sobota, Luty 23, 2019

Mucosolvan: syrop na kaszel i inne sposoby walki z chorobą

0
Mucosolvan: syrop na kaszel i inne sposoby walki z chorobą

W okresie zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienie rodzice często sięgają po Mucosolvan – syrop na kaszel, który może pomóc ich dzieciom w pozbyciu się uciążliwych dolegliwości. Czy wiesz, jak jeszcze walczyć z infekcją sezonową?

Kaszel jest jedną z najczęściej występujących u dzieci dolegliwości, która skłania rodziców do wizyty w gabinecie pediatry. Warto wiedzieć, że odruch kaszlowy jest naturalnym sposobem organizmu na walkę z chorobą, dlatego w wielu przypadkach nie wymaga skomplikowanego leczenia. Niemniej jednak nasilające się i/lub przedłużające dolegliwości powinny być skonsultowane ze specjalistą. Ponadto warto pamiętać, że nie wszystkie łatwo dostępne leki i preparaty medyczne są w pełni bezpieczne dla naszych dzieci. Właśnie dlatego wszelkie wątpliwości wymagają porady lekarza lub farmaceuty. Równie ważne jest także uważne czytanie ulotki, która zawiera wiele cennych dla pacjenta informacji. Do najważniejszych z nich należy skład preparatu oraz wyszczególnienie substancji potencjalnie uczulających. Dowiedz się, co jeszcze warto wiedzieć na temat leczenia kaszlu u najmłodszych.

Najczęstsze przyczyny kaszlu u dzieci

Prof. dr hab. n. med. Alicja Kasperska-Zając w jednej ze swoich prac wymienia szereg przyczyn występowania kaszlu (nie tylko u dzieci). Na szczycie listy znajdują się czynniki takie jak: ostre i przewlekłe infekcje (wśród nich: gruźlica, krztusiec, parazytozy) oraz choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, a także śródmiąższowe zapalenie płuc. Wśród schorzeń dróg oddechowych warto wymienić następujące jednostki chorobowe: zespół kaszlu związanego z górnymi drogami oddechowymi (UACS), astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP), rozstrzenie oskrzeli, mukowiscydoza, sarkoidoza, samoistne włóknienie płuc, alergiczne zapalne pęcherzyków płucnych. Kaszel u dzieci może mieć także podłoże psychogenne. Problem dotyczy najczęściej maluchów narażonych na różnego rodzaju stres oraz dzieci szczególnie wrażliwych. Kaszel psychogenny lub nawykowy jest stosunkowo łatwy do rozpoznania. Jego cechą charakterystyczną jest bowiem chroniczność. Ponadto dolegliwości pojawiają się zazwyczaj w sytuacji stresującej oraz w nocy. Trzeba także pamiętać, że przyczyną kaszlu u dzieci (szczególnie małych) może być także aspiracja ciała obcego, czyli zachłyśnięcie się, dostanie się jakiegoś przedmiotu do dróg oddechowych lub inne podrażnienie spowodowane obecnością ciała obcego w układzie oddechowym.

Mucosolvan. Syrop na kaszel, który doceniają rodzice

Jednym z najczęściej wybieranych przez rodziców syropów na kaszel jest Mucosolvan. Warto wiedzieć, że lek w formie płynnej sprawdza się w przypadku kaszlu mokrego, ponieważ zawarty w nim ambroksol wspomaga naturalny odruch odkrztuszania, co z kolei wspiera oczyszczanie dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny. Tym samym Mucosolvansyrop na kaszel rozrzedza zalegającą wydzielinę, zapobiega jej ponownemu gromadzeniu się oraz łagodzi ból i podrażnienie gardła. Ponadto syrop wspomaga działanie antybiotyków takich jak: amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna, dlatego jest często polecany przez pediatrów. Nie należy jednak zapominać, że choć lek jest dostępny w aptekach bez recepty, nie powinien być stosowany bez porozumienia z lekarzem lub konsultacji z farmaceutą. Produkt, mimo że wykazuje działanie wspomagające walkę z kaszlem, może wywoływać podrażnienia i skutki uboczne. Dowiedz się więcej na temat preparatu Mucosolvan – syrop na kaszel, który jest lekiem.

Domowe sposoby walki z infekcją

Pomocne w walce z kaszlem mogą być także domowe sposoby radzenia sobie z infekcją. Wśród popularnych metod zwalczania kasłania u dzieci znajdują się: syrop z cebuli, inhalacje oraz oklepywanie. Należy jednak pamiętać, że wspomniane metody powinny mieć charakter wspomagający i mogą być stosowane doraźne. W żadnym wypadku nie zastąpią wizyty u lekarza, dlatego jeśli kaszel nie ustępuje po kilku dniach, konieczna będzie porada specjalisty.

