Kroplówka na kaca od A do Z

0
2670

W Polsce coraz więcej lekarzy zarabia na pijakach, a dokładniej mówiąc na tych osobach, które za wszelką cenę chcą uniknąć bardzo nieprzyjemnego kaca. Według najnowszych statystyk liczba osób, które korzystają z odtruwania alkoholowego rośnie w bardzo szybkim tempie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest kroplówka na kaca i co najważniejsze, czy rzeczywiście jest ona w stanie nam pomóc.

Co tak naprawdę zawiera kroplówka na kaca?

Tradycyjny zestaw na kaca zawiera w swoim składzie przede wszystkim glukozę i elektrolity. Na naszym rynku dostępne są również bogatsze kroplówki na kaca, które dodatkowo mogą zawierać witaminy (głównie C i B) oraz glutaion- peptyd, który bardzo skutecznie przyśpiesza neutralizowanie niebezpiecznych toksyn w wątrobie. W niektórych kroplówkach może znajdować się także ACC (acetylocysteina), która skutecznie stymuluje usuwanie toksyn z organizmu. Pamiętać należy jednak o tym, że acetylocysteiny są środkami mukolitycznymi, dlatego też nie jest to najlepsze rozwiązanie dla osób odwodnionych.

Czy kroplówka działa i jakie są jej zalety?

Skuteczność kroplówki na kaca w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji chorego, ale w bardzo wielu przypadkach przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Głównym zadaniem kroplówki jest odpowiednie nawodnienie organizmu, przyśpieszenie wydalania toksyn i zmniejszenie stresu. Kroplówka na kaca to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które mają problem z zasypianiem i chcą jak najszybciej powrócić do pełni sił.

Jak długo trwa leczenie i jakie są efekty?

Zabieg „przywracania do życia” trwa najczęściej od 40 do 60 minut. Dożylne podawanie suplementów jest bardzo skuteczne i co najważniejsze szybkie w działaniu. Dożylne podanie kroplówki sprawia, że pacjenci nie są „rozcieńczani” tak, jak na przykład przy nawadnianiu doustnym. Pamiętać należy jednak o tym, że spożywając dużą ilość wody znacząco rozcieńcza się krew. W ten sposób uzupełnia się jedynie wodę, pomijając cukry proste i elektrolity. Osoby, które nawadniają swój organizm jedynie przez wodę mogą tak naprawdę osiągnąć zupełnie odwrotny efekt.

[Głosów:7    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here