4 rzeczy, które muszą znaleźć się w wyprawce dla papugi

0
1018
papuga

Papugi to piękne, interesujące i niesamowicie kontaktowe ptaki. Papuga może wnieść mnóstwo pozytywnej energii. Co więcej, opieka nad skrzydlatym pupilem jest zdecydowanie łatwiejsza niż opieka nad psem, gryzoniem czy kotem. Zanim jednak papużka pojawi się w domu, przyszły właściciel powinien się odpowiednio przygotować. Przedstawiamy 4 elementy, których nie może zabraknąć w wyprawce dla papugi.

Odpowiednia klatka dla papugi

Podstawowym elementem wyprawki dla papugi jest klatka. Klatka powinna być odpowiednio duża. Dzięki temu papuga będzie czuć się komfortowo, bezpiecznie i nie będzie się nudzić. Dla papug nimf potrzebna jest klatka o długości przynajmniej 100 cm. Natomiast dla niewielkiego ptaka wystarczy nawet o połowę mniejsza. 

Możesz kupić samą klatkę i dodatkowo wyposażyć ją w niezbędne elementy lub postawić na kompletny zestaw, który poza klatką zawiera pojemniki na jedzenie, poidełko i żerdki.

Czym karmić papugę?

Odpowiednia dieta gwarantuje papużce pełnię zdrowia i doskonałe samopoczucie. Pokarm należy dopasować do gatunku pupila. Inne karmy dedykowane są małym gatunkom, a inne większym. W sklepach zoologicznych znajdziesz pełnoporcjowe mieszanki paszowe przeznaczone dla konkretnych rodzajów ptaków, a także zdrowe przekąski, np. w formie owocowych kolb. Przysmaki to świetne urozmaicenie diety papugi. 

Niezbędne źródło wapnia

W wyprawce dla papugi koniecznie powinna znaleźć się sepia, czyli kość mątwy, ryby żyjącej na dnie ciepłych mórz. Sepia jest znakomitym źródłem wapnia, którego papugi potrzebują do prawidłowego funkcjonowania. Co więcej, ułatwia papużkom dbanie o czystość dzioba. 

Zabawki dla papugi 

Klatkę dla papugi warto wyposażyć w specjalne zabawki, które urozmaicą skrzydlatemu pupilowi czas spędzony w zamknięciu. W sklepach zoologicznych znajdziesz linki, spirale, huśtawki i wiele innych elementów. Aby zapewnić papużce ciągłe bodźce stymulujące i zapobiec nudzie, wybierz kilka zabawek. Ptak będzie mógł używać ich naprzemiennie, a dzięki temu szybko nie utraci zainteresowania zabawą. 

Pamiętaj, że wyprawka dla papugi powinna wyróżniać się najwyższą jakością. Postaw na elementy wyprodukowane przez znane marki i dostępne w renomowanych sklepach zoologicznych. 

W sklepie AquaelZoo znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz do skompletowania pełnej wyprawki dla papużki. Propozycją są między innymi przestronne klatki, wyposażone w solidne żerdki, poidła dla papug, a także starannie wyselekcjonowane mieszanki pokarmowe, składające się wyłącznie z najlepszych składników – w tym z nasion słonecznika, gryki zwyczajnej, owocu dzikiej róży, lnu oraz owsa. Wszystkie produkty dostępne na stronie aquaelzoo.pl pochodzą od znanych producentów, takich jak Comfy, Versele-Laga oraz Vitakraft.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here