Syrop z cebuli

Do przygotowania syropu potrzebna będzie świeża cebula oraz cukier. Warzywo należy pokroić w piórka lub większą kostkę, umieścić w wyparzonym słoiku i zasypać cukrem. Następnie przygotowaną mieszankę odstawiamy na kilka godzin lub dni. W tym czasie cebula powinna puścić sok, który w połączeniu z cukrem stworzy syrop. Gotową miksturę można uzupełnić tymiankiem lub miodem, co wzmocni jej właściwości antyseptyczne. Syrop podajemy kilka razy dziennie do ustąpienia objawów.

Inhalacje

Kolejnym znanym sposobem walki z kaszlem są inhalacje, które można przeprowadzać zarówno za pomocą inhalatora, jak i przy użyciu naczynia z gorącą wodą. Do wody używanej w czasie zabiegu należy dodać sól kuchenną. Warto skorzystać także z naparów ziół (np. szałwia, rumianek czy tymianek) lub olejków eterycznych. Należy jednak pamiętać, że niektóre rośliny lecznice mogą wywoływać uczulenia.

Oklepywanie

Często stosowanym sposobem na usunięcie zalegającej wydzieliny (kaszel mokry) jest oklepywanie pleców dziecka. Należy pamiętać, by robić to stanowczo, ale delikatnie. W czasie oklepywania nie należy stosować siły. Ważne jest natomiast ułożenie dłoni. W tym celu składam palce w łódkę i dopiero wówczas oklepujemy dziecko. Zabieg pomoże wydzielinie oderwać się od ścian układu oddechowego, co ułatwi wydalenie śluzu z płuc czy oskrzeli.

Wizyta u lekarza – kiedy jest konieczna?

Istnieje wiele prostych sposobów walki z kaszlem. Należą do nich zarówno domowe metody polecane przez nasze mamy babcie, jak i łatwo dostępne leki i wyroby medyczne, które możemy kupić w aptekach bez recepty. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli znane sposoby zawodzą, konieczna jest wizyta u lekarza. Przedłużające się (więcej niż 3-4 dni) lub nasilające się dolegliwości wymagają niezwłocznej porady specjalisty, który zdecyduje, jakie leczenie należy zastosować.

Kaszel jest jednym z najczęstszych powodów wizyt w gabinetach pediatrów. Warto wiedzieć, że w przypadku pojawienia się dolegliwości możemy reagować natychmiastowo, stosując łatwo dostępne metody walki z infekcją. Niemniej jednak nasilające się objawy wymagają porady specjalisty. Dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z pediatrą także wtedy, kiedy symptomy choroby ustąpią po zastosowanych preparat z domowej apteczki. Lekarz stwierdzi, czy układ odpornościowy dziecka działa prawidłowo i jest gotowy do dalszej walki z drobnoustrojami.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródła:

l http://alergia.org.pl/wp-content/uploads/2017/08/Kaszel-w-praktyce-klinicznej-%E2%80%93-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-II-kaszel-przewlek%C5%82y.pdf

l http://fpn.sum.edu.pl/archiwum/publikacje/2007/publikacja4_nr1_2007.pdf

l https://www.umed.wroc.pl/sites/default/files/struktura/farmacja/farmakologia/IIDietetyka_Leki_ukl_oddech.pdf

l https://www.mp.pl/interna/chapter/B16.I.1.16.

Lubisz pierś z kurczaka? Wypróbuj nasz przepis z sosem curry!

0
Lubisz pierś z kurczaka? Wypróbuj nasz przepis z sosem curry!

Z roku na rok rośnie spożycie drobiu – statystycznie każdy z nas zjada niemal 30 kilogramów kurczaka rocznie! Kurczak powoli przestaje być kojarzony wyłącznie z rosołem, pieczonymi skrzydełkami lub gotowaną potrawką. Na naszym stołach coraz częściej gości, m.in. pierś z kurczaka w sosie curry, kurczak generała Tso i wersja w sosie pomarańczowo-imbirowym. Poznajcie najlepsze przepisy na pierś z kurczaka.

Polski drób podbija europejskie stoły

Według informacji opublikowanych na łamach rządowego czasopisma Polish Food, Polska od 2014 roku jest liderem w całej Unii Europejskiej w produkcji drobiu. Aż 14% całej hodowli znajduje się w naszym kraju, rocznie eksportujemy ponad 2,2 ton żywca drobiowego! Z roku na rok spożycie wieprzowiny i wołowiny spada na rzecz mięsa drobiowego: w 2011 roku było to 25 kg na osobę, zaś w 2017 roku to już 27 kg.

