaga w odzyskaniu, a także pokochaniu siebie. Dlatego jest kluczowa w pokonaniu alkoholizmu.

Ułożenie sobie wszystkiego w głowie

Uzależniony umysł całkowicie zmienia tok myślenia, a także postrzeganie całego świata, osób bliskich oraz nas samych. Należy od nowa nauczyć się rozumienia i radzenia sobie z problemami czy pragnieniami. Trzeba również zaakceptować siebie – swoje wady i zalety.

Dużą rolę w tej kwestii odgrywa wsparcie osób bliskich. Powinni oni uświadamiać uzależnionemu, że jest on ważny i kochany przez nich.

Odbudowa relacji z ludźmi

Po uświadomieniu sobie problemu, terapia ma za zadanie pomóc alkoholikowi odbudować utracone przez nałóg więzi. Głównie te z rodziną i przyjaciółmi, ale również relacje na polu zawodowym. Często jest to trudne, ponieważ wymaga z obu stron zrozumienia oraz przebaczenia. Warto jednak próbować, aby osiągnąć wewnętrzny spokój.

Podążanie nową drogą

Aby pokonać alkoholizm, należy stworzyć sobie nowy system wartości oraz światopogląd i tym kierować się na nowej ścieżce życia. Można oprzeć się na wierze, rodzinie, dzieciach, sprawiedliwości lub po prostu dobru. To zależy od każdego w sposób indywidualny.

Poznań oferuje skuteczne terapie, które pomogą każdemu wyjść z tego niszczącego uzależnienia. Leczenie alkoholizmu w Poznaniu przyniesie najlepsze rezultaty, jeśli sam uzależniony wyrazi chęć wyjścia z nałogu. Należy pamiętać, że nigdy nie jest za późno i swoje życie można zmienić w każdym momencie. Terapia to najlepsze, co może dla siebie zrobić osoba uzależniona.

Jak przekonać alkoholika do leczenia?

0
Jak przekonać alkoholika do leczenia

Jak namówić alkoholika do leczenia? Jak uświadomić istnienie problemu osobie, która całkowicie go wypiera? Tego typu pytania zaprzątają myśli niejednego współmałżonka, rodzica, dziecka czy przyjaciela osoby uzależnionej. Sprawa nie jest łatwa, ponieważ w jej przypadku mechanizm iluzji i zaprzeczania skutecznie blokuje głębsze refleksje na temat własnego zachowania. Mimo to nie warto się poddawać, ponieważ zgłoszenie się na terapię jest dla niej jedynym sposobem na pokonanie zaburzenia i zdrowe życie.

Czy mój bliski potrzebuje pomocy?

Zanim zaczniemy na poważnie zastanawiać się nad tym, jak przekonać alkoholika do leczenia (porad znajdziesz tutaj: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/jak-przekonac-alkoholika-do-leczenia/), musimy zdać sobie sprawę, że ten problem dotyczy jednej z bliskich nam osób. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, ponieważ początkowe fazy uzależnienia do złudzenia przypominają normalne zachowania związane z piciem okazjonalnym. Inicjowanie „kolejek”, narzucanie szybkiego tempa picia, „klinowanie” następnego dnia, chwalenie się „mocną głową”, spędzanie każdego wieczoru z piwem w dłoni, aktywne poszukiwanie okazji do napicia się… Kto z nas nigdy nie znał przynajmniej jednej osoby, dla której wszystkie wymienione wyżej zachowania były zupełnie normalne? Mało tego: zwykle nie wzbudzają w nas one zaniepokojenia, a jedynie rozbawienie i stanowią wdzięczny temat anegdot oraz żartów. Tymczasem wszystkie te objawy stanowią sygnały ostrzegawcze i nie należy ich bagatelizować. Z czasem taka osoba może zacząć czuć przymus picia nawet w sytuacjach, w których nie powinna tego robić (np. podczas przyjmowania antybiotyku lub dzień przed ważną prezentacją w pracy), angażować się w zachowania ryzykowne (takie jak przygodny seks lub prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu), oszukiwać swoich bliskich i pić w samotności, ukrywając to przed otoczeniem.

