Oczyszczanie organizmu – cała prawda

  0
  2074

  Oczyszczanie organizmu stało się ostatnio bardzo popularne. Przyczyniły się do tego osoby znane, które właśnie kuracjami oczyszczającymi tłumaczą swój młody wygląd i doskonałą kondycję. Coraz więcej rodaków zaczęło się interesować właśnie tą metodą poprawy własnego stanu zdrowia i wyglądu. Porady dotyczące sposobu przeprowadzania oczyszczania organizmu zostały przekazywane z ust do ust, w związku z czym powstało bardzo dużo mitów wokół tego tematu. W dzisiejszym artykule chciałabym rozwiać je wszystkie i wytłumaczyć Wam, czym tak naprawdę jest prawdziwe oczyszczanie organizmu.

  Mit nr 1

  oczyszczanie organizmu = głodówka

  Jest to jeden z najczęściej powielanych mitów. Oczyszczanie organizmu nie jest tożsame z głodówką. Istnieją inne, lepsze od głodówki sposoby, dzięki którym usuniemy toksyny z organizmu.

  Mit nr 2

  oczyszczanie = tylko dieta

  Sama dieta nie jest w stanie dokonać całkowitego detoksu naszego organizmu, na którym nam tak bardzo zależy. Prawdziwe oczyszczanie organizmu polega na tym, by unikać zanieczyszczeń, które mogą być związane z jelitami, nerkami, płucami i skórą. W związku z tym należy zwracać uwagę nie tylko na to, co jemy, ale również na przyjmowane napoje, nakładane na skórę kosmetyki oraz wdychane powietrze.

  Istnieje wiele szkół detoksu, a ja postanowiłam zebrać ich mądrości w jedną całość. Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie: Czego nie wolno, będąc na detoksie. Są to wskazów i zasady, których należy przestrzegać, by przeprowadzić skuteczne oczyszczanie organizmu. Moim zdaniem najbardziej skuteczny detoks to ten, który bazuje na warzywach i owocach. Możliwe, że spotkaliście się z takimi przepisami na oczyszczanie organizmu, które pozwalały spożywać pełnoziarniste pieczywo. Ja jednak uważam, że o wiele lepsze rezultaty daje przestrzeganie bardziej rygorystycznych zasad.

  Jak się przygotować do oczyszczania organizmu?

  Do oczyszczania organizmu należy się przygotować. Przede wszystkim zalecam racjonalne podejście do „zabiegu” wraz z przygotowaniem konkretnego planu działania. Domyślam się, że Twój organizm może być zakwaszony przez dietę bogatą w sklepowe mięso, słodycze i słodkie napoje. Jeżeli do tego jesz mało warzyw, to do oczyszczania nie możesz podejść tak od razu. Twój organizm będzie wymagał odpowiedniego przygotowania. Jest to czas od 2 do 3 dni, podczas których jesz wyłącznie lekkie, wegetariańskie posiłki. Odstawiasz pożywienie przetworzone i dajesz szansę swojemu ciału na przestawienie się na właściwe, zdrowe funkcjonowanie. Należy również odstawić wszelkie chemiczne kosmetyki. Jeżeli nie potrafisz się bez nich obejść, to skompletuj sobie zestaw najpotrzebniejszych organicznych kosmetyków, które w swoim składzie zawierają wyłącznie naturalne substancje. Dotyczy to również pasty do zębów i dezodorantu. Okres przygotowawczy dotyczy tylko tych osób, które chcą po raz pierwszy w życiu oczyścić własne ciało.

  Oczyszczanie organizmu

  Osoby, które jedzą zdrowo, używają organicznych kosmetyków i już kiedyś przeprowadzały detoks, mogą ominąć okres przygotowawczy.

  Jak długo może trwać detox?

  Detoks może trwać 2 dni, tydzień, dwa tygodnie lub maksymalnie 40 dni. Oczyszczanie powinno się przeprowadzać przynajmniej 1-2 razy w roku. Detoks weekendowy, który trwa dwa dni można przeprowadzać częściej.

  Na czym polega oczyszczanie?

  Na dwóch rzeczach jednocześnie:

  • pozbyciu się zalegających trucizn i zanieczyszczeń
  • na dostarczeniu do organizmu masowych ilości enzymów, witamin i minerałów, czyli na uzupełnieniu ewentualnych niedoborów
  Co można jeść na detoksie?

  Na Twoim talerzu mogą się znaleźć wyłącznie takie pokarmy, które powodują oczyszczenie organizmu z toksyn. Warto również pamiętać o tym, by także uzupełniały ciało w witaminy, enzymy i minerały.

  Nie wolno jeść: makarony jasne, biały ryż, pieczywo jasne, wędliny i mięsa ze sklepu, nabiał, potrawy smażone, słodycze, przekąski, alkohol, tytoń, napoje i soki ze sklepu

  Wolno jeść: pokarmy zawierające dużo błonnika, niegazowana woda, warzywa, owoce, koktajle przygotowane samodzielnie w domu z warzyw i owoców, sałatki, domowej roboty soki, kapusta kiszona, ogórki kiszone

  Jak oczyszcza się nasze ciało?

  Proces oczyszczania się ciała jest dość złożony. Większość toksyn usuwa się przez nerki, płuca i skórę. Inne przez jelita w procesie przemiany materii.

  Czy można przyjmować tłuszcze?

  Większość z Was zastanawia się nad kwestią spożywania tłuszczu. Jest to najbardziej kontrowersyjna kwestia w zasadach przeprowadzania detoksu, które mogą różnić się w każdej ze szkół. Moim zdaniem dozwolona jest niewielka ilość oliwy z oliwek, ale takiej, która jest bardzo dobrej jakości. Należy pamiętać o tym, że istnieją witaminy rozpuszczalne wyłącznie w tłuszczach: A,D,E i K.

  Dr Dąbrowska ujęła to całkiem inaczej i zaleca odrzucenie tłuszczu:

  „Najlepsze efekty osiąga się nie spożywając w tym czasie ŻADNYCH tłuszczów, wtedy organizm przechodzi na tzw. odżywianie wewnętrzne i „zjada” w pierwszej kolejności wszelkie tkanki stare, zdegenerowane, chore, nieprzydatne.”

  Myślę, że obydwie metody są skuteczne. Jeżeli będzie to Twoje pierwsze odchudzanie, to wybierz pierwszą metodę, bo będzie ona dla Ciebie łatwiejsza. Przy kolejnym detoksie możesz całkowicie zrezygnować z tłuszczu.

  Pamiętaj o ruchu!

  Ruch jest nie tylko zdrowy, ale w przypadku oczyszczania organizmu wręcz niezbędny. Wraz z wykonywaniem ćwiczeń fizycznych zwiększa się ilość wydalanego potu, a co za tym idzie również toksyn, które chcemy usunąć z organizmu. Forma aktywności fizycznej nie jest istotna, ale wybierz taką, przy której bardzo się spocisz.

  [Głosów:0    Średnia:0/5]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here