Zalety jedzenia drobiu

Najważniejszą zaleta jedzenia drobiu jest wysoka zawartość łatwo przyswajalnego białka oraz niska ilość tłuszczu. Duża ilość kwasów nienasyconych, cynku, witamin z grupy B, potasu oraz magnezu sprawia, że jest to niemal idealny składnik. Najwięcej tłuszczu jest od skóra i wystarczy jedynie ją oddzielić od reszty. To bardzo nisko kaloryczny produkt, który powinien być jednym z głównych źródeł białka w diecie:

Według zaleceń podstawą codziennego żywienia powinny być warzywa i owoce, najlepiej w postaci surowej, różnokolorowe oraz w proporcji ¾ warzyw do ¼ owoców. Z produktów zbożowych zaleca się wybór tych niskoprzetworzonych (ciemne pieczywo, grube kasze i inne produkty pełnoziarniste). Źródłem pełnowartościowego białka powinny być niskotłuszczowe produkty mleczne, ryby, jaja oraz chude mięso, najlepiej pochodzenia drobiowego. W celu ograniczenia spożycia tłuszczu zwierzęcego, zwłaszcza nasyconych kwasów tłuszczowych, należy głównie wybierać drób – kurczaka lub indyka, a nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu chude mięso czerwone (wołowe i wieprzowe) (źródło: https://zagrodowy.pl/warto-wiedziec/piramida-zywieniowa/).

Kurczak to nie tylko rosół!

Według materiałów opublikowanych na portalu Wirtualna Polska ze współpracą z Zagrodowy.pl wynika jasno, że z drobiu najchętniej sięgamy po kurczaka, o połowę mniej osób sięga po indyka, zaś kaczki i gęsi zostają daleko w tyle. Najlepiej sięgać po mięso od kurczaka, który był hodowany przez przynajmniej 50 dni i miał dostęp do wolnego wybiegu. Dobrze, aby hodowlana karma, jak na przykład pszenica, kukurydza, soja, słonecznik, była wolna od GMO. Niewątpliwie te wszystkie czynniki znacznie wpływają na smak samego mięsa. Drób często podaje się ze słodkimi lub pikantnymi sosami, np. z powideł śliwkowych, z wiśni lub z sosem curry. Pierś kurczaka to także główny składnik do przygotowania rolad, pasztetów i różnego rodzaju farszów. Najlepszą metodą termicznej obróbki piersi kurczaka jest gotowanie oraz pieczenie, jednak nie każdy gustuje w tak delikatnym smaku mięsa. Pierś z kurczaka można kulinarnie wzbogacić, dodając słodkie bakalie, jak na przykład daktyle, rodzynki, migdały, śliwki i pomarańcze.

Pierś z kurczaka w sosie curry i inne przepisy

Podstawę dania stanowi wysokiej jakości mięso drobiowe, na przykład wspomniane mięso od kurczaka Zagrodowego. Pierś z kurczaka można przygotować w trzech odsłonach: w sosie curry, w wersji na ostro i łagodnej, z syropem pomarańczowym. Przepis na przepyszną pierś kurczaka w sosie curry z papryką, bakłażanem i cukinią znajdziecie na stronie kurczaka Zagrodowego: https://zagrodowy.pl/przepisy/piers-kurczaka-zagrodowego-w-sosie-curry-z-kolorowa-papryka-baklazanem-i-cukinia/. Jeśli chcecie podkręcić smak curry, wystarczy zastąpić je czerwoną wersją z dodatkiem chili.

Aby przygotować słynnego kurczaka generała Tso należy zamarynować mięso w sosie sojowym z dodatkiem octu ryżowego, cukru, papryczki chili, czosnku, suszonego imbiru mąki kukurydzianej oraz garści świeżej kolendry. Nie trzeba trzymać się konkretnych wartości, sos ma być na wpół płynny. Takie pokrojony na paseczki mięso marynujemy całą noc w lodówce, a następnie obtaczamy w mące kukurydzianej i smażymy na głębokim oleju (najlepiej rzepakowym lub słonecznikowym).

Z kolei kurczak w sosie pomarańczowym musi się marynować cała noc w sosie z sosu sojowego, soku pomarańczowego, startej skórki pomarańczowej, miodzie i odrobinie papryczki chili. Kurczaka smażymy na głębokim tłusty, a pozostały sos mieszamy w małym garnuszku z odrobiną rozcieńczonej z wodą mąki, która go zagęści. Usmażone mięso obficie polewamy pomarańczowym syropem.

Każde z tych dań podajemy z ryżem jaśminowym i lekką, wiosenną sałatką.

