Jakich substancji unikać w kosmetykach?

0
1046
kosmetyki
fot. pexels.com

Do składu kosmetyków nie można podchodzić lekkomyślnie. Te produkty nakładamy prosto na naszą skórę, a więc składniki jakie w nich się znajdują mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i kondycję skóry. Poznaj składniki, których stanowczo nie powinno być w kosmetykach, które używasz!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/dlaczego-kosmetyki-diy-sa-dobre-dla-skory-jest-kilka-powodow-dlaczego-warto-robic-domowe-kosmetyki/

Methylo- Propylo- Butylo- i Ethylo- paraben

Ta grupa składników jest traktowana jako wysoce toksyczna, a nadal mimo wszystko dodawana jest do kosmetyków. Są one odpowiedzialne za powstrzymanie rozwoju i powstania bakterii w produkcie oraz sprawiają, że kosmetyk jest dłużej dobry do stosowania (nie przeterminowuje się szybko), dlatego też nie ma regulacji, które zakazałyby ich stosowanie w kosmetykach. Trzeba jednak mieć świadomość, że mają one bardzo negatywny wpływ na skórę. Składniki te mogą wywołać na skórze liczne reakcje alergiczne, wysypki.

Petrolatum, czyli po prostu wazelina

Wazelina sama w sobie nie jest szkodliwa, ale może być jeśli będzie niewłaściwie używana. Wiele firm zaleca chronić usta wazeliną, mówiąc przy tym, że chroni ona przed promieniami UV. Niestety wazelina tylko pogłębia poparzenia, a dodatkowo zaburza naturalny system nawilżania skóry i prowadzi do jej przesuszania. Wazelina jest tak popularna i określana jako dobra, ponieważ jest to tani surowiec.

PVP/VA Copolymer

Ten składnik jest tak naprawdę ropopochodnym chemikaliem i najczęściej można go znaleźć w kosmetykach do stylizacji włosów. Jeśli ktoś będzie wrażliwy na tę substancję może mieć podrażniony układ oddechowy.

Stearalkonium Chloride

Ten składnik jest również wykorzystywany w kosmetykach do włosów, a szczególnie w odżywkach. Dodatkowo można go znaleźć w kremach do włosów. Ta substancja do przemysłu kosmetycznego przeszła z branży tekstylnej, gdzie służyła do zmiękczania tkanin. To taki tani zamiennik ziół i protein, które również działają nawilżająco, ale są droższe.

Przeczytaj też: http://www.beautypoint.pl/ozdoby-slubne-do-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here