Dlaczego magnez jest tak ważny dla naszego organizmu? Jak najlepiej uzupełniać magnez?

0
6436

W naszym codziennym życiu coraz częściej zapominamy o prawidłowej diecie i zdrowym stylu życia. Wiele dolegliwości, które odczuwamy może być wywołanych niedoborem magnezu. Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Bierze on udział w około trzystu różnych procesach biochemicznych. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat magnezu.

Skąd bierze się niedobór magnezu?

Na niedobór magnezu w organizmie może składać się jeden lub więcej z wymienionych poniżej czynników takich jak: stres, nieodpowiednia dieta,  zwiększona aktywność seksualna i stosowanie antykoncepcji hormonalnej, zbyt mała dawka magnezu w pokarmie, choroby powodujące biegunkę i wydalanie magnezu wraz z moczem spowodowane spożywaniem środków moczopędnych takich jak niektóre leki i napoje (np. piwo, wino, kawa i herbata).

W czym pomaga magnez?

Magnez jest niesamowicie ważny dla naszego zdrowia. Zmniejsza on ryzyko zawału serca i wystąpienia cukrzycy 2 typu. Polepsza pracę naszego mózgu i układu nerwowego co przekłada się na brak problemów z zapamiętywaniem i koncentracją. Wspomaga nasz układ odpornościowy i zapobiega stanom zapalnym. Gdy połączymy go z witaminą D i wapniem otrzymamy doskonały budulec dla naszych kości.

Magnez poprawia również pracę tarczycy i nerek (hamując wytwarzanie kamieni nerkowych). Chroni nasz organizm przed szkodliwymi substancjami takimi jak kadm, ołów czy rtęć, które możemy znaleźć w nieugotowanych warzywach i owocach. Poleca się branie magnezu w okresie menstruacyjnym. Dodatkowo magnez podaje się osobom chorym. Po zawale podawany jest dożylnie aby hamować powstawanie zakrzepów, zaś osoby cierpiące na nadciśnienie stosują go aby zapobiegać obkurczaniu ścian naczyń krwionośnych.

Jaka jest najważniejsza cecha magnezowego suplementu diety?

Aby wybrać odpowiedni suplement diety lub lek magnezowy należy sprawdzić jego przyswajalność magnezu. Jest to cecha preparatu magnezowego, która mówi o tym jak dużo magnezu przedostaje się z układu pokarmowego do krwioobiegu. Producent leku Magne B6 w swoich preparatach stosuje najlepszą możliwą formę magnezu czyli sole organiczne magnezu, a dokładniej węglan magnezu i mleczan magnezu.

W połączeniu z witaminą B6, która również doskonale wpływa na wchłanianie się magnezu otrzymujemy wysokiej jakości produkt, który pomoże nam w prawidłowej suplementacji diety. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz pod adresem https://www.magneb6.pl/wchlanialnosc%20magnezu/sole-magnezu-i-ich-przyswajalnosc

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here