Źródła:

l https://www.gov.pl/documents/912055/913531/PF_spring_2016.pdf/91c45767-fec1-b105-aa66-19afe3863369

l https://wiadomosci.wp.pl/czy-warto-bac-sie-kurczaka-jak-wybrac-zdrowe-mieso-6027703449314433a

l https://zagrodowy.pl/warto-wiedziec/piramida-zywieniowa/

Nasiona konopi siewnej – w czym nam pomogą?

0
Nasiona konopi siewnej – w czym nam pomogą?

Nasiona konopi siewnej to źródło niezwykle cennych właściwości odżywczych. Warto na wstępie wspomnieć, że nie są to nasiona marihuany, którą jedni uważają za lekarstwo, a inni za szkodliwy narkotyk. Konopie siewne- Cannabis sativa to roślina, która jest powszechnie uprawiana na terenie Unii Europejskiej. Marihuana- Cannabis Indica może być sprowadzana do Polski jedynie w celach leczniczych. Jakie właściwości kryją w swojej strukturze konopie siewne?

Czym jest Cannabis Sativa?

Konopie siewne to gatunek pochodzący ze środkowej Azji, którego zastosowanie jest znane ludzkości od ponad 3000 lat. Zalety tej jednorocznej rośliny wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w branży odzieżowej i budownictwie. Obecnie docenia się również jej właściwości jako źródła odżywczych substancji i coraz szerzej używa w przemyśle spożywczym. Najwięcej pożywnych wartości zawierają w sobie nasiona konopi, których zastosowanie w codziennej diecie jest dla wielu doskonałym sposobem na naturalną i bezpieczną suplementację. Jakie korzyści płyną ze spożywania nasion z konopi?

Balans nienasyconych kwasów tłuszczowych

Nasiona z konopi zawierają bardzo wysoką zawartość kwasów nienasyconych, a ich najistotniejszą zaletą jest idealna dla organizmu człowieka proporcja 3:1 pomiędzy kwasami omega 6 i omega 3. Nienasycone kwasy tłuszczowe mają działanie przeciwzapalne. Znacznie redukują poziom złego cholesterolu i obniżają ciśnienie krwi, zmniejszając ryzyko zawału serca. Omega 3 i omega 6 w odpowiedniej proporcji poprawiają elastyczność cery oraz wspomagają leczenie chorób skórnych, takich jak łuszczyca i egzema.

Kwas gamma-linolenowy

Jednym z przedstawicieli grup Omega-6 jest kwas gamma-linolenowy. Nie jest to kwas tłuszczowy występujący na stałe w organizmie ludzkim, natomiast jest niezbędny dla jego właściwego funkcjonowania. Nasiona konopi są jego bogatym źródłem. To właśnie deficyt tej substancji prowadzi do znacznego przyspieszenia starzenia się skóry. Odpowiednia ilość kwasu GLA wpływa na zmniejszenie stanów zapalnych i alergii skórnych. Suplementacja kwasem GLA reguluje gospodarkę cholesterolu. Polecana jest również przy bólach miesiączkowych i jako dodatek w leczeniu depresji. Tutaj nasuwa się bardzo istotna kwestia odpowiedniej proporcji grup kwasów omega 3 i 6 dostarczanych do ciała. Spożycie nadmiernej ilości związków omega 6, przy niedoborze nienasyconych tłuszczów omega 3, może sprzyjać np. rozwojowi raka piersi po menopauzie. Nasiona konopi mają w swoim składzie ich idealną równowagę.

Nasiona konopi

Źródło białka

W składzie łuskanych nasion konopnych znajdują się również inne niezwykle cenne związki organiczne, niezbędne do prawidłowej pracy ludzkiego ciała. Konopie są dostarczycielem hipoalergicznego i pełnowartościowego białka, które może z powodzeniem zastąpić białko zwierzęce. W 100g nasion konopii znajduje się aż 25 g protein, co powoduje, że jest to jedna z najbogatszych w ten składnik roślin na świecie. W składzie konopi znajdują się niemal wszystkie dotąd poznane aminokwasy. Jednocześnie konopia jest jedną z nielicznych roślin zawierających białko egzogenne. Taki rodzaj białka jest najlepiej przyswajalną przez organizm ludzki proteiną.

Nasiona konopi – źródło minerałów, witamin i błonnika

Jednym z najsilniejszych antyoksydantów jest zawarta w nasionach konopnych witamina E. Substancja ta pacyfikuje w organizmie  szkodliwe działanie wolnych rodników, chroniąc organizm przed oksydacyjnym stresem i uszkodzeniem komórek. Podczas spożywania nasion do organizmu dostarczane są również fosfor, cynk, żelazo i magnez. W 100 gramach nasion znajduje się 28 gram błonnika, który ułatwia trawienie. Nasiona konopi są doskonały dodatkiem do diety wegan, wegetarian i sportowców.

