Jak pokonać głód nikotynowy?

0
760
Jak pokonać głód nikotynowy?

Każda osoba nałogowo paląca papierosy doświadczyła, czym jest głód nikotynowy. Jest to bowiem jeden z elementów związanych z odstawieniem palenia. Objawia się m.in. bardzo silną chęcią sięgnięcia po papierosa. Im większe uzależnienie, tym trudniej poradzić sobie z tym problemem. W jaki sposób zatem można pokonać głód nikotynowy? Po jakie rozwiązania warto sięgnąć?

Czym jest głód nikotynowy?

Nikotyna silnie oddziałuje na układ nerwowy człowieka. Osoby palące papierosy odczuwają pobudzenie, a także dochodzi w ich przypadku do wzrostu ciśnienia krwi. Rozwój nałogu nikotynowego doprowadza do sytuacji, w której organizm wymaga dodatkowych dawek nikotyny w celu osiągnięcia satysfakcjonującego poziomu pobudzenia. Brak tego elementu lub jego zbyt mała ilość, skutkuje pojawieniem się głodu nikotynowego. Oprócz silnej potrzeby zapalenia papierosa, występują również innego rodzaju objawy, do których zaliczyć można między innymi rozdrażnienie, problemy z koncentracją lub spadek nastroju. Problem ten związany jest również fizjologicznie z głodem pokarmowym, dlatego zwiększa się także łaknienie. Niestety objawy głodu nikotynowego w wielu przypadkach są tak silnie, że uniemożliwiają porzucenie nałogu. To właśnie ten element jest główną przyczyną niepowodzeń.

Domowe sposoby na głód nikotynowy

Oczywiście jednym z najważniejszych elementów mających wpływ na powodzenie rzucenia palenia, jest silna wola i determinacja. Można jednak wspomagać się kilkoma dodatkowymi sposobami. Warto między innymi wprowadzić codzienną dawkę aktywności. Dobrze sprawdzi się nawet spacer, który pozwoli lepiej dotlenić organizm oraz złagodzić fizyczne objawy głodu nikotynowego. Koniecznie należy zadbać także o właściwy poziom nawodnienia swojego organizmu. Szklanka wody jest dobrym rozwiązaniem w momencie nadejścia głodu nikotynowego. Chęć na zapalenie papierosa zwiększa się również w przypadku obniżenia się poziomu cukru we krwi. W takim przypadku można sięgnąć po zdrową przekąskę w postaci chociażby jogurtu lub owocu. Należy jednak uważać na spożywanie niezdrowych pokarmów, fast foodów, słodyczy lub chipsów i innych wysokoprzetworzonych produktów.

Pomoc w postaci tabletek

Dużą popularnością cieszą się również produkty, które pomagają w pozbyciu się nałogu związanego z paleniem papierosów. Zaliczają się do nich tabletki na rzucenie palenia, plastry lub gumy. Można dokonać ich zakupu bez konieczności posiadania recepty, co w dużym stopniu przyczynia się do zwiększenia ich dostępności.

Dobrą propozycją są tabletki na rzucenie palenia – Recigar – https://recigar.pl/. Produkt ten skutecznie zmniejsza głód nikotynowy, oferując większą szansę na ostateczne odzwyczajenie się od papierosów. Liczba tabletek w jednym opakowaniu wystarcza na przeprowadzenie całej, trwającej 25 dni terapii. Tabletki należy przyjmować zgodnie z zaleceniami podawanymi przez producenta.

Warto dać sobie szansę i na dobre pożegnać się ze szkodliwym nałogiem. Pierwsze efekty zdrowotne można zaobserwować w krótkim czasie od momentu odstawienia ostatniego papierosa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here