Problem współuzależnienia

Alkoholizm wkrada się niepostrzeżenie nie tylko w życie nałogowca, ale również w codzienność jego bliskich. Nałóg jest problemem całej rodziny, ponieważ silnie oddziałuje na funkcjonowanie zarówno całego systemu, jak i jego poszczególnych członków. Ogromnym problemem stojącym na drodze do przekonania alkoholika do leczenia często bywa współuzależnienie, które dotyka na ogół jego partnera życiowego. Jego celem jest pomoc ukochanej osobie, ale w rzeczywistości tylko umacnia jej uzależnienie poprzez chronienie jej przed konsekwencjami własnych działań. Wyręcza ją w obowiązkach, spłaca jej długi, tłumaczy przed znajomymi, usprawiedliwia jej nieobecności w pracy i sprząta po jej kolejnych libacjach. Tymczasem warunkiem pojawienia się motywacji do terapii jest świadomość istnienia problemu oraz jego negatywnych skutków.

Jak rozmawiać z alkoholikiem?

Odpowiedź na pytanie: „jak przekonać alkoholika do leczenia?”, może się wydawać prosta: należy szczerze z nim porozmawiać. Każdy, kto ma w swoim otoczeniu nałogowca, wie jednak, że ta strategia nie zawsze działa tak, jak byśmy chcieli. Przede wszystkim ważne jest to, w jaki sposób prowadzimy tę ważną konwersację. Mimo tego, że chory z pewnością sprawia nam dużo problemów, rozmowa nie może przerodzić się w rodzinną awanturę lub litanię pretensji. Należy wypowiadać się życzliwie i spokojnie, nie dając się ponieść emocjom. Zamiast mówić o swoich uczuciach i subiektywnych interpretacjach, należy opowiadać o faktach, najlepiej tych, które znamy z pierwszej ręki. Jeśli zaś zwykła rozmowa nie pomoże, być może warto zorganizować tzw. interwencję kryzysową, w której weźmie udział kilka osób z najbliższego otoczenia nałogowca. Przed jej przygotowaniem najlepiej skontaktować się z zaufanym terapeutą, który podpowie nam, jak powinna przebiegać taka sesja.

Przeczytaj też: https://www.zdrowie.info.pl/leczenie-alkoholizmu-ile-trwa/

Gdzie szukać pomocy?

Przed poważną rozmową lub interwencją dobrze jest przygotować sobie kontakt do placówki terapeutycznej, by móc od razu się z nią skontaktować w sytuacji, gdy uda nam się przekonać alkoholika do leczenia. Najlepiej postawić na profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień, w którym pacjenci pozostają pod całodobową opieką personelu medycznego oraz mają dostęp do różnych metod terapeutycznych. Jeśli zaś chory nie ma ochoty przeprowadzać się do placówki, możemy sięgnąć po metody ambulatoryjne, takie jak pojedyncze spotkania z psychologiem, udział w grupach wsparcia bądź mityngach AA lub zajęcia w oddziale dziennego pobytu. Pamiętajmy jednak, że pobyt w ośrodku szybciej skutkuje pozytywnymi zmianami w życiu pacjentów, a także pozwala na odcięcie się od dotychczasowego, pełnego pokus środowiska.

https://uzaleznienia-terapia.pl/

Modne sneakersy

0
Modne sneakersy

Moda zmienia się właściwie co sezon. Regularnie pojawiają się nowe trendy, które zastępują te utrzymujące się przez dłuższy czas. Przez to wymiana garderoby następuje dość szybko i właściwie co kilka miesięcy trzeba zaopatrywać się w nowe elementy. Jednak robiąc to rozsądnie można uniknąć nadmiernego wydawania pieniędzy.

