Nerwica, depresja i bezsenność, czyli o najczęściej występujących zaburzeniach psychicznych

0
4076

Hasła „psychiatria” oraz „psychologia” przywołują na myśl negatywne skojarzenia. Najczęściej kojarzy się je bowiem z ciężkimi stanami psychicznymi, które wymagają specjalistycznej pomocy lekarskiej. Prawdziwa ich definicja nie przedstawia się jednak tak krytycznie, ponieważ mówi ona, że psychiatria zajmuje się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych, psychologia zaś jest nauką badającą mechanizmy i prawa rządzące ludzką psychiką.

Podobnie jak w przypadku tych dwóch nauk, diagnoza taka jak nerwica, depresja lub bezsenność nie powinna przerażać pacjenta, ponieważ krążące wokół tych zaburzeń stereotypy nierzadko nie mają nic wspólnego z prawdą. Dowiadując się o nich, warto poznać prawdziwe informacje na ich temat, na przykład na stronie Pharmacon.

1. Nerwica

Mimo iż nerwicę kwalifikuje się jako zaburzenie psychiczne, to lepiej jest powiedzieć, że to zaburzenie całego organizmu. Objawia się bowiem w różnych postaciach, najczęściej oddziałując na układ nerwowy, który zaczyna powodować impulsywne, niekontrolowane ruchy- na przykład nadmierne mruganie albo trzęsienie się rąk. Najczęściej dotyka osób w wieku od 25 do 45 lat. Istnieje tyle rodzajów nerwicy, ile powodujących ją powodów. Aby więc odpowiednio ją zdiagnozować, najlepiej udać się do doświadczonego specjalisty.

2. Depresja

Zaburzenia depresyjne uważa się za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacji. To schorzenie, które dotyka sfer takich jak nastrój i samopoczucie, powodując uczucie przygnębienia, smutku i niechęci do działania. Jeśli uczucie to nie ustępuje po dwóch tygodniach, to może przerodzić się właśnie w zaburzenia depresyjne. Podobnie jak inne schorzenia psychiczne, depresja wymaga leczenia.

3. Bezsenność

Bezsenność nie jest zaburzeniem psychicznym, ale sfera psychiczna i emocjonalna mają na nią ogromny wpływ. Choroba ta charakteryzuje się trudnościami w zasypianiu, problemami z utrzymaniem ciągłości snu albo zbyt krótkim czasem snu. Może przybierać różne formy, ale każda z nich tak samo działa na organizm, nie pozwalając mu na konieczną regenerację. Dlatego też bezsenność należy leczyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here