Pięknie i naturalnie – co wybierają Polacy w drogeriach?

0
2417

Drogerie to jedno z głównych miejsc, w których zaopatrujemy się w kosmetyki. Badania pokazują, że kupuje w nich 86% kobiet i 67% mężczyzn. Nic w tym dziwnego, bo do zakupów zachęca szeroki wybór i wygoda dokonywania zakupy. Zobaczmy jednak, czym kierują się Polacy robiąc swoje zakupy kosmetyczne.

Jakość, skład i pochodzenie ma znaczenie

Przeprowadzone w 2016 roku przez PMR  badania pokazują, że 88% Polaków wybiera kosmetyki ze względu na ich skuteczność i dobrą jakość. Duży wpływ na ich wybór ma również to, co się w kosmetykach znajduje, gdyż 55% wybiera kosmetyki ze względu na ich naturalny skład. Wynika to z tego, że rośnie świadomość społeczeństwa i postawy proekologiczne stają się coraz popularniejsze. Idealnie wpisuje się to w ogólnopolski trend do powrotu do życia w zgodzie z naturą.

Jest to widoczne nie tylko na talerzach Polaków, ale i w sposobie spędzania wolnego czasu, w którym coraz chętniej uprawiamy sport zamiast wylegiwać się na kanapie przed telewizorem. Jednym z aspektów takiego życia jest również świadome kupowanie, czytanie etykiet i wybieranie produktów naturalnych, które swoim składem nie tylko nie zaburzą równowagi naszej skóry, ale ich produkcja nie wpłynie również negatywnie na środowisko.

Polacy przy wyborze kosmetyków wykazują również postawy patriotyczne. Aż 45% z nich wybiera kosmetyki dlatego, że są produkowane w Polsce. Patrząc na tę ostatnią wartość możemy bez trudu zrozumieć, dlaczego kosmetyczni giganci mają problemy, by zdobyć większy udział w Polskim rynku. W Polsce to lokalne marki wiodą zdecydowany prym i jest to ewenement na europejską skalę. W żadnym innym kraju lokalni producenci kosmetyków nie rozwijają się tak doskonale jak w Polsce.

Skarby pochodzące z natury

Patrząc na przytoczone wyżej badania nie dziwi fakt, że Polacy chętnie sięgają po naturalne kosmetyki produkowane w Polsce, które są skuteczne i dobrej jakości. Kosmetyki o naturalnym składzie od Elfa Pharm, które można kupić w głównych sieciach drogerii w Polsce, są tego najlepszym przykładem. Lubimy wybierać kremy wykorzystujące zioła, bo tradycje te były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Skuteczność wyciągów ziołowych została potwierdzona naukowo.

Lubimy również eksperymentować i chętnie sięgamy po kosmetyki z naturalnymi dodatkami, które są wykorzystywane w kosmetologii od stosunkowo niedługiego czasu. Idealnym przykładem są kosmetyki z wyciągiem ze śluzu ślimaka, jadem żmii czy odchodami słowika. Wiele osób w pierwszym momencie jest zaskoczone takimi składnikami, ale ich skuteczność sprawia, że cieszą się one rosnącą popularnością.

Najchętniej sięgamy po produkty do pielęgnacji ciała i rąk, a na drugim miejscu znajdują się produkty do pielęgnacji twarzy i makijażu. 70% respondentów w badaniu przeprowadzonym przez GFK  odpowiedziało, że kosmetyki takie kupuje co najmniej raz w roku. Coraz chętniej wśród tych kupowanych są kosmetyki naturalne, a ich udział w rynku rośnie w bardzo szybkim tempie. Dodając do tego ogólną dynamikę rynku kosmetycznego w Polsce oraz wspomniane wyżej preferencje Polaków można przypuszczać, że kosmetyki naturalne staną się swego rodzaju normą.

Źródła: https://www.forbes.pl/biznes/polski-rynek-kosmetyczny-kondycja-i-wiodace-marki/

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kosmetyki-najczesciej-kupujemy-w-drogeriach-w-gore-dyskonty-jakosc-wazniejsza-od-ceny

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here