Więcej na ganjafarmer.com.pl.

Choroby kobiece – jak im zapobiegać?

0
Choroby kobiece – jak im zapobiegać?

Choroby ginekologiczne mogą wystąpić u kobiet w różnym wieku. Mięśniaki macicy, endometrioza, zespół policystycznych jajników, czy rak piersi to tylko niektóre przykłady. Wiele z nich może być bardzo groźnych dla zdrowia i życia kobiety, mogą być również przyczyną niepłodności. Podobnie jak w przypadku innych schorzeń niezwykle ważna jest profilaktyka i wczesne zdiagnozowanie problemu, dlatego zarówno młode jak i dojrzałe kobiety powinny regularnie odwiedzać ginekologa.

Stopa cukrzycowa

0
Stopa cukrzycowa

Cukrzyca jest to metaboliczna choroba przewlekła, która wynika z defektu wydzielania i działania insuliny ( insulina to hormon, który jest wytwarzany przez trzustkę). Chorobę tą charakteryzuję hiperglikemia, czyli podwyższony poziom cukru we krwi.
Według Światowej Organizacji Zdrowia cukrzyca uznawana jest za epidemię, chorobę cywilizacyjną XXI wieku.

Rodzaje cukrzycy

Wyróżnia się dwa najbardziej rozpowszechnione rodzaje choroby, cukrzycę typu 1 i 2.
Cukrzyca typu 1, zwana też insulinozależną lub typu dziecięcego, jest powodowana całkowitym brakiem insuliny na skutek uszkodzenia odpowiednich komórek trzustki wydzielających ten hormon. Objawy rozwijają się w ciągu kilku tygodni.
Cukrzyca typu 2 może rozwijać się latami. To choroba, która dotyka najczęściej osoby starsze, a przyczyną podwyższonego poziomu glukozy we krwi nie jest brak insuliny, ale jej nieprawidłowe działanie w organizmie (oporność na działanie insuliny).

Stopa cukrzycowa

Stopa cukrzycowa jest to poważne i jedno z najczęściej występujących powikłań cukrzycy.
Problem ten częściej dotyka chorych na cukrzycę typu 2. Jest skutkiem zaniedbanej, nieleczonej cukrzycy lub leczonej w nieodpowiedni sposób. Choroba ta oznacza owrzodzenie, lub destrukcję głębokich tkanek stopy. Spowodowane to jest uszkodzeniem nerwów obwodowych lub naczyń.
Zespół stopy cukrzycowej możemy podzielić na:
– zespół stopy niedokrwiennej, pogorszeniu ulega ukrwienie w obrębie stopy
– zespół stopy neuropatycznej, czyli uszkodzenie obwodowego układu naczyniowego
– typ mieszany niedokrwienno-neuropatyczny

Cechy charakterystyczne dla stopy niedokrwiennej:
– zwiększone czucie bólu na stopie
– skóra blada, sina, chłodna, brak owłosienia
– tętno na stopie niewyczuwalne
– zgorzel

Cechy charakterystyczne dla stopy neuroaptycznej:
– brak czucia
– skóra ciepła, zaróżowiona, owłosiona
– tętno na stopie wyczuwalne
– owrzodzenia w miejscu ucisku

Leczenie

Nieleczona stopa cukrzycowa może prowadzić nawet do amputacji, dlatego ważne jest żeby leczenie było prowadzone prawidłowo w wyspecjalizowanym ośrodku. Pod okiem grupy lekarzy takich jak: diabetolog, flebolog, angiolog. Leczenie stopy cukrzycowej nie jest łatwe i wymaga czasu, ale jest refundowane. Bardzo ważna jest też profilaktyka, czyli: monitorowanie stanu stóp, noszenie wygodnego obuwia, stosowanie specjalnych preparatów do pielęgnacji stóp przeznaczonych dla diabetyków, dokładnym myciu i osuszaniu stóp. Można też skorzystać z usług podologa, który w odpowiedni sposób zatroszczy się o stopy, ale też udzieli rad jak pielęgnować je w domu.

https://podologwwarszawie.pl/

Kolagen na włosy – odzyskaj blask i zdrowie

0
Kolagen na włosy – odzyskaj blask i zdrowie

Zdrowe i piękne włosy to marzenie bardzo wielu osób. Nic w tym dziwnego, odpowiednia i zdrowa fryzura potrafi stać się prawdziwą ozdobą. Długie i zadbane włosy są jednym z głównych atrybutów kobiecości, dlatego to właśnie paniom najczęściej zależy na ich wyglądzie. Możemy używać odpowiednich kosmetyków oraz zażywać suplementy wpływające pozytywnie na nasze włosy. Nie powinniśmy jednak zapominać o znaczeniu kolagenu, który ma również duży wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Czym jest kolagen i dlaczego jest on tak cenny dla naszych włosów? Kto jest narażony na niedobór kolagenu i jakie są jego skutki?

