Chora wątroba – jakie objawy powinny wzbudzić nasz niepokój?

0
969

Jest bardzo dużym narządem, którego praca ma ogromny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Chora wątroba może sprawić nam wiele problemów, warto zatem w porę o nią zadbać. Jakie sygnały mogą świadczyć o tym, że narząd ten wymaga dodatkowego wsparcia? Oto objawy, których nie powinniśmy ignorować.

O problemach związanych z wątrobą świadczyć mogą m. in. nudności. Są one jednym z tych objawów, które najczęściej pojawiają się w trakcie zaburzeń wątrobowych. Innym symptomem, którego nie można ignorować są częste bóle brzucha – szczególnie te pojawiające się w jego górnej części. Bólom takim mogą towarzyszyć i inne dolegliwości, np. obrzęki w rejonie jamy brzusznej oraz gorączka. Zmęczenie oraz osłabienie to kolejne objawy, które mogą świadczyć o problemach z wątrobą.

Symptomem, którego z pewnością nie można ignorować, jest żółtaczka. Zabawienie skóry na żółto świadczy o poważnych problemach z wątrobą i wymaga szybkiej konsultacji z lekarzem. Nadmiar żółci w ciele i krwi może przecież świadczyć o tak poważnej i niebezpiecznej chorobie, jaką jest zapalenie i niewydolność wątroby. Tu na ignorancję nie można sobie pozwolić, a brak odpowiedniego leczenia może mieć poważne konsekwencje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here