Warto w odpowiedni sposób planować zakupy i selekcjonować rzeczy, aby posłużyły jak najdłużej. Oczywiście najłatwiej jest bazować na uniwersalnych i dość neutralnych ciuchach. Dopasowując do nich dodatki można uzyskać różnorodne efekty Jednak mimo wszystko można zaopatrywać się w aktualne hity modowe. Warto jednak postawić tu na utrzymujące się przez dłuższy czas tendencje lub motywy, które mają szanse zagościć w naszej szafie na więcej niż jeden sezon.

Dobrym przykładem są tu buty. Obuwie zazwyczaj wymieniamy w zależności od aktualnej pogody. Jednak można dostrzec modele, które powtarzają się co pewien czas i są jedynie delikatnie modyfikowane. Często zmiany polegają jedynie na zastosowaniu innych barw lub tkanin. Dzięki temu można znaleźć akcesoria, w które bez obaw można inwestować. Modne sneakersy są idealnym sposobem na ożywienie całego stroju.

Równocześnie już od wielu sezonów nie znikają z półek sklepowych. Do wyboru mamy tu różnorodne fasony. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć coś idealnego dla siebie. Na co dzień najwygodniejsze mogą okazać się warianty z grubszą podeszwą. Szczególnie jeśli jest ona wykonana z lekkiego tworzywa, które nie obciąża zbyt mocno nogi. W trakcie chodzenia tego typu buty doskonale amortyzują przeciążenia i chronią stawy przed przemęczeniem. Może to niwelować obolałość po wielu godzinach aktywności.

Dobrym pomysłem jest również zwrócenie uwagi na profil buta. Najlepiej sprawdzają się sneakersy z lekko podwyższoną piętą. Taki fason wpływa na ułożenie całej sylwetki oraz aktywuje pracę mięśni odpowiedzialnych za prawidłowa postawę. Inną opcją są sneakersy z ukrytą platformą. Jest to nieco bardziej wygodny odpowiednik butów na obcasie. Można dodać sobie kilka centymetrów wzrostu, ale równocześnie nie męczyć się chodzeniem w szpilkach. Jest to również idealna opcja do łączenia z typowo sportowym strojem.

Lekkie przełamanie elegancją może wyglądać bardzo ciekawie. Jest to również jeden z trendów, który przewija się w modzie od kilku sezonów. Warto wykorzystywać go w codziennych stylizacjach. Jeśli chodzi o kolorystykę obuwie można potraktować jako wyrazisty akcent. Wyróżniające się barwy, które kontrastują z resztą ubrań znacznie urozmaicą strój. Sprawdzą się szczególnie przy bardziej stonowanych ciuchach. Mogą okazać się wtedy wbrew pozorom uniwersalne. Jednak obuwie zawsze należy dopasowywać do swojej garderoby. Dzięki temu buty staną się elementem dopełniającym codzienne zestawy. Ciekawym rozwiązaniem są również modele łączące w sobie różnorodne kolory oraz faktury. Tego typu obuwie pozwoli wyróżnić się na tle innych. Inwestując w sneakersy warto zwrócić uwagę na ich jakość. Najlepiej sprawdzą się tu produkty wykonane z odpornych na zniszczenie materiałów.

Akcesoria do kąpieli – które są polecane?

0
kąpiel akcesoria

Akcesoria do kąpieli, nie tylko dbają o pielęgnację ciała i twarzy, ale również powodują, że jesteśmy w stanie się uspokoić i zrelaksować podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem.

Głównym zadaniem akcesoriów do kąpieli jest oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, które nagromadziły się przez cały dzień na naszym ciele. Przyrządy do mycia, złuszczania oraz ujędrniania skóry, są niezbędne w codziennej pielęgnacji naszego ciała.

Jakie akcesoria są polecane do oczyszczania ciała?

Rękawica Kessa, popularność zdobyła już jakiś czas temu. Wykonana jest z włókna wiskozowego. Jej powierzchnia jest delikatna, ale chropowata. Idealna do oczyszczania ciała i złuszczania martwego naskórka. Jej zastosowanie jest porównywalne z peelingiem.
Aby wykonać peeling rękawicą Kessa, należy użyć wyłącznie wody, mydła lub żelu pod prysznic. Tutaj rękawica odgrywa kluczową rolę, nie kosmetyk. Rękawica ma działanie peelingujące.

