Cera wrażliwa – problematyka i pielęgnacja z kosmetykami Mixa

0
2642
Cera wrażliwa

Wrażliwa skóry twarzy potrzebuje specjalnej pielęgnacji, dzięki której zmniejszy się jej reaktywność na rozmaite czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Troska powinna być przede wszystkim delikatna, jednak subtelność ta nie może eliminować skuteczności. W artykule przedstawiamy cechy i problematykę wrażliwej cery oraz prezentujemy kosmetyki Mixa, stworzone szczególnie w trosce o wrażliwą skórę twarzy!

Wrażliwa to znaczy jaka?

Wrażliwość skóry to cecha, która może dotyczyć zarówno ciała, jak i twarzy; jednak to cera jest na nią szczególnie podatna. Wrażliwość inaczej określa się nadreaktywnością, co oznacza uległość względem wszelkich czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Objawia się ona:

  • skłonnością do zaczerwienień i rumieni
  • wypiekami
  • przesuszeniem i tendencją do suchości
  • widocznością naczynek
  • uczuciem kłucia, ściągnięcia, pieczenia

Dlaczego cera staje się wrażliwa?

Każda z wyżej wymienionych cech ma subiektywny charakter, ponieważ u każdego może być bardziej lub mniej intensywnie odczuwana. Wynika to już z indywidualnych predyspozycji i uwarunkowań genetycznych. Obok tych wrodzonych skłonności do wrażliwości skóry twarzy, wyróżnia się podstawową, główną, która może dotyczyć i pojawić się u każdego. Otóż nadreaktywność jest wynikiem osłabienia naturalnej bariery ochronnej cery, którą pełni płaszcz hydro-lipidowy ulokowany na najbardziej zewnętrznej warstwie, jaką jest naskórek. W wyniku tego każda substancja, składnik czy czynnik mający kontakt ze skórą dostaje się do jej wnętrza, na skutek czego pojawiają się wyżej wymienione objawy wrażliwej cery. Mało tego, nadreaktywność jest również wynikiem mimowolnego parowania wody ze struktur skóry, co spowodowane jest z jednej strony nieodpowiednim i niewystarczającym nawilżaniem, a z drugiej wynika właśnie z osłabienia bariery ochronnej naskórka.

Czy wrażliwości skóry można zapobiec?

Jeśli Twoja cera jest wrażliwa od zawsze, w kontekście uwarunkowań genetycznych, niestety nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie tej nadreaktywności. Wówczas Twoim zadaniem będzie odpowiednia troska o skórę, aby zminimalizować jej nadwrażliwość i utrzymać cerę ‘’w ryzach’’. Bardzo często jednak, wrażliwość jest wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji, zatem stosując się do kilku prostych zasad masz szansę na piękną i odporną na wrażliwość skórę. Co zatem zrobić lub czego unikać, aby cieszyć się zdrową kondycją cery? Pamiętaj, aby wybierać sprawdzone kosmetyki dedykowane skórze wrażliwej, unikaj agresywnego obchodzenia się ze skórą oraz nawilżaj ją każdego ranka i wieczora. Poniżej znajdziesz niezbędne w pielęgnacji kosmetyki dla cery wrażliwej Mixa, które są również polecane przez dermatologów. Mixa to marka, która jest Ekspertem Skóry Wrażliwej!

Kosmetyki dla cery wrażliwej Mixa

  1. Płyn micelarny Mixa dla cery suchej i wrażliwej to niezbędny produkt w pielęgnacji nadreaktywnej skóry. Nie zawiera on alkoholu, nie wymaga zastosowania wody, a cały makijaż i zanieczyszczenia usuwają się przy pomocy delikatnej styczności płatka kosmetycznego nasączonego płynem micelarnym ze skórą.
  2. Jeśli na co dzień wykonujesz intensywny makijaż postaw na Mleczko do demakijażu Mixa. Kosmetyk ten doskonale oczyszcza skórę i sprawia, że jest dogłębnie nawilżona. Dodatkowo wzmacnia jej barierę ochronną, dzięki czemu nadwrażliwość skóry się minimalizuje.
  3. Bogaty krem nawilżający 24h Mixa to kosmetyk, który zawiera drogocenną glicerynę oraz miedź (Krem nawilżający 6%) lub masło karite (Krem nawilżający 10%). Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu Twoja skóra będzie odporna na szkodliwe czynniki oraz promienna i pełna blasku, a objawy charakterystyczne dla wrażliwej skóry zwyczajnie znikną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here