Jak pokochać siebie i być szczęśliwym

0
1559

Często obarczasz się winą za własne niepowodzenia? Widzisz w sobie tylko wady, nie dostrzegając zalet? Nie potrafisz sobie odpuścić i czujesz się coraz bardziej spięta i zestresowana? Nie wiesz jak podnieść samoocenę i odzyskać radość życia? Nic się nie martw, pomożemy Ci.

Nie mów o sobie źle, nie wszystko jest Twoją winą

Jeśli coś Ci się nie udało musisz się przyłożyć, by udało Ci się następnym razem. To bardzo proste. Jeśli nie zdałaś egzaminu to wcale nie dlatego, że się nie nadajesz i jesteś beznadziejna, ale dlatego, że za mało się uczyłaś. To drugie można łatwo zmienić. Nie bierz na siebie całej odpowiedzialności za swoje nieszczęście i nie obarczaj się winą. Nie mów, że to wszystko dlatego, że jesteś skazana na porażkę lub że zawsze masz pod górę. To nieprawda.

Dwie strony medalu, czyli jak przekuć wady w zalety

Jeśli jesteś niecierpliwa, a często porywcza – na pewno świetnie odnajdziesz się w sporcie. Jeśli należysz do osób nieśmiałych znaczy to, że jesteś dobrym słuchaczem. A jeśli jesteś marudna i często narzekasz, z pewnością cechuje Cię kreatywność i chęć zmieniania świata. Spróbuj zamienić swoje wady w zalety.

Bądź swoją przyjaciółką, nie wrogiem

Pomyśl o sobie jak o najlepszej przyjaciółce. Czy o niej też mówiłabyś złe rzeczy? Czy jeśli zapłakana zadzwoni do Ciebie, by opowiedzieć o swoich problemach, powiesz jej, że to wszystko dlatego, że jest beznadziejna i nigdy nic jej jeszcze nie wyszło? Oczywiście, że nie. Czemu więc mówisz tak o sobie? Spróbuj choć raz pocieszyć się tak, jak pocieszasz kogoś bliskiego. Przecież dla siebie samej jesteś najbliższa, nie zapominaj o tym.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Dbaj o swoje ciało, szanuj je i dobrze odżywiaj. Pij dużo wody, jedz warzywa i owoce. Uprawiaj sporty i pozwalaj się sobie wysypiać. Od czasu do czasu wcale nie zaszkodzi Ci umiarkowane leniuchowanie. Poza tym wsłuchuj się w siebie i szukaj odpowiedzi. Żartuj i często się śmiej. Słuchaj muzyki i tańcz. Regularnie też praktykuj świetne ćwiczenie, podczas którego stajesz przed lustrem i mówisz sobie na głos, że jesteś wspaniała. To ćwiczenie sprawia cuda, przekonaj się o tym.

Kup sobie coś ładnego, zasługujesz na to

Jeśli coś Ci się uda, to Twoja zasługa, pamiętaj o tym. Bądź z siebie dumna, chwal się i nagradzaj. Od czasu do czasu możesz kupić sobie prezent. Niech to będą piękne perfumy np. Lancome La Vie est Belle, bo przecież życie jest piękne i Ty jesteś piękna. Idź na lody lub kawałek szarlotki z bitą śmietaną. Albo wybierz się z przyjaciółką na kawę czy do kina. Celebruj każdy swój sukces, sama i w grupie.

Nie spędzaj czasu z osobami, którzy stale chcą konkurować

Konkurencja – może poza tą w sporcie – nie jest zdrową rozrywką. Jeśli masz w swoim otoczeniu osoby, które za wszelką cenę chcą być od Ciebie lepsze i na każdym kroku pokazują Ci, że tak właśnie jest – unikaj ich. Nie potrzebujesz kogoś, kto chce wdeptać Cię w ziemię, by samego siebie wywyższyć. Z ludźmi trzeba iść w parze. A ze sobą w zgodzie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here