Jak ulżyć dziecku w kaszlu?

0
1742

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko było zdrowe. Niestety w okresie zwiększonego zachorowania na grypę jest to prawie niemożliwe. Maluchy często zarażają się wzajemnie w przedszkolu. Zazwyczaj najbardziej uciążliwy jest kaszel. Jak więc z nim walczyć?

Przyczyny

Musimy mieć na uwadze, że nie każdy kaszel jest objawem infekcji. Podłoże może być zupełnie inne. Być może była to reakcja oskrzeli na kurz, bądź okruszek w drogach oddechowych. Kaszel pomoże dziecku w pozbyciu się drażniących obiektów. Alergia także może powodować odksztuszanie. Obserwujmy pociechę. Jeśli objawy rozpoczęły się np.: po pierwszej zabawie ze zwierzakiem, być może mamy do czynienia z uczuleniem. Oczywiście najbardziej popularną przyczyną kaszlu jest przeziębienie.

Jak rozróżnić?

Każdy rodzic chociaż raz zadaje sobie pytanie „jaki to kaszel – suchy czy mokry”? Na początku choroby będzie to zazwyczaj ten pierwszy. Wysuszona śluzówka, sprawia że kaszel jest bardzo męczący. Kilka dni później pojawia się wydzielina. Wtedy mamy do czynienia z kaszlem produktywnym. Organizm próbując pozbyć się flegmy niejako zmusza dziecko do kaszlu.

Leczenie

Jak ulżyć dziecku w kaszlu? Sposobów jest kilka. Oczywiście najlepszym pomysłem jest wizyta u lekarza. Konsultacja ze specjalistą pozwoli dokładnie stwierdzić przyczynę kaszlu. Czasami zdarza się, że próbujemy wyleczyć przeziębienie domowymi sposobami. Nie jest to zły pomysł, pod warunkiem że objawy nie utrzymują się zbyt długo. Gdy po kilku dniach symptomy będą się utrzymywać koniecznie spotkajmy się z pediatrą. Warto także skorzystać z odpowiednich preparatów, takich jak Levopront. Dzięki dobrze dobranym składnikom, syrop ten szybko pomoże pokonać kaszel.

Kaszel jest bardzo nieprzyjemną dolegliwością. Niezależnie od rodzaju bardzo szybko chcemy się go pozbyć. Szczególnie męczący jest u dzieci. Nie lekceważmy pierwszych objawów. Gdy tylko, zauważymy jakieś symptomy skonsultujmy się z lekarzem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here