Zdrowe życie. Jak żyć zdrowo?

  0
  1510

  Widząc bardzo dojrzałą osobę, która nie wygląda na tyle lat, jest uśmiechnięta, energiczna i ma promienną cerę, od razu stwierdzamy, że musi mieć dobre geny. Jednak nie powinniśmy tak o tym myśleć. Na jakość naszego życia, na witalność za kilkanaście lat oraz na młody wygląd naszej skóry składa się przede wszystkim to, jak teraz żyjemy. Dobre geny możemy popsuć stresującą pracą, śmieciowym jedzeniem, nieprzebywaniem na świeżym powietrzu i brakiem snu. Każdy z nas może kiedyś być takim wzbudzającym zachwyt staruszkiem. Wystarczy tylko, że dzisiaj, jutro, za miesiąc i za kilka lat nie popsujemy naszych genów.

  Zdrowy styl życia to jedyna droga do tego, by cieszyć się każdy dniem nawet u schyłku własnego życia. Osoby, które żyją w zgodzie z naturą, dożywają więcej lat niż cała reszta. Najistotniejsze jest jednak to, że w zasadzie każdy z nas może dożyć dalekiej starości, bo zdrowy styl życia jest na wyciągnięcie naszych rąk.

  Jak żyć zdrowo?

  Zdrowe życie

  Jeżeli zastanawiasz się jak żyć zdrowo, to przede wszystkim zapoznaj się z nową piramidą żywieniową, u której podstawy leży ruch. Nie chodzi tutaj o jakiś wybitnie intensywny wysiłek czy profesjonalne uprawianie sportów. Mam na myśli tylko to, byś zapewnił swojemu ciału 30 minut ruchu dziennie. Jeżeli dołożysz do tego jeszcze kilka minut porannej gimnastyki, to będzie idealnie!

  Aż 30 minut ruchu

  Aktywność fizyczna jest podstawą zdrowego życia, ponieważ tylko dzięki niej nasze wewnętrzne organy mogą być nadal zdrowe. Wysyłek podkręca metabolizm, przyspiesza przepływ krwi oraz wzmacnia naczynia krwionośne, ścięgna i kości. Ciało dostaje porządną dawkę tlenu, umysł zaczyna lepiej pracować, a cera wygląda bardzo promiennie. Nowe komórki mają szansę namnożyć się zdecydowanie szybciej, dzięki czemu nasz wiek biologiczny ulega obniżeniu. Nie wspominając już o tym, jak zbawienny wpływ na naszą psychikę ma codzienny ruch. Od razu czujemy się szczęśliwsi, pełni energii i sił witalnych. Uprawianie sportu pomaga także wyciszyć umysł, który jest bardzo przeciążony ogromem informacji płynących ze współczesnego świata.

  Dobre, zdrowe jedzenie

  Jak żyć zdrowo

  Pod pojęciem „dobre jedzenie” nie kryje się tylko smak, ale przede wszystkim jakość. Zdrowe produkty, które nie są przetworzone i opryskiwane chemicznymi substancjami, powinny stanowić podstawę naszej diety. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, by kupić jaja i nabiał od wiejskiej gospodyni, a mięso od zaprzyjaźnionej niewielkiej masarni, to korzystajmy z tego! W dzisiejszych czasach, szczególnie w wielkich miastach nie każdy ma taki przywilej. A jeżeli już to trzeba za to słono zapłacić. Odwiedzając rodzinę na wsi, zbierzmy siatę jabłek, orzechów i innych pyszności. Zróbmy sobie przetwory na zimę, by również w chłodniejsze dni zapewnić ciału odpowiednią porcję witamin.

  Jak sprawdzić, czy jedzenie jest dobre?

  Większość z nas nie ma innego wyboru i całe swoje codzienne menu musi komponować z produktów dostępnych w hipermarketach. W takich miejscach też można znaleźć dobre i gorsze produkty spożywcze. Jak sprawdzić, do której grupy należą? Najważniejszy jest skład. Należy dokładnie czytać skład produktu i wybierać taki, który ma najmniej składników.

  Komfort życia

  Komfort codziennego życia to nie tylko zapewnienie sobie wielu wygód, modnych gadżetów, komfortowego auta i nowoczesnego domu. To coś zupełnie innego. Za komfort życia powinniśmy uważać możliwość przespania codziennie 8 godzin, wyjścia na spacer, podziwiania przyrody, czy okazywania miłości i przyjmowania pozytywnych uczuć od innych osób. Na tym polega zdrowe, naturalne życie. Na cieszeniu się chwilą i zapewnianiu ciału odpowiedniej regeneracji.

  Walcz z chemią

  Wszędobylska chemia odbiła się na zdrowiu wielu osób. Jest ona w zasadzie ukryta wszędzie, czego byśmy tylko nie dotknęli. Jedzenie, środki czystości, kosmetyki, barwniki w ubraniach to tylko kilka z nich. Starajmy się ją ograniczyć do niezbędnego minimum. Wybierajmy odzież z naturalnej bawełny lub lnu, używajmy kosmetyków organicznych, a np. płyn do mycia podłogi zastąpmy ciepłą wodą z dodatkiem szarego mydła. Żyjmy świadomie i zastanawiajmy się nad tym, czego używamy. Równie dobrym sposobem na ograniczenie zużycia chemii czyszczącej jest zakup zestawu z mopem parowym, szczotką parową itp. Aby umyć podłogę, będziemy potrzebowali jedynie wodę, do odkażenia blatu w kuchni też wystarczy woda, do odświeżenia firanek również wystarczy nam wodą i mała ręczna szczotka parowa.

  Doceniaj bliskich

  Życie w zgodzie i harmonii z innymi osobami to podstawa długiego i dobrego życia. Dając coś drugiemu człowiekowi możemy otrzymać od niego jeszcze więcej. Wewnętrzne przekonanie, że jesteśmy komuś potrzebni stymuluje organizm do produkcji hormonów szczęściach, które nakręcają całe ciało do działa i regeneracji. Dbanie o dobre relacje z bliskimi przynosi jeszcze jedną znaczącą korzyść. Jest nią wewnętrzny spokój i poczucie bezpieczeństwa, że za kilka lub kilkanaście lat, w razie naszej choroby, ktoś bliski będzie chciał się nami zaopiekować, a nie tylko będzie czuł taki obowiązek.

  Unikaj używek

  O używkach było już powiedziane wiele. Kawa, alkohol, papierosy i narkotyki to substancje, które wyłącznie szkodzą naszemu ciału i bezpośrednio przyczyniają się do „zepsucia genów”. Popatrzmy na siebie jak na noworodka. Jego ciało jest czyste delikatne, bez zmarszczek, zdrowe i w pełni naturalne. To późniejsze życie zmienia dziecko w dorosłego człowieka, który często jest sfrustrowany, zniszczony i bardzo schorowany.

  [Głosów:0    Średnia:0/5]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here