Akcesoria do kąpieli - które są polecane?

Kolejny gadżet łazienkowy, to gąbka konjac. Wykorzystywana jest do oczyszczenia skóry twarzy jak i ciała. Wykonana z korzenia rośliny o tej samej nazwie. Włókna z których wykonana jest gąbka, mają właściwości nawilżające i oczyszczające. Dodatkowo posiadają odczyn zasadowy. Używając do mycia ciała tej gąbki przywrócimy skórze odpowiedni poziom pH oraz usuniemy z niej wszelkie zanieczyszczenia z całego dnia i nadmiar sebum.

Ogromną zaletą gąbki konjac jest to, że do mycia z jej pomocą nie są potrzebne żadne substancje myjące. Wybór tej gąbki do kąpieli jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób, które posiadają skórę nadwrażliwą.

Pumeks z lawy wulkanicznej, jest niezbędnym przyrządem do złuszczania martwego naskórka z podeszwy stóp. Ma drobnoziarnistą strukturę, ale dość ostrą. Dzięki temu świetnie usuwa zrogowaciały naskórek. Zaletą jest to, ze jest trwały i nie kruszy się. Może być używany nawet przez kilka miesięcy.

Pas masująco-peelingujący, to ostatnia pozycja, którą powinniśmy mieć w łazience. Niezastąpiony, aby wykonać masaż. Wykonany jest z wiskozy, ma delikatną, ale szorstką powierzchnię. Idealnie oczyszcza skórę na ciele oraz usuwa martwy naskórek.

Przeczytaj też: Akcesoria do pielęgnacji

Czym się różnią perfumy?

0

Perfumy są to kosmetyki, których zadaniem jest nadawanie ciału człowieka przyjemnego i długotrwałego zapachu. Perfumy od zawsze budziły zachwyt i kojarzyły się z bogactwem.

Na kompozycję zapachową składają się olejki eteryczne, środki wzmacniające, substancje homogenizujące oraz rozpuszczalnik (np. etanol). To od stężenia olejków eterycznych zależy moc kompozycji zapachowej, oraz jej trwałość. Rozróżnia się perfumy właściwe, wodę perfumowaną, wodę toaletową, wodę kolońską oraz wodę odświeżającą.Czym różnią się od siebie?

Czym się różnią perfumy?

Rodzaje perfum

Perfumy właściwe, są najmocniejszą kompozycją. Zawierają aż 20-43% olejków eterycznych. Są to kosmetyki niesamowicie ekskluzywne oraz bardzo drogie. Zazwyczaj pojawiają się jako wersje kolekcjonerskie, w opakowaniach o małej pojemności i nie są dostępne dla przeciętnego klienta.

Woda perfumowana, jest to kompozycja zapachowa której stężenie olejków eterycznych wynosi między 10 a 20%. Rozpoznać ją możemy po oznaczeniu, które jest na flakonie (EDP – eau de parfum). Woda perfumowana jest to najczęstszy wybór zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, ponieważ trwałość wody perfumowanej jest lepsza niż woda toaletowa.

Woda toaletowa (eau de toilette), jej kompozycja zapachowa jest słabsza niż, wody perfumowanej. Posiada stężenie olejków eterycznych na poziomie 5-10%. Woda toaletowa jest delikatniejsza, dlatego świetnie sprawdza się w miesiącach letnich. Większość męskich kompozycji zapachowych występuje właśnie w formie wody toaletowej. Ciekawostką jest to, że nie zawsze woda perfumowana pachnie tak samo jako woda toaletowa.

Woda kolońska (EDC), kojarzona najczęściej jako typowo męski kosmetyk. Eau de cologne zawiera między 3 a 5% olejków eterycznych. Swoją nazwę zawdzięcza miejscu, w którym powstała – fabryka znajdowała się w Kolonii.

