Dieta pudełkowa w Bydgoszczy dla osób o specjalnych potrzebach

0
1010
Dieta pudełkowa w Bydgoszczy

Nie każdy z nas może jeść wszystkie rodzaje produktów spożywczych. Ze względu na powszechność różnego rodzaju alergii pokarmowych, a także z myślą o osobach z chorobami, które wykluczają z codziennej diety określone kategorie produktów spożywczych, firmy cateringowe opracowują specjalne programy żywieniowe. Dieta pudełkowa w Bydgoszczy może być zatem dobrym wyborem dla diabetyków czy osób z potwierdzoną celiakią.

Diety bez glutenu i laktozy

W ofercie większości firm cateringowych znajdziemy co najmniej jedną lub kilka różnych diet dedykowanych osobom z nietolerancją laktozy, celiakią lub innymi dolegliwościami utrudniającymi prawidłowe trawienie glutenu. Bezglutenowa dieta pudełkowa w Bydgoszczy to propozycja dla osób ze zdiagnozowaną celiakią, ewentualnie większą lub mniejszą nadwrażliwością na gluten. Codzienne posiłki dedykowane tej grupie osób są wolne od produktów, które mogą zawierać gluten, przede wszystkim od ziaren i pochodnych pszenicy oraz innych zbóż bogatych w to białko. Wśród diet pudełkowych dla bydgoszczan znajdziemy również zestawy dedykowane osobom z nietolerancją laktozy oraz diety łączone, z których wyłączone zostały zarówno produkty zawierające gluten, jak i laktozę – jej głównym źródłem jest mleko krowie i jego pochodne.

Diety o niskim indeksie glikemicznym

W przypadku diabetyków, osób cierpiących na insulinooporność i w stanach przedcukrzycowych zaleca się taką modyfikację diety, by wyłączyć z niej produkty o wysokim indeksie glikemicznym, czyli takie, które powodują gwałtowny skok poziomu glukozy we krwi. Ich miejsce zajmują produkty powoli uwalniające energię. Dieta pudełkowa w Bydgoszczy, dla diabetyków i innych osób starających się kontrolować poziom glukozy, powinna opierać się na produktach pełnoziarnistych, surowych warzywach i wybranych owocach oraz produktach mlecznych. Ważna jest również wysoka zawartość w diecie błonnika, wartościowego białka i tłuszczów oraz optymalne nawodnienie organizmu. Z charakteryzującej się niskim indeksem glikemicznym diety pudełkowej w Bydgoszczy korzystać mogą nie tylko osoby już chore, ale także te, które chcą minimalizować ryzyko wystąpienia zaburzeń gospodarki cukrowej.

Odpowiednio dobrana dieta może pomóc w zapobieganiu wielu schorzeniom, a gdy już one wystąpią, minimalizować ich następstwa. Wybór diety pudełkowej w Bydgoszczy przez osoby ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi nie ogranicza się oczywiście do osób chorujących na cukrzycę, z nietolerancją glukozy czy laktozy. W ofercie firm cateringowych znaleźć można również wiele innych specjalnych diet bazujących na różnych założeniach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here