Popularne rodzaje pomadek do usta – którą wybrać?

0
2054

Szukając idealnie dobranej pomadki do ust, zwracamy uwagę nie tylko na markę konkretnego produktu czy na nasze indywidualne potrzeby/oczekiwania, ale także na charakterystykę naszej urody. Na to jakiego kształtu mamy usta, jaką mamy karnację, jaki mamy kolor włosów itd. Co ważne, sam kolor pomadki powinien korespondować również z naszym strojem. Być może właśnie dlatego tak wiele pań uważa, że znalezienie dobrze dopasowanej pomadki to prawdziwa sztuka. A jakie rodzaje pomadek do usta są dziś najpopularniejsze?

Rodzaje pomadek do ust

W sprzedaży znajdziemy co najmniej kilka różnych kategorii pomadek do ust. Najbardziej popularne to pomadki matowe i błyszczące. Prócz nich sprzedawane są również pomadki klasyczne o niezwykle miękkiej, kremowej konsystencji, pomadki typu long-lasting oraz pomadki bezbarwne – transparentne.

Współcześnie największym zainteresowaniem kupujących cieszą się dwie pierwsze grupy pomadek do ust, czyli pomadki matowe i błyszczące. Te pierwsze zawierają większą ilość pigmentu, dzięki czemu nadają ustom bardziej intensywną barwę. Te drugie zawierają większą ilość tłuszczy i składników odżywczych, dzięki czemu lśnią na powierzchni ust sprawiając, że te stają się wydatniejsze, bardziej pełne i błyszczące. Stosowanie pomadek matowych zalecane jest przede wszystkim paniom o większych, pełniejszych ustach, natomiast pomadki błyszczące polecane są kobietom o ustach mniejszych i węższych.

Kolejny rodzaj pomadek do ust to pomadki klasyczne, czyli te o kremowej konsystencji, zwierające dużą ilość pigmentu, substancji natłuszczających i nawilżających. Wybór tego typu pomadek polecany jest paniom, którym trudno zdecydować się na kupno bardziej specjalistycznego produktu oraz tym, którym zależy na możliwości wykonania szybkiego makijażu. Pomadki tego typu dobrze kryją usta i nie wymagają stosowania konturówek, co zalecane jest chociażby wtedy, gdy w grę wchodzi użycie pomadki matowej.

Pozostałe dwa typy popularnych pomadek do ust to pomadki typu long-lasting, czyli pomadki o podwyższonej trwałości, które potrafią utrzymać się na powierzchni ust przez wiele godzin oraz pomadki transparentne, które nie koloryzują, a jedynie delikatnie nabłyszczają usta. Dzięki nim wciąż wyglądamy naturalnie, ale jednak w subtelny sposób podkreślamy walory swojej urody.

Jaki kolor pomadki do ust wybrać?

Dobór koloru pomadki do ust powinien uwzględniać nie tylko typ Twojej urody, kolor oczu czy włosów, ale także w optymalny sposób korespondować z Twoją aktualną stylizacją. Właśnie dlatego nie sposób określić jednego, idealnego koloru szminki, która zawsze będzie pasowała do danej kobiety. Dobrze zatem, gdy w Twojej kosmetyczne pojawią się pomadki matowe lub błyszczące w co najmniej kilku różnych kolorach. W ten sposób będziesz mogła swobodnie dobrać odcień szminki do konkretnej stylizacji. Swoją kosmetyczkę uzupełnij również o klasyczną szminkę w kolorze czerwonym oraz w szminkę bezbarwną. Takie kosmetyki mogą przydać się w wielu momentach Twojego życia, ratując skórę zwłaszcza wtedy, gdy zabraknie Ci czasu na profesjonalny makijaż.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here