Woda odświeżająca (EDS), Eau Fraîche, zawiera najniższe stężenie olejków eterycznych, zazwyczaj jest to od 1 do 3%. Ta forma kosmetyku jest mało popularna, czasami w okresie letnim niektóre Panie decydują się na takie subtelne odświeżenie w ciągu dnia.

Przeczytaj też: Jak powstały perfumy?

Domowa apteczka – co należy w niej mieć?

0
Domowa apteczka - co należy w niej mieć

Domowa apteczka to absolutna podstawa, którą każdy z nas powinien mieć w domu. W dobrze wyposażonej wersji znajdziemy jednak nie tylko środki przeciwbólowe. Jakie inne substancje i rzeczy powinny znaleźć się w naszej apteczce? Jak o nie dbać, aby służyły nam z pożytkiem, zamiast wyrządzić szkodę?

  1. Leki przeciwbólowe
  2. Leki na pierwsze objawy przeziębienia i przeciwalergiczne
  3. Opatrunki, bandaże i środki dezynfekujące
  4. O czym pamiętać przyjmując leki

Leki przeciwbólowe

Przydadzą się nam szczególnie w sytuacji, gdy mamy skłonność do pojawiania się migreny. Podstawowe leki przeciwbólowe można bez problemu kupić bez recepty, ważnym jednak jest to, w jaki sposób z nich korzystamy. Nie powinniśmy przyjmować więcej jednostek produktu, niż jest to zapisane w ulotce – choć ibuprofen i podobne mu substancje wydają nam się czymś nieszczególnie niebezpiecznym, ich nadużywanie może nieść ze sobą przykre skutki.

Poza typowymi środkami na ból głowy możemy też wyposażyć naszą apteczkę w maść na stłuczenia i bóle mięśni. Przyda nam się szczególnie wtedy, gdy mamy małe, ale za to bardzo aktywne dzieci lub sami uprawiamy jakiś sport.

Leki na pierwsze objawy przeziębienia i przeciwalergiczne

Przydatne szczególnie w sezonie jesienno-zimowym i wczesną wiosną, gdy pogoda potrafi nas „oszukać” pod względem ciepła na zewnątrz. Do tej kategorii możemy dopisać także witaminy, jeżeli przyjmujemy je w formie tabletek, jak np. witaminę C, która pozwala walczyć z przeziębieniem czy witaminę D, dzięki której mamy lepsze samopoczucie w pochmurne dni.

Leki przeciwalergiczne nie są produktami absolutnie niezbędnymi dla każdego, jeżeli jednak jesteśmy alergikami, dobrze jest zaopatrzyć się w środki pozwalające walczyć z katarem, łzawiącymi oczami i innymi niedogodnościami. Podstawowe leki przeciwhistaminowe kupimy bez recepty, zarówno w formie tabletek jak i sprayów czy maści. Podobnie jak w przypadku substancji przeciwbólowych należy bezwzględnie stosować się do dawek wypisanych w ulotce.

Opatrunki, bandaże i środki dezynfekujące

Materiały do opatrywania ran, skaleczeń i zadrapań to absolutna podstawa. Szczególnie bandaże opatrunkowe to niezbędnik każdej apteczki, ponieważ możemy używać ich w wielu różnych sytuacjach: głównie jako ochronę skaleczonej części ciała, ale także w przypadku korzystania z maści rozgrzewających, jeżeli zależy nam na ochronieniu bolącego miejsca. Poza co najmniej dwoma rodzajami bandaża – normalnego i elastycznego – w apteczce powinniśmy mieć także plastry z opatrunkami w różnych rozmiarach oraz środek do odkażenia ran w postaci wody utlenionej lub spirytusu salicylowego. Jeżeli mamy samochód, dobrze jest powtórzyć taki zestaw w wersji mini i wozić go w schowku.

