Dezynfekcja i sterylizacja sprzętu w gabinetach kosmetycznych

0
1588

Salony kosmetyczne, medyczne i fryzjerskie, swoje usługi, powinny opierać na pełnej kompleksowości, profesjonalnej obsłudze klienta i na zachowaniu wszystkich, niezbędnych zasad BHP. Utrzymywana higiena pracy to gwarancja bezkonfliktowej współpracy, ale przede wszystkim obopólnego bezpieczeństwa.

Sterylizator kosmetyczny – jego znaczenie w branży kosmetycznej

Stawiane wymogi sanitarne związane są przede wszystkim z przechowywaniem I dezynfekowaniem codziennych narzędzi. Każdy, profesjonalny salon kosmetyczny lub gabinet medyczny, powinien zaopatrzyć się w odpowiednie oprzyrządowanie do sterylizacji, które zagwarantuje zachowanie poprawnej higieny. Usuwanie drobnoustrojów, pozbywanie się mikroorganizmów I innych obcych form jest głównym zadaniem, które dostaje sterylizator kosmetyczny. W jego wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim branżą I najwyższą, proponowaną jakością.  W szerokim wyborze, dostępnym na rynku, zdecydować się możemy zarówno na popularne myjki ultradźwiękowe, sterylizatory kulkowe oraz wysokiej jakości autoklawy. Ponadto, warto zainwestować w profesjonalne koncentraty, środki chemiczne, rękawy I torebki, które przystosowane są do sterylizacji parą wodną.

Czym są autoklawy?

Autoklawem nazywamy wszystkie narzędzia, które za pomocą pary i ciśnienia, efektywnie dbają o sterylizację. Wytwarzane w hermetycznych zbiornikach, wysokie ciśnienie, dba o zachowanie higieny I standardów BHP. Obecnie, na rynku, uważane jest za najwyższej klasy narzędzie do sterylizacji. Widniejąca przy modelach klasa B, sygnalizuje wysoką jakość produktu, na którą w natłoku produktów, warto się zdecydować. Jest to wyjątkowo istotne, bowiem najnowsze zalecenia Sanepidu, jasno sygnalizują konieczność wyboru produktów sygnowanych tą klasą. Powstałe, najnowsze modele, posiadają również specjalistyczną drukarkę (polecane autoklawy). Jest ona swoistym rodzajem informatora, który dostarcza nam powiadomień o odbytych wcześniej działaniach. Wybór autoklawu powinien być zdeterminowany postawionymi, indywidualnymi wymaganiami oraz dostępnym budżetem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here