Jak pozbyć się zbędnych kilogramów?

0
2039

Zbliża się lato, czyli czas zrzucenia nadmiaru tłuszczyku, którego nabawiliśmy się przez zimę. Ciepłe, długie dnie i wieczory sprzyjają utracie kilogramów.

Już nie możesz doczekać się, kiedy ubierzesz swoje nowe bikini i pójdziesz na plażę. Ten czas się zbliża. Okazuje się jednak, że z zimowego lenistwa przybyło parę kilogramów, które należałoby do tego czasu zrzucić. Kilka prostych trików pomoże Ci pozbyć się niechcianego tłuszczyku.

Nie stosuj restrykcyjnych diet

To zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Na dłuższą metę takie diety nie działają. Chodzi o to, aby zmienić styl życia i przyzwyczajenia. Zwróć uwagę na to jak jesz, co jesz i ile. Często pochłaniamy posiłki w biegu. Zazwyczaj jemy więcej niż jest to potrzebne. Stawiamy na niezdrowe posiłki. A czynie znacznie lepiej byłoby poszukać ich zdrowszych zamienników? To z pewnością wyjdzie Ci na dobre nie tylko w kwestii wagi.

Jedz częściej

Ważną zasada jest to, aby jeść pięć posiłków dziennie. Dzięki temu dostarczasz organizmowi regularnych pokładów energii, co pozwala mu prawidłowo funkcjonować. Nie mają być to duże posiłki, ale regularne, najlepiej, co 3 godziny. Staraj się unikać przekąsek. Jeśli jednak już koniecznie masz ochotę na coś dodatkowego – niech będą to owoce. Nie odmawiaj sobie niczego. Wcześniej czy później będzie to skazane na porażkę. W końcu dopadnie Cię taka ochota, że najesz się tym do syta. Pojawią się wyrzuty sumienia i motywacja zniknie jak kamfora. Oczywiście nie oznacza to, aby zjeść codziennie dużą paczkę chipsów.

Zrób badania lekarskie

Nadwaga czy nawet otyłość może być związana z niektórymi chorobami. Zrób dokładne badania. Sprawdź poziom cholesterolu, ciśnienie krwi. Wyklucz ewentualne choroby. Jeśli na stałe przyjmujesz jakieś leki, porozmawiaj z lekarzem. Być może to one powodują tycie.

Poproś o pomoc

Jeśli brakuje Ci motywacji, warto znaleźć bratnią duszę. Może któryś z przyjaciół czy z rodziny będzie towarzyszył Ci w tej drodze po zdrowie? Wspólne uprawienie sportu, próby zmiany nawyków, motywują i sprawiają, że znacznie trudniej się poddać. Zawsze możesz wybrać się do specjalisty i zasięgnąć np. opinii dietetyka.

Uprawiaj sport

Nie masz czasu na regularne chodzenie na siłownię? Nie znosisz biegać, a wybranie się na pływalnię to nie dla Ciebie? Nie musisz tego robić. Najważniejsze, żeby wybrać się na spacer tuż po kolacji. Taki spacer pozwoli spalić kalorie. Znacznie lepiej będziesz spał. Regularne spacery zapewne przyniosą wymierne korzyści. Najważniejsze to się zmobilizować.

Zabiegi odchudzające

Osoby, które oczekują natychmiastowych efektów mogą zdecydować się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. EXILIS to zabieg, który poprawia strukturę, wygląd oraz napięcie skóry. W miejscach, gdzie wykonywany był zabieg widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera, który wysyła ultradźwięki i pozwala dotrzeć do nawet trudno dostępnej tkanki. Skóra jest chłodzona podczas zabiegu, co pozwala na ochronę jej delikatnych struktur.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej Estetican, która oferuje zabiegi exilis. Zapraszamy do placówek Estetican na terenie Warszawy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here