O czym pamiętać przyjmując leki

Domowa apteczka to bardzo często nasz pierwszy środek do pozbycia się niekomfortowego stanu, w którym się znaleźliśmy. Aby jednak pomóc sobie w sposób bezpieczny, musimy stosować się do kilku zasad. Zaliczają się do nich kolejno:

  • zwracanie uwagi na datę przydatności leków;
  • unikanie korzystania na raz z leków, które się wzajemnie wykluczają;
  • czytanie ulotek i stosowanie środków według instrukcji;
  • podjęcie bezwzględnej konsultacji z lekarzem, jeżeli nie widzimy poprawy.

Chociaż część z tych zasad wydaje się być mało istotna, warto mimo wszystko o nich pamiętać. Niektóre pospolite i dostępne bez recepty środki mogą nam zaszkodzić, jeżeli weźmiemy ich za dużo lub wymieszamy z innymi substancjami. W przypadku, gdy już skompletujemy naszą domową apteczkę, należy ją również co jakiś czas przeglądać, aby sprawdzić czy wszystkie produkty są jeszcze zdatne do użytku.

Moc natury zamknięta w słoiku

0
Moc natury zamknięta w słoiku

Dbając o swoje zdrowie i najbliższych nie można pominąć produktów wytwarzanych z naturalnych składników takich jak sok z kiszonych buraków. Doskonale sprawdza się on również w przypadku osób, które co jakiś czas przeprowadzają lecznicze kuracje. Wybór soków z kiszonych kapusty jest naprawdę duży dzięki czemu, każdy bez trudu znajdzie swój ulubiony smak. Naturalnych produktów nie musisz przyrządzać samodzielnie w domu. Zamawiaj soki z kiszonej kapusty i inne ekologiczne wyroby tworzone na podstawie tradycyjnych receptur, aby zaspokoić potrzeby na witaminy i minerały wszystkich domowników.

Właściwości lecznicze soków

Co sprawia, że sok z kiszonych buraków jest coraz częściej wybierany przez konsumentów? Przede wszystkim jest to produkt, który umożliwia przeprowadzenie podstawowej kuracji w ciągu 2-3 tygodni. Dzięki temu soki z kiszonych buraków to doskonały wybór dla osób zabieganych, które jedynie raz na jakiś czas dbają o kondycję swojego organizmu. Dodatkowo produkt ten idealnie sprawdza się dla wszystkich szukających napoju o niskim pH. Soki z kiszonych buraków, podobnie jak z kapusty z ogórków wyróżnia się kwaśnym odczynem.

Naturalne soki w walce z chorobami

Naturalne produkty nie tylko wspomagają nasz organizm w codziennym funkcjonowaniu, ale również poprawiają jakość życia w przypadku niektórych przewlekłych chorób. Sok z kiszonych buraków stosowany jest jako źródło naturalnych probiotyków. Dzięki temu wzmacnia odporność, co jest niezwykle istotne w okresach przeziębień i grypy. Dodatkowo soki z kiszonych buraków A, C, E, K oraz w kwas foliowy. Zawiera również wapń, potas, żelazo, magnez oraz fosfor. Dzięki tak dużej ilości witamin tego typu soki pomagają dłużej zachować młody wygląd. Produkt ten polecany jest także osobom leczącym się na cukrzycę. W tym wypadku zaleca się jednak, aby sok pity był bez dosładzania. Jeżeli zaś chodzi o produkty pozyskane z owoców, to nie tylko obniżają one ciśnienie, ale również opóźniają procesy starzenia się mózgu.

Postaw na oryginalny pomysł na prezent

Sok z kiszonych buraków podobnie jak inne naturalne produkty to doskonały pomysł także na oryginalny prezent dla bliskiej osoby. Jeżeli chcesz, aby ktoś wiedział, jak bardzo się o niego troszczysz, to będzie doskonały wybór. Soki z kiszonych buraków i soku jabłkowego to propozycja idealna dla osób szukających pełnego smaku oraz niezwykle pozytywnej energii. Szukasz również innych ciekawych i zdrowych połączeń? W takim razie soki z kiszonych buraków możesz uzupełnić o tradycyjne połączenie marchewki i jabłka lub wysokiej jakości syrop rabarbarowy tworzony na bazie cukru trzcinowego.

