Jak przygotować się do sezonu windsurfingowego?

0
56

Choć dla prawdziwych miłośników sezon na windsurfing nie kończy się nigdy to jednak nie każdy ma możliwość by pływać na desce przez okrągły rok. Co prawda nawet wtedy gdy sezon w Polsce już się skończył można korzystać z wyjazdów do baz zagranicznych, gdzie właściwie sezon na windsurfing trwa nieprzerwanie, ale jak wiadomo nie każdy może sobie na to pozwolić.

Poza tym w Polsce mamy naprawdę świetne warunki do uprawiania tej dyscypliny. Idealne warunki wietrzne, sezon który trwa całe pięć miesięcy – a więc całkiem sporo, wiele baz windsurfingowych oraz szkół o bardzo szerokiej ofercie. Nauka windsurfingu może odbywać się w grupach lub indywidualnie, na różnych poziomach zaawansowania.

Osoby początkujące, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z windsurfingiem mogą się przygotować jeszcze zanim przystąpią do kursu. Choć windsurfing uprawiać może każdy, to osoby, które mają ogólną dobrą kondycję fizyczną będą miały łatwiej. Warto na 2-3 miesiące przed kursem zadbać o ogólną sprawność organizmu wybierając dowolną, ulubioną przez siebie aktywność. Oczywiście nie zaszkodzi też zaczerpnąć nieco wiedzy teoretycznej – można poczytać różne blogi tematyczne, fora poświęcone windsurfingowi. Ale oczywiście na kursie nie zabraknie również wiedzy teoretycznej, od której zaczynają wszyscy kursanci.

Przygotowanie do sezonu u osób zaawansowanych wygląda trochę inaczej. Po pierwsze sprzęt – ci którzy pływają na desce już dłuższy czas mają własny sprzęt, który wymaga konserwacji i systematycznych przeglądów. Warto sprawdzić go przed sezonem, jeśli coś się zużyło, wymaga naprawy lub wymiany – warto to zrobić właśnie teraz. To samo dotyczy stroju, w którym będziemy pływać. Kondycja to również ważna kwestia także u osób, które pływają na windsurfingu regularnie. Warto dbać o nią cały czas i systematycznie zmuszać do pracy mięśnie, które są tak potrzebne przy windsurfingu.

I na koniec – warto zadbać o mnóstwo dobrej energii, która pozwoli jeszcze mocniej cieszyć się początkiem nowego sezonu windsurfingowego, od którego dzieli nas coraz mniej czasu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here