Stałe monitorowanie pacjenta możliwe dzięki nowym urządzeniom

0
1665

Stałe monitorowanie pacjenta i dokumentowanie jego funkcji życiowych leży w interesie zarówno chorego, jak i lekarza. Dokładny obraz stanu pacjenta w każdej minucie hospitalizacji i dokumentacja choroby bez przerw w czasie umożliwia bowiem lekarzowi prowadzenie odpowiedniej terapii opartej na kompletnej wiedzy.

Rozwiązania w zakresie monitorowania pacjentów są różne w zależności od potrzeb. Przeznaczone są dla różnych środowisk opieki, różnych stanów pacjenta i odmiennych wymagań klinicznych. W związku z tym monitory medyczne mogą mieć m.in. wersję przenośną, kompaktową i specjalistyczną.

Przenośny monitor medyczny

Monitory przenośne są zazwyczaj łatwe w obsłudze i przypominają obsługę smartfona. Często mają też możliwość rozszerzenia zakresu monitorowanych parametrów i umożliwiają wyświetlanie wyników pomiarów na standardowych, dużych wyświetlaczach o wyższej rozdzielczości.

Bezprzewodowe monitory pacjenta

Z uwagi na to, że ogromne znaczenie ma stały dostęp do parametrów życiowych pacjenta, znacznym udogodnieniem są monitory bezprzewodowe. Zapewniają one dużą wygodę, ponieważ umożliwiają pacjentom większą swobodę ruchu. Ponadto, można ich używać w miejscach, gdzie istnieje potrzeba większej mobilności. Są to zazwyczaj oddziały intensywnej terapii czy sale operacyjne. Monitory tego rodzaju świetnie sprawdzają się również w transporcie.

Monitory bezprzewodowe mają niewielkie rozmiary i niewiele ważą, przez co ich noszenie jest łatwe i nie przeszkadza w leczeniu. Transfer danych parametrów do stacji centralnej możliwy jest dzięki istniejącej infrastrukturze sieciowej.

Ponadto, monitory bezprzewodowe bywają wyposażone w zautomatyzowany system wczesnego ostrzegania, który pozwala lekarzom na wykrycie nawet najmniejszych oznak pogorszenia stanu pacjenta. Duża selekcja monitorów medycznych tutaj: https://www.philips.pl/healthcare/solutions/patient-monitoring

Monitorowanie pacjenta jest jednym z istotniejszych elementów diagnostycznych. Przeznaczone do noszenia przez pacjenta monitory łączą w sobie zaawansowane technologie i innowacyjne funkcje, pozwalają w sposób właściwy i bezpieczny pełnić opiekę nad chorym, reagować na pojawiające się zmiany w jego stanie i, dzięki temu, podejmować odpowiednie kroki i wdrażać adekwatne leczenie. Co więcej, dzięki monitorowaniu pacjenta można uniknąć nagłych zdarzeń i przeciwdziałać groźnym incydentom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here