Jak dobrać odpowiednią maskę do włosów?

0
939
maska do włosów
fot. pexels.com

Włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W zależności od ich rodzaju powinno stosować się dobrze dobrane do nich kosmetyki. Na rynku istnieje wiele preparatów, które bardzo dobrze wpływają na strukturę włosa, dając wymarzony efekt ich właścicielom. Jednym z takich kosmetyków są maski do włosów.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/najlepsza-maska-do-wlosow/

Odpowiednia pielęgnacja

Dbanie o swoje włosy oznacza również inwestycję naszego czasu w zabiegi. Niektóre z preparatów wymagają, by pozostawić je na włosach na konkretną ilość czasu, dzięki czemu osiągną właściwy efekt. Poza stosowaniem szamponów i odżywek powinniśmy również stosować inne preparaty, które wpłyną na strukturę włosa, dając efekt nawilżonych, błyszczących i zdrowych włosów. Do takich preparatów należą różne olejki i maski.

Skuteczne maski do włosów

Pamiętajmy, że przy wyborze kosmetyków do włosów powinnyśmy kierować się naszym rodzajem włosów, ponieważ różne włosy mają różne potrzeby. To samo dotyczy masek do włosów. Jeśli posiadamy włosy kręcone, dobierzmy maskę, która podkreśli skręt loków oraz odpowiednio je nawilży, gdyż włosy te z natury są suche. Właściciele włosów prostych powinni zadbać również o ich odpowiednie nawilżenie i obciążenie, aby fryzura nie ulegała puszeniu. Także osoby, które farbują włosy zdecydowanie powinny sięgnąć po maski do włosów, które je odbudują, dając efekt zdrowych i lśniących włosów.

Jak stosować maskę do włosów?

Jeśli już wybraliśmy odpowiednią do swoich włosów maskę, to pora ją zastosować. Po wcześniejszym umyciu włosów szamponem oraz nawilżeniu ich odżywką, nakładamy maskę. Niektóre z oferowanych produktów wymagają tego, by nakładać je na włosy suche, inne na mokre – zapoznajmy się z etykietą, zanim przejdziemy do zabiegu. Również doczytajmy, ile czasu powinnyśmy trzymać maskę na głowie. Czasem jest to 15 minut, a innym razem może być dłużej.

Bardzo ważnym jest to, aby nakładać maskę dokładnie, rozdzielając pasma włosów na pojedyncze. W tym celu możemy użyć grzebienia, którym łatwo podzielimy włosy. Po nałożeniu maski, odczekajmy wymagany czas, a następnie spłuczmy ją wodą, wysuszmy włosy i cieszmy się miękkimi, zdrowymi i błyszczącymi włosami!

Pamiętajmy, aby zabieg powtarzać, co jakiś czas – dzięki temu zatrzymamy efekt na dłużej!

Przeczytaj też: http://www.sztukapielegnowania.pl/modnie-i-praktycznie-krotka-fryzura-meska/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here