Jakie efekty daje makijaż?

0
1026
makijaż - na czym polega?

Makijaż stanowi niezwykle istotny rytuał wykonywany przez kobiety na całym świecie. Wielu mężczyzn z pewnością głowi się nad tym dlaczego tak jest. Czemu niemalże wszystkie panie w każdym wieku (nie wliczając w to oczywiście dzieci) są w stanie poświęcić cenne poranne chwile zamiast się wyspać. W końcu są to wykradzione snowi godziny, które mogłyby zregenerować organizm.

Mimo to panie wolą poświęcić je na misterne zabiegi podkreślania urody i oglądanie filmików instruktażowych o tym jak wykonać perfekcyjne cieniowanie twarzy. Naukowcy z Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli Japonii, ustalili jak pracuje mózg kobiety. Wyniki ich badań mogą wydawać się zaskakujące, jednak są dość logiczne. Nieumalowana twarz jest pełna wad oraz mankamentów, które najczęściej widzi jedynie jej posiadacz. Kiedy kobiety patrzą na siebie bez makijażu widzą fragmenty, które chciałyby zamaskować. Dzięki temu mogą sobie również wyobrażać jak wyglądałyby po znacznym ich ulepszeniu za pomocą kosmetyków.

Takie przewidywania pozwalają na poprawę samopoczucia przez aktywowanie obszaru mózgu odpowiedzialnego za uczucie przyjemności. Ogólnie rzecz biorąc panie wyobrażają sobie, że stają się piękniejsze i aktywują tak zwany układ nagrody związany z wytwarzaniem większej ilości dopaminy. Niezależnie od tego czy faktycznie każda z nich wytwarza większą dawkę hormonu szczęścia czy też nie makijaż potrafi poprawić poczucie pewności siebie wprawiające w rozkoszne uczucie przyjemności. I o tym nie trzeba nikogo przekonywać zbyt długo. Na tym efekcie bazują liczne firmy kosmetyczne wypuszczające co rok na rynek nowości ułatwiające maskowanie niedoskonałości twarzy.

Na stronie http://www.zabobon.pl/paleta-do-cieni/ można dowiedzieć się licznych informacji na temat cieni do oczu. Jest to niezwykle potrzebny kosmetyk potrafiący podkreślić głębię oczu i nadać im tajemniczości. W zależności od typu urody, karnacji, koloru tęczówek oraz okazji można wybrać cienie metalizujące, matowe lub brokatowe. Obecnie panie mają mnóstwo szans na wybór kosmetyków stworzonych pod ich urodę. Dawniej nie było tak prosto. Szczególnie w średniowieczu kiedy makijaż był niezbyt popularny, a nawet wyśmiewany przez społeczeństwo. Zresztą obecnie nikogo to nie dziwi, bo w ówczesnych czasach ludzie byli na bakier z higieną i upiększaniem ciała. Niektóre panie potrafiły jednak obchodzić ten zakaz i sprawnie podkreślały urok między innymi za pomocą węgla…. Na całe szczęście dzisiaj nie jest to konieczne. Mamy na rynku mnóstwo bezpiecznych kosmetyków.

Przeczytaj też: http://www.czerwonypomidor.pl/jak-rozwija-sie-wzrok-u-niemowlat/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here