Ćwiczenia cardio i dieta – w jaki sposób pomagają schudnąć? 

0
657
dieta i ćwiczenia

Zdrowy styl życia i świadoma dieta to podstawy do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Teraz praktycznie każda osoba jest fit. Odchudzanie to hasło, które w dzisiejszych czasach Jest bardzo popularne. Jego istotą jest spalanie nadprogramowe i tkanki tłuszczowej, czyli wykorzystanie uwolniony z nie kwasów tłuszczowych jako źródło energii. Żeby to było możliwe, konieczne jest stworzenie deficytu kalorycznego, czyli dostarczenia mniejszej ilości kalorii, niż wynika to indywidualnie obliczonego zapotrzebowania kalorycznego. Ważna jest też aktywność fizyczna. Tutaj idealnie sprawdzi się trening cardio. Czym dokładnie jest? Jak pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/dieta-i-cwiczenia-cardio-czy-dzieki-temu-schudne-szybciej/ 

Ćwiczenia cardio – na czym polegają? 

Treningi cardio to treningi wytrzymałościowe, które służą głównie poprawię wytrzymałości serca i usprawnienie krążenia krwi. Wpływa to pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie, a także skutecznie wspomaga odchudzanie. Istotą treningu jest wzrost tętna, sprawniejszy krążenie krwi, a także poprawa wydolności fizycznej organizmu. 

Treningi cardio określane są jako treningi tlenowe, a oznacza to, że podczas nich mięśnie powinny pracować na pułapie tlenowym, czyli w warunkach całkowitego pokrycia zapotrzebowania mięśni na tlen. 

Treningi cardio – w jaki sposób pomagają schudnąć? 

Najczęściej wybieranymi ćwiczeniami cardio jest popularne bieganie, pływanie, jazda na rowerze, skakanka, czy też spacery więc jest w jednym tempie. Żeby wspomóc odchudzanie przyczyny warto jest wykonywać te ćwiczenia z częstotliwością 3 – 4 razy w tygodniu. Trening powinien trwać od 20 do 40 minut. 

Trening powinniśmy zacząć od niskiej intensywności i stopniowo zwiększać swój wysiłek podczas wykonywanych ćwiczeń. Ilość kalorii, którą spalimy podczas ćwiczeń zależy od naszej masy ciała, intensywności treningu czy tempa metabolizmu. Już 1 godzina treningu umożliwia spalanie kilkuset kalorii. 

Trening i deficyt kaloryczny – duet idealny 

Trening cardio pozwala nam na stale niewielu kalorii, a musi to iść w parze ze zdrową dietą. Sam trening nigdy nie będzie w stanie stworzyć nam odpowiedniego deficytu kalorycznego. Warto jest zadbać o to, aby nasz talerz nie był wzbogacony o zbyt dużą ilość kalorii. Ważne też, aby dieta komponowana była z jak najmniej przetworzonych składników. W zdrowej diecie należy unikać słodyczy, napojów gazowanych, a także fast foodów. Treningi cardio doskonale ujędrniają i wysmuklają sylwetkę, dbając o prawidłowe funkcjonowanie i zachowanie proporcji ciała. 

Zobacz też: http://www.silvanspa.pl/produkty-zero-kalorii-warto-po-nie-siegac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here