Atrakcyjne wycieczki na Islandię

0
1533

Islandia jest niezwykle ciekawym krajem i trudno się dziwić, że wycieczki na Islandię stają się coraz bardziej popularne. To niewątpliwie interesujący i jakże odmienny kierunek od typowych wypraw wakacyjnych. Na pewno nie jest odpowiedni dla osób lubiących leżeć na plaży, ale pozostali znajdą coś ciekawego dla siebie.

Islandia wycieczki – przez cały rok

Wyspa przyciąga swoimi atrakcjami tych, którzy szukają piękna dzikiej przyrody i nie mają w zwyczaju narzekać na warunki atmosferyczne. Nikogo tutaj nie powinno zaskoczyć gwałtowne ochłodzenie w środku lata, lejący deszcz i huraganowy wiatr. Tak naprawdę kapryśna pogoda stanowi jeden z charakterystycznych elementów tego kraju, więc odpowiednie kurtki przeciwdeszczowe i dobrze chroniące od wiatru, solidne i nieprzemakalne buty trekkingowe oraz rękawiczki i czapki będą nieodzowne na wycieczce na Islandię nawet w lipcu czy sierpniu. Lepiej być przygotowanym niż dać się zaskoczyć.

Zimowa Islandia też jest warta grzechu, aczkolwiek nie dla osób z depresją. Ciężko byłoby nie dać się smutkom, kiedy słońce wschodzi koło południa, a zachodzi po 3-4 godzinach. Jednak to właśnie wtedy można podziwiać przepiękne zorze polarne.

Islandia wycieczki dookoła wyspy

Wyspa ma wiele fantastycznych zakątków, więc jej poznanie oznacza bycie w drodze. Jedynie wtedy można w pełni docenić niesamowite krajobrazy, jakich nigdzie więcej się nie uświadczy. Z jednej strony potężne wodospady, a z drugiej strony zjawiskowe kratery wulkaniczne i stare pola lawowe. Warto wybrać się na rejs wzdłuż fiordu, aby podziwiać ogromne wieloryby, konieczne będzie także zobaczenie malowniczej czarnej plaży, a w oddali wiele gatunków ptaków, z jakże charakterystycznym maskonurem na czele. Dobre też zajrzeć do skansenu, w którym znajduje się świetnie zachowana chata wykonana z torfu, a także podpłynąć pod samą krawędź majestatycznego lodowca.

Prawdopodobnie nikt też nie oprze się pokusie skorzystania z kąpieli w gorącym źródle geotermalnym. Owszem, cena tej atrakcji nie jest niska, ale czy ktoś w ogóle sobie wyobraża wycieczki na Islandię bez wskoczenia do gorącego źródła?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here