Herbata Matcha – dlaczego warto ją pić?

0
476
herbata matcha

Herbata to jeden z najpopularniejszych napoi na świecie. Co ważne, dostępnych jest bardzo wiele różnych gatunków herbat. Jedną z odmian, która cieszy się szczególną popularnością jest pochodząca z Japonii zielona herbata Matcha. Skąd jej popularność? Powodem jest przede wszystkim niesamowity smak i pozytywny wpływ na zdrowie. Dlaczego jeszcze warto pić Matchę?

Poprawia samopoczucie

Herbata Matcha ma ogromnie pozytywny wpływ na samopoczucie. Mimo, że zawiera kofeinę to uspokaja i wycisza. Jest to zatem idealny napój w sytuacji, kiedy potrzebuje się oczyścić umysł. Wszystko dzięki temu, że Matcha bogata jest w L-teaninę. To aminokwas, który odpowiedzialny jest za poczucie spokoju i przejrzystość umysłu. Innymi słowy, zawierają L-teaninę herbata Matcha ma pozytywny wpływ ma mózg. Pomaga między inny przy wydzielaniu dopaminy i serotoniny. Można zatem śmiało powiedzieć, że Matcha skutecznie potrafi poprawiać humor.

Pozytywny wpływ na organizm

Matcha bogata jest w przeciwutleniacze, które mają niezwykle pozytywny wpływ na organizm. M.in. pomagają w usuwaniu toksyn z organizmu, a także skutecznie zwalczają wolne rodniki. Dlatego picie herbaty Matcha to profilaktyka dla zdrowia. Przeciwutleniacze chronią bowiem organizm przed różnego rodzaju dolegliwościami i chorobami. Badania pokazują, iż mają także działanie antynowotworowe. Herbata Matcha zatem nie tylko oczyszcza organizm, ale i chroni  przed rakiem. Poza tym poprawia odporność organizmu i jego kondycję. Jeśli mowa o przeciwutleniaczach to wspomnieć trzeba koniecznie o EGCG. To katechina, która jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Co ważne, jest to typ przeciwutleniacza, który został uznany za najskuteczniejszy w walce z rakiem. Pokreślić zatem trzeba, że Matcha zawiera 100 razy więcej EGCG w porówaniu z jakimkolwiek innym napojem.

Wspiera odchudzanie

Każda osoba, która pragnie zrzucić kilka zbędnych kilogramów sięgnąć powinna po herbatę Matcha. Co prawda, sama Matcha nie jest środkiem, który spala tłuszcz, ale skutecznie w tym pomaga. Zwłaszcza jeśli Matchę połączy się ze zdrową dietą. Dzieje się także głównie przez to, że ta japońska zielona herbata zawiera w swoim składzie aminokwasy, kofeinę oraz stymulatory, które przyspieszają metabolizm. A jak wiadomo, im szybszy metabolizm, tym szybsze spalanie kalorii. Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że herbata Matche zawiera wiele składników odżywczych. Jest to zwłaszcza duża ilość witaminy A i C. Poza tym bogata jest w potas, wapń, cynk oraz żelazo. Dodatkowo zawiera spore ilości białka. Można zatem śmiało powiedzieć, że picie herbaty Marcha to samo zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here