Jakie są przyczyny nietrzymania moczu po porodzie?

0
Jakie są przyczyny nietrzymania moczu po porodzie

Nietrzymanie moczu po porodzie dotyczy wielu kobiet i jest to zupełnie naturalne zjawisko, z którym można sobie poradzić. Jak wyglądają mechanizmy, które do tego prowadzą? Czy można zrobić coś, żeby złagodzić tę przykrą dolegliwość?

Jaki krem na naczynka warto wybrać?

0
Jaki krem na naczynka warto wybrać?

Najlepszy krem na naczynka charakteryzuje się przede wszystkim dobrym działaniem. Powinien zminimalizować rumień, pielęgnować nawet najbardziej wrażliwą cerę i nie narażać jej na podrażnienia. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz jaki krem na naczynka wybrać to dobrze trafiłaś. W tym artykule dowiesz się na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Krem do cery naczynkowej nie zawsze spełnia wszystkie wymogi, dlatego tak ważne jest, aby nie oceniać produktu po opakowaniu, a przeanalizować jego skład przed dokonaniem zakupu. Cera naczynkowa jest dość wymagająca, aby naczynka mogły się bezproblemowo rozszerzać i kurczyć musisz dostarczyć jej odpowiednie składniki. Dobry krem nie musi być także drogi, gdyż można znaleźć propozycje z niższej półki, które będą miały składniki lepsze niż produkty luksusowe. Dlatego też nie warto sugerować się do końca ceną.

Jaki krem na naczynka – skład

Cera naczynkowa dość często sprawia różne problemy i testowanie nowych kremów kończy się podrażnieniem skóry. Czasem z braku odpowiedniego kremu decydujemy się na specjalne zabiegi na zamykanie naczynek. Dlatego też przyjrzyj się uważnie składowi kremu jaki masz w domu, jeśli posiada on, któryś z wymienionych niżej składników to jak najszybciej go odłóż. Lista niepożądanych składników: alkohol, mentol, mięta, wyciąg z eukaliptusa.

Jaki krem na naczynka wybrać?

Kluczem do sukcesu przy cerze naczynkowej jest szczegółowa pielęgnacja, przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Krem na naczynka powinien koić podrażnienia, wzmacniać skórę i zapobiegać kruchości naczynek. Najlepiej jest zdecydować się na produkty posiadające w swoim składzie np. zieloną glinkę, krzem, rumianek, nagietek czy witaminy C i K. Zawarte w składzie wyciągi z ziół łagodzą podrażnienia i koją zaczerwienia twarzy, a witaminy utrzymują skórę w dobrej kondycji.

Odpowiedni krem na naczynka https://beautyk.pl/sera-lagodzace-na-naczynka powinien utrzymywać skórę w odpowiednim nawilżeniu, odżywiać ją i tworzyć na jej powierzchni powłokę ochronną. Z tego powodu kremy do twarzy naczynkowej są najczęściej tłuste lub półtłuste. Posiadają bogatą formułę, która wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Dzięki temu czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, niska temperatura czy promienie UV nie mają tak szkodliwego wpływu na skórę. Kremy tłuste najlepiej sprawdzą się w okresie jesieni i zimy, gdyż zapobiegną podrażnieniom występujących w wyniku zmian temperatur. To ważne, gdyż cera naczynkowa należy do bardzo wrażliwej i cienkiej. Kremy na naczynka powinny więc ją zregenerować.

