Nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

0
1128

Obecnie o piękny i zdrowy wygląd dba każdy z nas, jednak odpowiednia dieta oraz wykorzystywanie nawet najlepszych kremów i kosmetyków odmładzających może nie wystarczyć. Z wiekiem i tak skóra znacznie się zmienia, co często powodować może bardzo duży dyskomfort. Na szczęście medycyna estetyczna rozwinęła się na tyle, że jest w stanie zagwarantować swoim pacjentom szereg zabiegów nieinwazyjnych. Które z nich są najlepsze i najczęściej stosowane? Dowiedz się sam!

Wykorzystanie kwasu hialuronowego

Jednym ze sposobów na poprawienie swojego wyglądu jest wykorzystanie kwasu hialuronowego. Zabiegi, które go wykorzystują przeprowadzane są już od dawna, jednak możliwości techniczne spowodowały, że wszystko odbywa się szybko, komfortowo oraz bezinwazyjnie. Najnowsze urządzenia są sprawne i świetnie radzą sobie nawet z największymi problemami pacjentów. Kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie naturalnie, a więc wszystkie zabiegi z nim w roli głównej są bardzo bezpieczne dla organizmu człowieka. Warto też wspomnieć, że substancja ta odpowiedzialna jest za sprężystość skóry. Z wiekiem niestety kwas ten nie jest już produkowany w tak dużej ilości, a ciało wiotczeje. Nic więc prostszego w naprawie tego. Wystarczy zdecydować się na zabieg polegający na dostarczeniu do wewnątrz kwasu hialuronowego. Jest on także stosowany do powiększania ust, zmiany konturu ust, wypełnia zmarszczki na twarzy, szyi oraz dekolcie.

Botoks rozluźniający mięśnie

Innym sposobem chętnie wykorzystywanym jest botoks. Ma on też wielu przeciwników, jednak możliwości medycyny estetycznej znacznie się ostatnio zwiększyły, dlatego też zabiegi podczas których wykorzystywany jest botoks także są duże lepsze, a efekty są natychmiastowe oraz zniewalające. Toksyna botulionowa działa bardzo prosto, mianowicie blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe i co za tym idzie – rozluźnia mięśnie. A więc mięśnie nie kurczą się a zmarszczki zostają wygładzone. Bardzo ważne jest znów to, że podczas takich zabiegów specjaliści wykorzystują najlepsze urządzenia, a więc są one bezinwazyjne. Stąd też coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoksu jedynie w miejsca wyznaczone przez pacjenta. Nie działają one na całą twarz, tylko na poszczególne miejsca, a więc wszystko jest bardzo bezpieczne oraz komfortowe. Wiele przydatnych informacji na temat przeprowadzania zabiegu znajdziecie na: Esteticon.

Nici na twarz – oryginalne sposoby na odmłodzoną cerę

Owe nici wykonywane są z kwasy glikolowego, który stanowi dla wielu z nas idealną alternatywę dla tradycyjnego liftingu. Cały zabieg polega na nacinaniu oraz napinaniu skóry. Działanie owych nici jest bardzo długie, dlatego cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Włókna tych nici wchłaniane są przez osiemnaście miesięcy, a są wprowadzane do skóry przy częściowym znieczuleniu. Dlatego też cały zabieg jest i bardzo bezpieczny i dla pacjenta bezbolesny, co jest komfortowe. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny zabieg, konieczna jest wizyta kontrolna z lekarzem, który następnie ustala kolejne etapy.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here