Kolagen – co to jest?

Kolagen oznacza grupę białek włóknistych, budujących tkankę łączną. Stanowi on główny składnik ścięgien i skóry. Wypełnia także rogówkę oka, buduje włosy, kości, stawy oraz paznokcie. Kolagen bierze udział w niemal wszystkich funkcjach życiowych narządów i tkanek w organizmach ludzi oraz zwierząt. Ludzki organizm stale produkuje kolagen, niestety po 25. roku życia proces ten zaczyna stopniowo zanikać. Wtedy też możemy mówić o początku procesu starzenia się organizmu. Do głównych zadań kolagenu należy spajanie elementów komórkowych w organizmie. Wykazuje on właściwości ujędrniające i napinające skórę. Dodatkowo, regeneruje i wzmacnia paznokcie. Jest odpowiedzialny za ciągłą odnowę komórek skóry. Można wiec śmiało powiedzieć, że kolagenowi zawdzięczamy młody i zdrowy wygląd.

Kolagen i jego wpływ na włosy

Kolagen ma bardzo duży wpływ na wygląd naszych włosów. Przede wszystkim, dodaje on elastyczności i objętości włosom suchym oraz zniszczonym. Jest również istotnym czynnikiem osłabiającym proces wypadania włosów. Kolagen dostarczany do naczyń krwionośnych w meszkach włosowych, odpowiedzialnych za odżywienie cebulek, wzmaga prawidłowy wzrost i wygląd kosmyków. Dodatkowo, stymuluje cebulki włosowe, poprawia ich strukturę, podtrzymuje warstwę ochronną pojedynczego włosa, utrzymując go w zagłębieniu mieszkowym. Kolagen stosowany regularnie, poprawia gęstość pukli, równocześnie opóźniając proces łysienia. Wpływa pozytywnie również na wygląd i kondycję skórę głowy: zabezpiecza ją przed łuszczeniem i powstawaniem łupieżu. Więcej na

Niedobór kolagenu a włosy

Nasze włosy potrzebują kolagenu, aby zachować swój piękny wygląd. Jednym z najpopularniejszych problemów związanych z pielęgnacją włosów jest niedobór białka – kosmyki stają się wtedy cienkie, łamliwe i matowe, szybko się przesuszają i mocniej wypadają. Niedobór kolagenu może także prowadzić do pojawiania się nieestetycznego łupieżu, który dla wielu osób wydaje się być problemem nie do rozwiązania. Wszystko to sprawia, że włosy na naszej głowie nie wyglądają zachwycająco. Należy pamiętać, że nawet najlepsza pielęgnacja włosów nie sprawi, że będą wyglądać pięknie, jeśli borykamy się z niedoborem kolagenu. Dlatego też, jeżeli chcemy mieć zdrowe włosy, warto pomyśleć nad suplementacją tego składnika.

Collagen Duo Life

Osobom, które pragną zadbać o kondycję swoich włosów, zaleca się suplementację kolagenu. Suplement diety Duo Life Collagen to całkowicie naturalny produkt, wzbogacony formułą antyoksydantów, która pozwala skórze zachować jędrność i elastyczność, a także chroni ją przed wczesnym starzeniem się. Dodatkowo, przyczynia się również do utrzymania zdrowych włosów i paznokci. Dzięki swojej płynnej formule jest bardzo łatwo przyswajalny. Naturalny kolagen do picia to produkt, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących zachować zdrowie oraz młody wygląd.

Jakie kosmetyki do włosów warto posiadać?

0
Jakie kosmetyki do włosów warto posiadać?

Tylko odpowiednia pielęgnacja włosów może zagwarantować, że zachowają one dobry stan i będą zachwycać swoim pięknem. Zapewnienie sobie tego jest dość trudne, gdyż wiele jest czynników, które szkodzą włosom, jednak z pomocą odpowiednich produktów można osiągnąć fantastyczne rezultaty. Jakie zatem produkty warto mieć w swej łazience?

Dobra maska odbudowująca

Produkt taki przyda się nie tylko mocno zniszczonym włosom. Każda kobieta naraża swoje włosy na kontakt z czynnikami, które je uszkadzają. Jeśli nie jest to farbowanie i stylizacja na gorąco, to przynajmniej twarda woda i silne słońce. Dobra maska odżywcza zniweluje wpływ takich czynników i pozwoli zachować zdrowie oraz sprężystość włosów.

