Dieta sokowa – czy faktycznie jest zdrowa dla organizmu?

0
1314
Dieta sokowa - zasady

Oczyszczanie organizmu za pomocą soków warzywno-owocowych stało się bardzo modne w ostatnim czasie. Nic dziwnego w końcu coraz więcej osób dba o siebie, regularnie trenuję i zwraca uwagę na to co je. Detoks sokowy poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Przez kilka dni jesteśmy w stanie zrzucić 2-3 kilogramy, które nam zalegały. Czy faktycznie warto stosować dietę sokową? Czy to zdrowy sposób na oczyszczenie organizmu?

Zasady diety sokowej

Dieta sokowa charakteryzuję się niską ilością spożytych białek oraz tłuszczów. W czasie jej trwania, należy spożywać wyłącznie soki i koktajle, które bazują głównie na świeżych warzywach i owocach. Wspomagająco można pić codziennie wodę z cytryną, najlepiej przed śniadaniem, gdy jesteśmy na czczo oraz zioła.

Soki, które w składzie mają większą ilość owoców zaleca się spożywać na śniadanie oraz obiad, ponieważ w ciągu dnia dadzą energię, a dostarczone przez nie kalorię zostaną spalone. Na podwieczorek i kolację, lepszym wyborem są soki czysto warzywne, ponieważ mają mniej cukru.

Przeczytaj też: http://www.lifebox.pl/dieta-bezglutenowa-czy-jest-skuteczna/

Czy wszystkie owoce i warzywa są zalecane podczas detoksu sokowego? Jeżeli chodzi owoce, najlepszym wyborem będą jabłka oraz cytrusy, z kolei jeżeli chodzi o warzywa powinno się przede wszystkim stosować pomidory, brokuły, seler naciowy, szpinak, marchew, jarmuż, a nawet sok z kapusty kiszonej.

Dieta sokowa opiera się wyłącznie na owocach oraz warzywach, dlatego przed przejściem na nią należy się odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Na początku najlepiej jest ograniczyć ilość spożywanego pokarmu, zwłaszcza tego który jest bogaty w tłuszcze.

Czy dieta sokowa jest zdrowa?

Owoce i warzywa są zdrowe dla organizmu, ponieważ są bogate w witaminy oraz minerały. Wspomagają również odchudzanie, mimo to musimy pamiętać, że dieta która jest monotonna, może nam zaszkodzić. Osoby, które chcą przejść na dietę sokową musza wiedzieć, że jej skutkiem ubocznym mogą być problemy ze strony układu pokarmowego, spowolnienie metabolizmu, brak siły oraz złe samopoczucie.

7 dniowy detoks sokowy nie jest obojętny dla organizmu, zwłaszcza gdy na codzień żywimy się normalnie i żyjemy aktywnie. Gdy w diecie zabraknie białka oraz tłuszczów funkcjonowanie organizmu może być utrudnione.

Źródło: https://enjoye.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here