Jak dbać o skórę głowy?

0
739
Jak dbać o skórę głowy

Aby móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami, najpierw trzeba zadbać o skórę głowy. To szczególnie ważne wiosną, kiedy po srogiej zimy zdejmujemy grube czapki. Jak pielęgnować skórę głowy, aby włosy mogły rosnąć gęste i mocne? Z pomocą przychodzą peelingi do skóry głowy od renomowanych producentów preparatów kosmetycznych. Dowiedz się więcej już teraz.

Jak działa peeling do skóry głowy?

Peeling do skóry głowy nie myje włosów, ale oczyszcza skórę. Dzięki temu usuwane są martwe komórki naskórka, a skóra staje się optymalnie dotleniona. Co więcej, sam zabieg wspiera mikrokrążenie skóry głowy, nawilża ją i zapobiega przesuszeniu. Cebulki włosów są lepiej ukrwione, przez co włosy rosną szybciej i są grubsze. 

Pamiętaj jednak, że aby móc cieszyć się właśnie takim działaniem peelingu do skóry głowy, należy wybrać kosmetyk dedykowany, uwzględniając indywidualne preferencje, Twoje potrzeby oraz spodziewane efekty. Konieczny jest wybór kosmetyków najlepsze jakości, z dobrym, ekologicznym składem. Szeroki asortyment preparatów tego rodzaju znajdziesz między innymi na https://sklep.jld.pl/77-peeling-skory-glowy. Skup się na ofercie renomowanych producentów, którzy tworzą środki kosmetyczne z atestami, certyfikatami, do profesjonalnego użytku.

Jak używać peeling do skóry głowy?

Każdy producent takiego kosmetyku przedstawia szczegółową instrukcję użycia na opakowaniu i należy się z nią dokładnie zapoznać. Co istotne, tego rodzaju masaż skóry głowy należy przeprowadzać delikatnie, bez zbytecznego szorowania głowy. Zbyt mocne peelingowanie może wywołać podrażnienia i zniszczyć włosy u nasady. 

Zaleca się, aby peeling skóry głowy na początku przeprowadzać raz w tygodniu, a z czasem ilość przeprowadzanych zabiegów można zwiększyć do 2-3 razy w tygodniu. Jeśli efekty takich działań będą należyte, po miesiącu warto zrobić przerwę, a peeling skóry głowy realizować później jedynie przypominająco, średnio raz na dwa tygodnie. Dzięki temu udaje się zachować stan skóry głowy w optymalnej kondycji. 

Czy peeling do ciała nadaje się do skóry głowy?

Aby wykonać peeling skóry głowy, korzystaj tylko z dedykowanych w tym celu kosmetyków. Absolutnie, peelingi do ciała nie nadają się do masażu skóry głowy. Zawierają zupełnie inny skład, mogą wywołać przesuszenie i podrażnienie skóry. 

Jaki peeling do skóry głowy wybrać?

Producenci takich kosmetyków oferują szeroki wybór peelingów, a każdy z tego rodzaju preparatów udaje się dobrać wedle własnych potrzeb i oczekiwanych rezultatów. Na sklepowych półkach wyróżniają się peelingi do skóry głowy oczyszczające oraz stymulujące porost włosów. Bez problemu znajdziesz również peelingi nawilżające, do skóry wrażliwej, podatnej na przesuszanie, z łupieżem czy do skóry z innym problemem. Najlepiej sprawdzają się takie, które w swoim składzie zawierają naturalne wyciągi roślinne. Uzupełniająco stosować można tzw. wcierki ziołowe. Doskonale sprawdzają się również całe zestawy kosmetyków, w których znaleźć można szampony, odżywki, peelingi do skóry głowy, tzw. wcierki czy środki do olejowania włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here