Gdzie trafić na naprawdę dobrą yerba mate?

0
1367
Gdzie trafić na naprawdę dobą yerba mate?

Ostatnio coraz więcej osób rezygnuje z picia kawy na rzecz popularnego napoju herbacianego – yerba mate. Specjalny ziołowy skład oraz wyselekcjonowane składniki sprawiają, że wywar daje porządny zastrzyk energii, który przez wielu oceniany jest, jako dużo mocniejszy od tego, który oferuje kofeina zawarta w kawie. Co tak naprawdę kryje się za filiżanką takiego napoju? Na to oraz kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć właśnie w tym artykule.

Co to tak naprawdę jest?

W sklepach dostępna jest yerba matę na wagę lub w klasycznych opakowaniach przypominających te na zwykłą herbatę. Ciężko tutaj wymienić wszystkich producentów, jednak jako poradę możemy podać, że paradoksalnie najlepsze yerby pochodzą od mało znanych marek sprowadzanych bezpośrednio z krajów, w których zbiera się plony. Z yerba mate na wagę można spotkać się w głównej mierze na portugalskich i hiszpańskich targach. Jest to produkt popularny również w krajach Ameryki Południowej tj. Paragwaj, Argentyna, Brazylia, czy Urugwaj. Niektórzy twierdzą, że największą moc pozyskać można właśnie z takich mieszanek, które pochodzą prosto od rolników i nie są dodatkowo przetwarzane. W większości sklepów spotkamy yerba mate niewiadomego pochodzenia, aczkolwiek dobra wiadomość jest taka, że wraz z rosnącą świadomością na temat tej rośliny, rośnie również liczba producentów dobrych jakościowo mieszanek, które faktycznie będą spełniać swoje zadanie.

Jak nie dać się oszukać?

Na rynku spotkamy również bardzo dużo napojów energetycznych, które nawiązują do popularnego napoju herbacianego, jednak w tym przypadku warto dokładnie zapoznać się ze składem, gdyż można trafić jedynie na namiastkę albo napój mający za zadanie imitować tę oryginalną wersję. Czy wiecie, że drzewa yerba mate mogą osiągnąć nawet 15 metrów wysokość? Początkowo roślina przypomina krzew, z zielonymi liśćmi, jednak jeżeli podda się jej dobrej uprawie, może wzrastać do naprawdę dużych rozmiarów. Roślina posiada kwiaty, składające się z czterech zielono-białych płatków. W środku widnieje owoc pestkowiec o średnicy zaledwie 4 milimetrów. Najlepsze liście to te z samego czubka. Stoiska z yerba mate na wagę z najlepszych upraw można spotkać u rolników, którzy całe swoje życie poświecili uprawie tego typu roślin. Wszystkich fanów takiego napoju herbacianego zapraszamy do odbycia pielgrzymki do krajów jej pochodzenia po to, aby przekonać się, jak naprawdę działa porządna yerba mate i poczuć zastrzyk energii prosto z południowoamerykańskich słonecznych upraw.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here