Czym jest laserowe obkurczanie pochwy

0
1274

Osiągnięcia współczesnej medycyny pozwalają, by ingerencja w ludzkie ciało miała miejsce nie tylko w trakcie poważnych chorób, lecz także uciążliwych dolegliwości. Jedną z nich jest luźność pochwy, spowodowana między innymi porodem, czy naturalnym procesem starzenia się organizmu. Przypadłość nie powoduje dyskomfortu w życiu codziennym, jednak skutecznie obniża satysfakcję ze współżycia z partnerem. Istnieją jednak sposoby, by przywrócić budowę pochwy do pierwotnego stanu w całkowicie dyskretny sposób.

Laserowe obkurczanie pochwy, czyli co?

Jak podaje Centrum Laseroterapii Elite laserowe obkurczanie pochwy nie jest zabiegiem skomplikowanym i trwa zaledwie pół godziny. Polega ono na oddziaływaniu na ściany pochwy za pomocą lasera, który następnie wpływa na obkurczanie się jej tkanek i nie tylko. Efekt zabiegu obejmuje również uelastycznianie błony śluzowej, a także efektywniejsze tworzenie włókien kolagenowych. Mówiąc prościej, wiotkie ściany pochwy stają się jędrne, a obwód pochwy zmniejszony. Dzięki temu panie, które nie odczuwały przyjemności ze współżycia po porodzie lub menopauzie mogą poczuć się, jak dawniej.

Kobiety decydujące się na laserowe obkurczanie pochwy nie muszą się obawiać. Zabieg należy bowiem do grupy nieinwazyjnych i niechirurgicznych ingerencji lekarskich. Oznacza to również, że po jego przeprowadzeniu nie ma konieczności hospitalizacji. Według Centrum Laseroterapii Elite, efekt uzyskany dzięki zabiegowi odczuwalny jest nawet do dwóch lat!

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Mimo niewielkiego stopnia skomplikowania, laserowe obkurczanie pochwy nie może być wykonane w ciele każdej kobiety. Do przeciwwskazań zabiegu należy przede wszystkim ciąża, w którą pacjentka planuje zajść w najbliższym czasie. Wówczas efekt osiągnięty przez zabieg będzie niewidoczny. Co więcej, z laserowej ingerencji w narządy rodne nie mogą skorzystać panie z nowotworami, infekcjami pochwy, a nawet cukrzycą. Warto również przełożyć zabieg, gdy zbliża się miesiączka. Osoba odpowiedzialna za zabieg dba, by przestrzegać wymienionych zakazów.

 

Podstawową grupą, do której kierowany jest zabieg stanowią kobiety po porodzie, czy menopauzie. Są one bowiem narażone na nadmierne wiotczenie pochwy, a co za tym idzie – niewielką satysfakcję ze współżycia z partnerem. Sam zabieg nie stanowi dużego wydatku, a dzięki brakowi okresu rekonwalescencji pobyt w klinice jest niezwykle dyskretny. W końcu inwestycja we własne ciało stanowi najlepszy wydatek, a czasy, w których tego typu zabiegi stanowiły tabu bezpowrotnie minęły. Wiele kobiet ma więc możliwość na nowo odczuwać przyjemność ze zbliżeń z partnerem, bez obaw o niekomfortową luźność pochwy i związane z tym przykrości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here