Korzyści z oczyszczacza powietrza w Twoim domu

0
Korzyści z oczyszczacza powietrza w Twoim domu

Wilgoć, nieprzyjemne zapachy, jakie zagrożenia jeszcze wiszą w powietrzu w naszych domach? W poniższym artykule skupimy się na korzyściach płynących z posiadania takiego sprzętu w domu. Przykładem może być oczyszczacz Coway lub inne oczyszczacze powietrza w sklepie Zdrovi.pl

Zalety posiadania oczyszczacza powietrza w domu

Czy wiecie, że powietrze obecne w naszych mieszkaniach jest bardzo zanieczyszczone. Znajdują się w nim  nie tylko roztocza, alergeny czy wirusy, ale też często o wiele groźniejsze cząsteczki smogu. Są one niezwykle szkodliwe zwłaszcza w sezonie grzewczym. Dzięki oczyszczaczowi wzrośnie komfort waszego snu i przebywania w danym pomieszczeniu. Zmniejszy się także prawdopodobieństwo nieprzyjemnych bólów głowy, kaszlu, czasem omdleń. urządzenie Dodatkowo urządzenie jest proste w działaniu i coraz bardziej nam wszystkim potrzebne do zachowania zdrowia. Dobrym przykładem są alergicy. Oczyszczacze powietrza pomagające im w łagodzeniu objawów alergii.

Oczyszczacze np. Coway należą do bardzo nowoczesnych. Można je bowiem obsługiwać z poziomu aplikacji – IoCare! IoCare jest aplikacja zaprojektowana z myślą o ludziach mobilnych, którzy chcą na bieżąco kontrolować sytuację. Z poziomu Menu aplikacji każdy jest w stanie zarządzać pracą urządzenia oraz na bieżąco monitorować stan powietrza znajdujący się w jego środowisku.

Cały proces pracy oczyszczania jest stosunkowo prosty. Posiada wbudowany wentylator, który inicjuje i wymusza obieg powietrza, a powietrze dostaje się do oczyszczacza. Tam następuje filtracja powietrza. W zależności od modelu powietrze może zostać także poddane nawilżeniu i jonizacji. Po usunięciu zanieczyszczeń powietrze zostaje wydmuchane do otoczenia. I choć sam schemat pracy urządzenia jest bardzo prosty, to jednak poszczególne modele oczyszczaczy bardzo różnią się pomiędzy sobą skutecznością względem poszczególnych rodzajów zanieczyszczeń, ogólną wydajnością czy głośnością pracy.

Czym jest oczyszczacz powietrza i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które filtruje powietrze i usuwa z niego zanieczyszczenia. Jest to więc sprzęt, który może zapewnić czyste powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Przy wyborze oczyszczacza powietrza, jedną z jego ważniejszych cech jest wydajność. Nie warto bowiem wydać pieniędzy na drogie urządzenie tylko po to, by za parę miesięcy się okazało, że kosztujące niemało filtry trzeba wymieniać kilka razy w roku.

Wybierając sprzęt, polecamy oczyszczacze powietrza w sklepie Zdrovit.pl To autoryzowany dystrybutor sprzętu. Wszystkie produkty oferowane w sklepie objęte są gwarancją producenta. Dodatkowo dla klientów oferowana jest najwygodniejsza forma serwisu produktów Door To Door. Plusem zakupów jest darmowa dostawa. Przesyłkę dostarcza kurier za 0 złotych bez minimalnej kwoty zamówienia. Jedną z bardziej popularnych marek z tym asortymentem jest Coway.

Coway to Koreańska firma podtrzymująca kulturalną tradycję, czyli ekologiczny styl życia. Firma działa od 1994r., kiedy to zaczęła produkować pierwsze filtry do wody, nie zajęło im to więcej niż 20 lat, a dziś Coway jest potentatem na rynku oczyszczaczy powietrza. Ceny rozpoczynają się już od 1349 złotych. W zależności od modelu, oczyszczacze Coway dysponują aż czterema rodzajami filtrów. Są to filtry: Wstępny, Węglowy, Hepa H12, Hepa H13. Dzięki wielostopniowej filtracji powietrze zostaje oczyszczone w ponad 99,5%. Za powyższe innowacje firma uzyskała certyfikat ECARF – Fundacji Europejskiego Badania Alergii.