Suplementacja w zróżnicowanej diecie sportowca

0
989

Ból, hektolitry wylanego potu, mnóstwo czasu poświęconego na trening. Wszystko po to, aby w jak najlepszy sposób przygotować się do zawodów sportowych. Powyższe stwierdzenia to nieodłączne cechy zwycięzcy. Każdy złoty medalista potwierdzi fakt, iż żaden sukces nie przychodzi za darmo, bez ciężkiej pracy. Cel, jaki stawia przed sobą dzisiejszy, nowoczesny zawodnik, oprócz ogromnego zaangażowania, wymaga zdrowego trybu życia oraz inwestycji w suplementy diety. Przykładem sportowego perfekcjonisty, absolutnego zawodowca, „piłkarza nie z tego świata”, jest niewątpliwie Cristiano Ronaldo – postać dla wielu kontrowersyjna, posiadająca taką samą rzeszę zwolenników, co przeciwników. Każdy jednak, niezależnie od sympatii czy antypatii, nie może zaprzeczyć liczbom strzelonych goli, wybieganych kilometrów, wygranych meczów i zdobytych przez Niego trofeów.

Bardzo często, pośród ogromu medykamentów oraz środków wspomagania sportowca, nieuczciwy gracz jest w stanie sięgnąć po substancje niedozwolone. Oprócz wszechobecnych anabolików historia sportu poznała szczególne przypadki sportowego oszustwa, jak np. tzw. „doping krwią” oraz „doping ciążowy”. Każde „kłamstwo” ma jednak krótkie nóżki i budowanie swojej formy na nieuczciwości bardzo często kończy się dyskwalifikacją i napiętnowaniem. Rywalizacja w zgodzie z samym sobą, a przede wszystkim z duchem fair play, wymaga stawiania na etyczne suplementy, na przykład marki Viridian Polska.

Warto jednak przed zakupem zapoznać się z opinią doświadczonego dietetyka lub trenera personalnego. Nie można zapomnieć o tym, że każdy lek (również suplement) stosowany w niewłaściwy sposób może wywołać niepożądane skutki. W wyniku tego nasze oczekiwania, zamiast spełnienia, mogą zostać dramatycznie pogrzebane. Mnóstwo przydatnych, merytorycznych i, co najważniejsze, bezpiecznych wiadomości z zakresu m.in. suplementacji możesz zasięgnąć za pośrednictwem strony https://viridian-polska.pl. Należy również mieć na uwadze fakt, że suplementy powinny być stosowane na zaawansowanym etapie rozwoju sportowego. Błędem, który bardzo często popełniają niedoświadczeni nowicjusze jest zbyt wczesne wspomaganie organizmu przy użyciu medykamentów. Oczywiście nie należy zapominać, że kluczem do triumfu jest samodyscyplina, konsekwencja w dążeniu do celu, zbilansowana dieta oraz zdrowy i odpowiedni sen.

[Głosów:5    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here