Skuteczny środek do stylizacji

Jeśli chce się, by fryzura zachowała swój kształt, na przykład była pełna objętości bądź by proste, gładkie włosy pozostały takie bez względu na okoliczności, dobry środek teksturyzujący to podstawa. Idealną trwałość fryzury zapewnia między innymi profesjonalna pasta Goldwell dostępna na stronie https://primahair.pl/pl/c/Pielegnacja/126, z której chętnie korzystają styliści fryzur w renomowanych salonach.

Produkt nabłyszczający bez obciążania

Blask włosów to jeden z najważniejszych atrybutów pięknych włosów. Jeśli włosy błyszczą, wyglądają na zdrowe i piękne nawet jeśli są przesuszone, a nawet zniszczone. Niestety, osiągnięcie takiego efektu, szczególnie na jasnych włosach, jest bardzo trudne. Świetnie będzie więc zaopatrzyć się w produkt nabłyszczający, który pozwoli nadać włosom olśniewający wygląd. Warto jednak wybrać taki preparat dobrze, gdyż wiele lotionów czy mgiełek nabłyszczających odbiera włosom objętość lub je wręcz przetłuszcza, co daje nieestetyczny efekt i nie dodaje włosom urody. Profesjonalne produkty jednak skutecznie nabłyszczają, a jednocześnie pozwalają zachować lekkość włosów. Zwykle też pięknie pachną i zapach długo utrzymuje się na włosach, co jest ich wielkim dodatkowym walorem i sprawia, że korzystanie z nich jest czystą przyjemnością.

Żyletki, które sprawdzą się przy twardym zaroście

0
Żyletki, które sprawdzą się przy twardym zaroście

Są mężczyźni, zwłaszcza młodzi, którzy mogą golić się nawet co tydzień, gdyż ich zarost jest rzadki i miękki, a także rośnie wolno. Jednak większość mężczyzn posiada średnio twardy zarost, który wymaga niemal codziennego golenia. Są i tacy, dla których codzienne golenie jest koniecznością, gdyż nie dość, że ich zarost jest twardy, to jeszcze bardzo gęsty. Zwykła maszynka z takim zarostem sobie nie poradzi i trzeba sięgnąć po inne, skuteczniejsze metody, to jest żyletki do brzytwy.

Stomatologia w Ultimed

0
Stomatologia w Ultimed

Ultimed jest kliniką specjalizującą się leczeniem, upiększaniem, a także wykonywaniem protez zębowych. Nasz uśmiech jest bardzo ważnym czynnikiem świadczącym o zdrowiu i zadbaniu każdego człowieka. Nie rzadko jest źródłem naszych kompleksów, a niepotrzebnie. Należy skontaktować się z odpowiednim specjalistą i powoli pozbywać się tego, co wpływa na naszą samoocenę. Świetnym wyborem będzie klinika ultimed.com.pl.

W walce o piękny uśmiech

Jeśli nasze zęby były od dawna nieleczone i niekiedy odczuwaliśmy dyskomfort, a nawet ból w jamie ustnej to czym prędzej powinniśmy wybrać się do Ultimed. Na miejscu zostaną nam wykonane wszystkie potrzebne badania i zostanie wdrożone odpowiednie leczenie nawet kanałowe. Osoby bojące się do tej pory dentysty docenią komfort leczenia w klinice i przyjemną atmosferę raz na zawsze pozbywając się strachu.

Jeśli nasze zęby długo nie leczone bądź zniszczone paleniem tytoniu czy piciem kawy nie są takie jakbyśmy chcieli to możemy pokusić się o piaskowanie szkliwa czy usuwanie kamienia po czym możemy zęby wybielić. Dentysta może również uzupełnić ubytki i nasze zęby będą znowu piękne bez widocznego na nich piętna przeszłości.

Jeśli mimo tych zabiegów nasze zęby nam się nie podobają do świetną opcją są licówki. Nasz uśmiech stanie się piękny jak nigdy wcześniej i już zawsze będziemy się uśmiechać przy każdej możliwej okazji.

Dla osób z całkowitym brakiem urządzenia klinika ma do zaoferowania pracownię protetyczną gdzie w bardzo szybkim czasie możemy zlecić wykonanie protezy idealnie do nas dobranej. Klinika http://ultimed.com.pl/ świadczy najlepsze i najbardziej rozbudowane usługi w każdej z dziedzin stomatologii.

