Domy spokojnej starości i pobyt w nim

0
2019
Domy spokojnej starości i pobyt w nim

W momencie, kiedy decydujemy się na prywatny dom spokojnej starości, to musimy się liczyć z kosztami wynoszącymi od 2 do 15 tysięcy złotych. Wielu seniorów marzy o pokoju jednoosobowym, jednak to jest zawsze spory wydatek. Bez wątpienia, jeśli chodzi o wszystkie starsze osoby, to najbardziej będzie im zależało na zachowaniu prywatności oraz samodzielności. Także ich kondycja psychiczna musi być stale pielęgnowana, tak więc dobrze by było jak najlepiej urozmaicić czas wolny, np. umożliwić pielęgnację ogródka czy kwiatów, lub wyjść na spacer z psem. Liczby domów opieki rosną w niesamowitym tempie. Zmienia się też, i to znacznie, nastawienie społeczne wobec geriatrii oraz placówek z opieką długoterminową. Polacy mają coraz mniejszy problem, z oddawaniem swoich bliskich do domów tego typu.

Wynika to przede wszystkim ze zmian kulturowych, które się zmieniają. Również polepszeniu ulega płaca naszych rodaków, dzięki czemu mogą oni pozwolić sobie na takie rozwiązanie, które często jest konieczne, ze względu na trud pogodzenia różnych ról. Jednakże trzeba przyznać, że mieszkańcom większych miast jest o wiele łatwiej podjąć decyzję o znalezieniu domu opieki dla bliskiej osoby. A dziś, praktycznie w każdym miejscu Polski jesteśmy w stanie znaleźć domy opieki: pod miastem, w mieście, kurortach sanatoryjnych czy nawet wioskach. Tym, czego najbardziej potrzebują mieszkańcy takich miejsc jest zdecydowanie prywatność, poczucie wspólnoty oraz niezwykle elastyczny schemat dnia. Gdy dodatkowo pojawia się możliwość rozwijania swoich pasji, uczestniczenia w zajęciach manualnych czy kształtowania bardzo ciepłych relacji z otoczeniem, to naprawdę lepiej już trafić nie można.

Dom Opieki Husaria stawia powyższe za priorytet. W pokojach jedno oraz dwuosobowe, można cieszyć się prywatnością. Dom zapewnia wyżywienie w formie 5 posiłków dziennie, z całodobowym dostępem do przekąsek i napojów, kawy czy herbaty. W dodatku opieka w podstawowych czynnościach takich jak codzienna toaleta, kąpiel, przyjmowanie posiłków, ubieranie oraz asekuracja podczas chodzenia jest wpisana w regulamin funkcjonowania domu. Zapewniony jest także stały dostęp do usług medycznych, co przecież nie jest bez znaczenia. Dzięki ciągłej opiece lekarza rodzinnego wszelkiego typu problemy są rozwiązywane na bieżąco. Atmosfera w domu opieki to jest podstawa w dzisiejszych czasach. W grupie nie pojawiają się lęki oraz depresje, zawiązują się przyjaźnie. Ważne aby podopieczni zawiązywali przyjacielskie relacje z całym personelem. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://husaria-dom.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here