Dodatkowe szczepienia dla dzieci – czy są potrzebne?

  0
  1933

  W Polsce obowiązuje Program Szczepień Ochronnych, który ustanawiany jest przez ministra zdrowia. Zawiera on informacje o obowiązkowych szczepieniach, które należy wykonywać dziecku w określonym wieku. Jeśli jednak chcesz znacznie lepiej zadbać o zdrowie swojego malucha, możesz zdecydować się także na inne dodatkowe szczepionki. O jakich szczepionkach mowa? O tym, w naszym najnowszym materiale.

  Czy szczepienia dla dzieci są potrzebne?

  Jeśli jesteś rodzicem lub dopiero oczekujesz dziecka, z całą pewnością zdrowie malucha będzie dla Ciebie najważniejsze. Twoim obowiązkiem jest bowiem zadbanie o to, żeby dziecko rozwijało się prawidłowo i właśnie dlatego musisz zrobić wszystko, żeby ochronić je przed niepożądanymi chorobami. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie zdrowia Twojego dziecka od razu po urodzeniu będzie niewątpliwie regularne szczepienie go przeciwko mniej i bardziej groźnym chorobom. W Polsce jest to obowiązkowa czynność, regulowana przez kalendarz szczepień, którą należy wykonywać aż do ukończenia przez dziecko 19 roku życia.

  Obowiązkowe zastrzyki ze szczepionką dla Twojej pociechy

  Szczepienia należy wykonywać zgodne z aktualnym programem szczepień, które wydaje ministerstwo zdrowia. Na wizycie kontrolnej u lekarza pediatry ze swoim dzieckiem dostaniesz książeczkę zdrowia, w której zapisywane będą wykonane szczepienia. Na pewno doktor udzieli Ci także niezbędnych wskazówek i rad, jak przygotować malucha do pierwszych zastrzyków. Do szczepień obowiązkowych zalicza się szczepionki przeciwko takim chorobom jak: różyczka, gruźlica, krztusiec, świnka, odra czy tężec. Są to przypadłości, którymi Twoje dziecko może się bardzo szybko zarazić a wykonanie profilaktycznego zastrzyku znacznie obniża prawdopodobieństwo groźnych powikłań.

  Przed jakimi chorobami warto chronić się dodatkowo

  Niewątpliwie widok igły może powodować u Twojej pociechy poczucie strachu i wywoływać silny stres. Na pewno nie jest to ulubiona czynność dzieci, ale pamiętaj o tym, że szczepienia mają na celu ochronę ich zdrowia a nawet życia. Warto, więc żebyś zastanowił się nad tym, czy oprócz obowiązkowych nie wykonać swojemu dziecku dodatkowych szczepień, które jeszcze lepiej będą je chronić przed chorobami zakaźnymi. Na stronie internetowej http://www.damian.pl/ możesz znaleźć przykłady innych szczepionek, które są zalecane przez wielu specjalistów. Ich wykonanie pozwala Ci na szersze zabezpieczenie zdrowia malucha. Zastanów się więc nad tym, czy taka profilaktyka nie będzie najlepszym wyjściem.

  [Głosów:0    Średnia:0/5]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here