Wybierając się do kliniki Ultimed możemy skorzystać z pomocy wielu specjalistów nie tylko dentysty. Mamy do dyspozycji ginekologa ściśle współpracującego z endokrynologiem, dietetyka i diabetologa dla osób borykających się z alergiami pokarmowymi. W każdym z tych gabinetów będziemy czuli się komfortowo i przyjemnie. Doświadczeni specjaliści zapewnią nam spokój i bezpieczeństwo.

Witamina C – nabierz odporności przed zimą

0
Witamina C - nabierz odporności przed zimą

Kiedy słyszymy o witaminie C, przeważnie naszym pierwszym skojarzeniem jest wspomaganie odporności. Rzeczywiście, witamina C jest nam niezbędna w sezonie przeziębieniowym. Podczas choroby pomaga nam zwalczać infekcje i szybciej wrócić do zdrowia. Przyjmowana profilaktycznie pozwoli nam uchronić się przed przeziębieniami, na które jesteśmy narażeni zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jakie inne ważne funkcje posiada ta niezwykła witamina?

Dlaczego witamina C jest tak ważna?

Witamina C jest bardzo istotna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, ponieważ bierze udział w wielu różnych procesach, które w nim zachodzą. Witamina ta jest potrzebna między innymi do produkcji kolagenu – białka, które tworzy pod nabłonkiem dodatkową warstwę utrudniającą przedostawanie się wirusów do organizmu. Witamina C pełni funkcję wspierania białych ciałek krwi. Jest niezbędna do produkcji limfocytów. Z kolei od ich sprawności zależy, jak szybko nasz organizm upora się z infekcją. To właśnie limfocyty stymulują tworzenie przeciwciał i inne mechanizmy obronne, a co za tym idzie znacząco poprawiają działanie układu odpornościowego organizmu. Z tego powodu witamina C jest tak ważna w przypadku przeziębienia. To jednak nie wszystko. Witamina C uszczelnia oraz wzmacnia naczynia krwionośne, co zapobiega łatwemu tworzeniu się sińców, krwotoków czy krwawień dziąseł. Przyczynia się również do zmniejszenia patologicznych zmian miażdżycowych. Kwas askorbinowy bierze także udział w regulacji ciśnienia tętniczego. Co wiecej, witamina C wspomaga także wchłanianie żelaza oraz uczestniczy w wytwarzaniu krwinek czerwonych, co może uchronić nas przed wystąpieniem anemii. Sprawdź ranking najlepszej naturalnej witaminy C w formie suplementu >>

Czym grozi niedobór witaminy C?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, skutkami niedoboru witaminy C w organizmie będzie nie tylko osłabiona odporność. Może on również przyczynić się do osłabienia naczyń włosowatych, a także doprowadzić do rozwoju niedokrwistości, ponieważ związek ten zwiększa wchłanianie żelaza. Co więcej, może również dojść do rozwoju szkorbutu, chorób wywołanych oksydacyjnymi uszkodzeniami wolnych rodników, astmy oraz zmian w kościach i chrząstkach. Warto pamiętać, że zapotrzebowanie na witaminę C wzrasta przy ciężkim, długotrwałym wysiłku fizycznym, podczas wymiotów, zaburzeń czynności jelit oraz braku łaknienia, a także u osób starszych, z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, palących papierosy oraz będących pod wpływem silnego stresu. Większe zapotrzebowanie na witaminę C pojawia się również u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

witamina c

Witamina C od DuoLife

Jak przygotować się na nieubłaganie nadchodzący sezon przeziębień oraz zapobiec niedoborowi witaminy C w swoim organizmie? Najlepszym sposobem jest przyjmowanie suplementu z naturalną witaminą C. Doskonałym wyborem jest DuoLife VitaC, produkt który skutecznie zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę. Suplement bazuje na naturalnych składnikach, dzięki czemu otrzymujemy skoncentrowaną, naturalną dawkę zdrowia. Warto wspomnieć również o łatwej do spożycia, płynnej formie produktu. Składniki zawarte w DuoLife VitaC pozwalają wzmocnić układ odpornościowy oraz utrzymać optymalny stan organizmu. Dzięki wyeliminowaniu zawartości konserwantów, dodatków smakowych czy sztucznych barwników, jak i produktów GMO, suplement diety DuoLife VitaC gwarantuje najwyższą jakość, a przy tym zwiększoną przyswajalność produktu. Nie czekaj i już dziś sięgnij po odporność dla siebie i swoich najbliższych.

Dowiedz się więcej: https://vitac.pl/odpornosc-organizmu

Dowiedz się więcej:

DuoLife S.A. ul. Topolowa 22, Więckowice k/Krakowa. Tel. 12 333 45 67