Czas zadbać o skórę jesienią!

0
2576

Po zakończeniu gorących, letnich miesięcy kondycja skóry często pozostawia wiele do życzenia. Częste opalanie i wystawianie na silne promieniowanie słoneczne ma zdecydowanie negatywny wpływ na jej stan. To z kolei skutkuje dużą ilością martwego naskórka i wysuszoną, uszkodzoną skórą.

Dodatkowo, do przebywania na powietrzu zniechęca chłodna, deszczowa pogoda, typowa dla jesieni. Poza zmniejszonym dostępem tlenu do komórek skóry również nawodnienie organizmu jesienią jest mniejsze niż wcześniej, bo po ustąpieniu wysokich temperatur już nie pijemy tyle płynów, co podczas upałów – a to niestety nie najlepiej wpływa na stan skóry.

Jesień to zatem idealna pora, żeby zadbać o zdrowie swojej skóry i przywrócić jej dawny, atrakcyjny wygląd. Czas zabrać się za pielęgnację skóry! Odpowiednie kosmetyki, dieta i zabiegi mogą zdziałać cuda.

Nawodnienie a kondycja skóry

Nawilżanie i nawadnianie skóry to zdecydowanie najważniejsza kwestia przy pielęgnacji skóry. To najlepszy sposób, aby była miła w dotyku, gładka i zdrowa oraz wolniej się starzała.

Żeby dobrze nawodnić organizm od wewnątrz, dziennie należy wypijać mniej więcej 2 litry płynów.

Z kolei z zewnętrznym nawodnieniem pomogą Ci odpowiedni krem do pielęgnacji skóry i inne kosmetyki – przede wszystkim te, które zawierają kwas hialuronowy, d-pantenol, glikol propylenowy i hydrolizatory protein.

Pokochaj peeling!

Klasyczny peeling to nic innego, jak złuszczanie martwego naskórka. Wykonasz go z łatwością w domu przy pomocy m.in. naturalnych produktów, peelingu enzymatycznego lub scrub’u. Najpierw należy złuszczyć martwy naskórek na twarzy.

Pozwoli Ci to nie tylko usunąć martwy naskórek, ale również w znacznym stopniu wzmacnia działanie kremów nawilżających.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Wizyta w gabinecie kosmetycznym będzie niezbędna, jeżeli domowe metody zawiodą. Zabiegi, która są tam przeprowadzane, są mocniejsze i używa się ich w przypadku komórek uszkodzonych przez słońce, przebarwień czy zmęczonej skóry.

Włosy jesienią: optymalna dieta

Włosy, tak samo jak skóra, jesienią też wymagają stosownych kosmetyków i właściwej pielęgnacji. Materiałem budulcowym dla włosów są witaminy, minerały i białko dostarczane do meszków włosowych przez krew. Z tego powodu optymalna dieta ma bardzo duże znaczenie dla ich kondycji.

Prawidłowy jadłospis uchroni Twoje włosy przed wypadaniem oraz utratą sprężystości i blasku. Dla niecierpliwych dobrym rozwiązaniem może też być preparat na porost włosów.

Dieta zaplanowana z myślą o zdrowych włosach powinna przede wszystkim zawierać witaminy A i B. Ta pierwsza, znana również pod nazwą „retinol”, znajduje się m.in. w marchwi, pomidorach, papryce, jajkach i nabiale. Z kolei witaminę B znajdziesz na przykład w warzywach liściastych, ryżu i pieczywie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here