Detoks alkoholowy w domu, czy w klinice? Jak przerwać ciąg alkoholowy?

0
5652
Detoks alkoholowy w domu, czy w klinice? Jak przerwać ciąg alkoholowy

Dopiero kiedy popadamy w długi ciąg alkoholowy, nad którym powoli tracimy kontrolę, zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy uzależnieni. Wyjście z nałogu nie jest proste i zwykle wiąże się ze złym samopoczuciem, problemami zdrowotnymi i ciężką walką z samym sobą, aby pozostać trzeźwym. Jednak nagłe zaprzestanie przyjmowania alkoholu bez pomocy medycznej może nieść ze sobą ryzyko padaczki, a nawet zawału serca, czy w najgorszym wypadku śmierci. Zależnie od indywidualnej oceny stanu zdrowia, żeby przerwać ciąg, możemy zdecydować się na detoks alkoholowy w domu, podczas którego wykwalifikowana kadra medyczna z kliniki Detoks Fenix przyjeżdża pod wskazany przez nas adres, lub wybrać kilkudniowy pobyt w ośrodku z całodobową opieką lekarską.

Trudne odstawienie alkoholu

Kiedy przez dłuższy czas regularnie przyjmujemy alkohol, stopniowo wyniszcza on nasz organizm. Poprzez jego wpływ na naszą gospodarkę wodno-elektrolitową i zawartość wielu toksyn, po długim przyjmowaniu ludzki organizm zaczyna domagać się alkoholu tak samo, jak domaga się wody, czy jedzenia. Ciało przyzwyczajone do funkcjonowania pod wpływem wysoko procentowych napojów bardzo ciężko znosi zespół abstynencyjny.

Zwykle sądzimy, że każda próba odstawienia alkoholu może jedynie poprawić nasz stan zdrowia. Jeśli jednak organizm jest naprawdę wycieńczony przez regularnie dostarczany do niego alkohol, nagłe zaprzestanie picia prowadzić może do wielu negatywnych skutków. Jeżeli dotychczas nadużywałeś tej używki i chciałbyś przerwać ciąg, nie jest zalecane, abyś próbował zrobić to samodzielnie. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy medycznej kliniki Detoks Fenix, która oferuje również detoks alkoholowy w domu pacjenta.

Zespół abstynencyjny

Po odstawieniu alkoholu objawy takie jak silny ból głowy, wymioty, rozdrażnienie, dreszcze, ogólne osłabienie i złe samopoczucie utrzymują się nawet kilka dni. Wszystko zależy od tego, w jak długim ciągu alkoholowym był pacjent i w jakim aktualnie jest stanie zdrowia. Czasem wystarczy jedynie jednorazowa pomoc w łatwiejszym wytrzeźwieniu i powrocie do pełni sił, aby zamknąć w swoim życiu ten przykry rozdział. Bywa również tak, że bardzo wyniszczony organizm będzie potrzebował naprawdę sporo czasu na powrót do zdrowia, przez co przez wiele dni uzależniona osoba będzie zmagać się z objawami zespołu abstynencyjnego. To właśnie wtedy najczęściej postanowienia przestają się liczyć w świetle tak trudnych do zniesienia dolegliwości i uzależniony znów sięga po alkohol.

Przerwanie ciągu i co dalej?

Kiedy uzależniona osoba zaczyna szukać dla siebie pomocy, potrzebuje wsparcia przy przerwaniu ciągu, w którym właśnie się znajduje. Aby załagodzić nieprzyjemne i bolesne efekty zespoły abstynencyjnego, możliwy jest detoks alkoholowy w domu, podczas którego wykwalifikowana kadra medyczna sprawdzi dokładnie stan zdrowia pacjenta, przeprowadzi z nim wywiad i poda odpowiednie leki niwelujące przykre objawy. Choć taka jednorazowa wizyta nie gwarantuje uwolnienia się z nałogu, w łagodnych przypadkach alkoholizmu może pomóc człowiekowi stanąć na nogi. Zawsze podczas detoksu przeprowadzanego w domu udzielane jest potrzebne wsparcie psychologiczne, oraz porady na temat dalszego zalecanego leczenia.

Ośrodek leczenia alkoholizmu

Detoks alkoholowy przeprowadzany w specjalistycznej klinice to 99% skuteczności w walce z nałogiem. Polecany jest on dla osób, dla których jednorazowa dawka leków może okazać się za mała i istnieje ryzyko ponownego wystąpienia objawów, a tym samym nadchodzącej pokusy, by znów sięgnąć po wysokoprocentowe napoje.

W profesjonalnej placówce odwykowej liczyć można na całodobową opiekę lekarską i doradztwo psychologiczne. To nieocenione wsparcie w tych trudnych chwilach, które mogą stać się początkiem nowego życia. Sprawdź ofertę pomocy najbardziej doświadczonego prywatnego ośrodka leczenia uzależnień na stronie detoksfenix.pl.

Pamiętaj, że detoks alkoholowy to jedynie przerwanie ciągu i początek drogi, która prowadzi do porzucenia destrukcyjnego nałogu. Stała opieka psychoterapeutyczna, lub w poważniejszych przypadkach terapia odwykowa to ciężka praca nad samym sobą, jednak niesie ona ze sobą ogrom korzyści i pomaga rozpocząć zupełnie nowe życie.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here