Czym jest astygmatyzm i jak z nim walczyć?

0
694
astygmatyzm

Dziś z astygmatyzmem zmaga się wiele osób. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ta wada wzroku i w jaki sposób można ją leczyć. Poznaj kilka cennych wskazówek i dowiedz się, na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm jest zaburzeniem symetrii obrotowej gałki ocznej. Wada ta powoduje powstawanie na siatkówce niepunktowego obrazu. Osoby dotknięte tym problemem odczuwają krzywienie obrazu, pogorszenie ostrości oraz czułości na kontrast. 

Przyczyną takiego stanu jest wada refrakcji układu optycznego, co jest spowodowane różnicą w określonych przekrojach południkowych. Dziś leczenie astygmatyzmu jest możliwe i skuteczne. Warto na początku udać się na kompleksowy pomiar mapy wzroku do uznanych specjalistów, którzy cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami wśród klientów.

Doskonałą propozycją może być oferta Eksperckiego Centrum Okulistycznego Instytut Oka. Przed tutejszymi specjalistami astygmatyzm nie ma tajemnic. Zdecydowanie warto skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania, aby móc cieszyć się dużo lepszym wzrokiem. 

Objawy astygmatyzmu 

O astygmatyzmie może świadczyć wiele objawów. Przede wszystkim obraz wydaje się zamglony niezależnie od dystansu obiektu oraz wieku osoby, która dotknięta jest wadą. Ponadto pionowe linie są wyraźniejsze niż pionowe lub odwrotnie. Często pacjenci mrużą oczy dla poprawy widzenia.

Z tego typu wadą wiąże się również zmęczenie w czasie wysiłku wzrokowego, a także łzawienie i pieczenie oczu oraz bóle głowy. Jeśli zauważysz te objawy, skontaktuj się z 

Eksperckim Centrum Okulistycznym Instytut Oka i umów się na wizytę. To doskonała propozycja dla pacjentów, którzy zawsze szukają sprawdzonych i polecanych rozwiązań.

Rodzaje astygmatyzmu

W zależności od rodzaju astygmatyzmu stromizna, która odpowiada za moc refrakcyjną rogówki, jest różna w określonych przekrojach. Na tej podstawie dokonuje się klasyfikacji wady. 

Najczęściej występuje astygmatyzm regularny. W tym przypadku wielkość wady równa jest różnicy w mocy refrakcyjnej pomiędzy przekrojami głównymi o najmniejszej i największej refrakcji, które tworzą kąt prosty. Natomiast w astygmatyzmie nieregularnym brakuje głównych przekrojów, które krzyżują się pod kątem prostym lub są dwa przekroje. 

Leczenie astygmatyzmu

W Instytucie Oka pracują dyplomowani optometryści i refrakcjoniści, którzy ukończyli najbardziej prestiżowe europejskie oraz amerykańskie uczelnie specjalistyczne. Dzięki temu możesz uzyskać pewność, że dobiorą idealną metodę korekcji wady. Profesjonalna konsultacja obejmuje stworzenie modelu widzenia, pomiar refrakcji, pomiary oraz ocenę widzenie obuocznego i akomodacji, pomiar mocy refrakcji i krzywizny rogówki, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, pomiar grubości rogówki, a także jej topografię.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here