Czy warto studiować pielęgniarstwo zaocznie?

0
1628
Czy warto studiować pielęgniarstwo zaocznie?

Jeszcze kilka lat temu kształceniem kadry pielęgniarskiej zajmowały się licea profilowane. Obecnie model ten został wycofany i aby myśleć o  karierze pielęgniarki konieczne jest uzyskanie wykształcenia wyższego.

Uczelnie medyczne wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom i otworzyły studia zaoczne na kierunku pielęgniarstwo. Dzięki temu edukację mogą rozpocząć nie tylko osoby młode po liceum, ale także doświadczeniu pracownicy służby zdrowia, którzy chcą podnieść swoje kwalifikację.

Pielęgniarstwo studia zaoczne – co zrobić aby się dostać?

Wiele uczelni medycznych w Polsce wymaga od swoich kandydatów zdania nowej matury na poziomie rozszerzonym z biologii lub chemii. W przypadku osób z tzw. „starą maturą” przeprowadzane są dodatkowe egzaminy z wyżej wymienionych przedmiotów w celu sprawdzenia podstawowej wiedzy kandydatów.

Wymagania punktowe na kierunku pielęgniarstwo zależą od miasta i uczelni, jednak na studia w trybie zaocznym, czyli niestacjonarnym zawsze są mniejsze wymagania. Warto zatem próbować swoich sił, nawet jeśli egzamin nie poszedł tak jakbyśmy tego oczekiwali.

Pielęgniarstwo studia zaoczne – plusy i minusy

O zaletach samego studiowania pielęgniarstwo nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jest to kierunek zapewniający pracę zaraz po opuszczeniu murów uczelni. Szpitale w całej Polsce zmagają się z problemami kadrowymi przez co w wielu przypadkach oferują bardzo dobre warunki finansowe. Jest to widoczne zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Po studiach na kierunku pielęgniarstwo istnieje wiele ścieżek kariery. Można pracować na oddziale w szpitalu lub w prywatnej placówce zdrowia. Istnieje także możliwość rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej i świadczenie usług medycznych. Możliwości jest naprawdę dużo.

Zobaczmy zatem jakie są zalety studiów zaocznym na kierunku pielęgniarstwo:

  • czas na pracę – zajęcia na studiach zaocznych odbywają się zazwyczaj weekendami, co 2 tygodnie. Dzięki temu możliwe jest pogodzenie pracy z studiami
  • więcej czasu na samodoskonalenie – wiadomo jest, że studia to nie wszystko. W przypadku trybu zaocznego jest więcej czasu na samodzielne dokształcanie się

Do głównych minusów studiów zaocznych na kierunku pielęgniarstwo należy ich koszt, który ustalany jest indywidualnie przez każdą uczelnie osobno.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here