Jak dbać o właściwą higienę jamy ustnej?

0
1692
Jak dbać o właściwą higienę jamy ustnej?

Zdrowe, białe i lśniące zęby to wizytówka każdej zadbanej osoby. Niestety z powodu dużych ilości cukrów, które znajdują się w większości przetworzonych produktów spożywczych, nasze zęby w sposób szczególny narażone są na próchnicę. Na pogorszenie ich wyglądu wpływa palenie papierosów, a także spożywanie większych ilości kawy czy herbaty, które przyczyniają się do powstawania nieestetycznych przebarwień na powierzchni szkliwa.

Jeśli chcemy w odpowiedni sposób zadbać o nasze zęby i dziąsła, musimy stosować się do kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, musimy regularnie szczotkować nasze zęby. Po drugie, korzystać z nici dentystycznych, które pomagają oczyścić szczeliny międzyzębowe z zalegających w nich resztek pożywienia. Po trzecie, jeśli chcemy mieć świeży oddech, możemy stosować różnego rodzaju płyny do płukania jamy ustnej, które hamują rozwój bakterii. Po czwarte, musimy pamiętać o regularnym kontrolowaniu stanu uzębienia u stomatologa.

Podstawą codziennej higieny jamy ustnej jest szczotkowanie zębów. Obecnie w sprzedaży znaleźć można trzy różne typy szczoteczek, w tym szczoteczki ręczne – klasyczne, szczoteczki elektryczne i specjalną ich wersję, czyli szczoteczki soniczne. Prócz wyboru określonego typu szczoteczki, zaopatrzyć musimy się również w odpowiedni rodzaj pasty do zębów. Na rynku znaleźć można pasty wielu typów. Wszystkie mają chronić nasze zęby przed rozwojem próchnicy. Niektóre typy past posiadają także dodatkowe właściwości, mają na przykład wybielać zęby czy zapobiegać paradontozie. Szukając dobrej pasty czy szczoteczki, warto stawiać na produkty znanych marek tj. Curaprox. Dzięki temu mamy pewność, że ich systematyczne stosowanie ograniczy ryzyko rozwoju próchnicy, pomagając utrzymać zdrowy i atrakcyjny wygląd naszych zębów w dłuższej perspektywie czasu.

zeby

Prócz codziennego szczotkowania zębów (warto to robić co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem), nie powinniśmy zapomnieć również o ich nitkowaniu, czyli oczyszczaniu szczelin międzyzębowych z resztek jedzenia. Również w tym przypadku warto sięgać po markowe nici dentystyczne Curaprox lub nici innych, znanych nam producentów. Jeśli chcesz zadbać o świeży oddech, możesz dodatkowo korzystać z różnego rodzaju płynów do płukania jamy ustnej, które pomagają usuwać resztki pożywienia, eliminować bakterie i przywracać prawidłowy poziom pH w ustach. Oczywiście nawet najlepsze produkty stomatologiczne Curaprox nie pomogą, jeśli zapomnimy o regularnych wizytach w gabinecie dentystycznym. Przegląd jamy ustnej powinniśmy robić co najmniej raz w roku, a najlepiej raz na sześć miesięcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here