Jakie są aktualne ceny skupu bydła w Polsce?

0
1524

W Polsce ceny skupu bydła rzeźnego zmieniają się dość często, dlatego też warto być na bieżąco, aby nie przepłacić. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które interesuje skup bydła, ale nie wiedzą ile obecnie trzeba zapłacić na jałówkę albo dobrego byka.

Skup bydła w 2018 roku

2018 rok rozpoczął się przede wszystkim od niewielkich podwyżek cen byków w skupach. Według największych specjalistów z branży w 2018 roku ceny byków powinny być bardzo stabilne, ale niekiedy mogą pojawić się chwilowe wahania cen. Wiele ubojni zamierzało drastycznie obniżyć cenę w skupach, ale w dłuższej perspektywie doprowadziłoby to do braku dowożonego surowca. W obecnym sezonie bardzo szybko rośnie zapotrzebowanie na jałówki mięsne. W cenie są przede wszystkim jałówki kwalifikujące się w klasie „U” i „R”, które nie są jeszcze zbytnio otłuszczone. Warto wspomnieć także i o tym, że ubojnie za dobrą jałówkę są w stanie zapłacić tyle samo co za dorodnego byka. Jeżeli chodzi o ceny krów, to cały czas utrzymują się one na tym samym poziomie.

Jakie są aktualne ceny skupu bydła w wadze żywej?

Ubojnie za byka zapłacą nam średnio 7,54 zł/kg, a za jałówkę 6,60 zł/kg. Najtańsze są oczywiści krowy za które można otrzymać 5,23 zł/kg). Jeżeli chodzi o ceny skupu bydła na WBC to za byka otrzymamy 13,55 zł/kg, a za jałówkę 12,74 zł/kg. Krowie mięso kosztuje z kolei 11,88 zł/kg.

Jakość mięsa ma znaczenie

W dzisiejszych czasach mięso wołowe jest jednym z najdroższych, dlatego też wymaga się, aby jego jakość stała na bardzo wysokim poziomie. Wysokiej jakości mięso wołowe przeznacza się przede wszystkim na steki. Dobrej jakości mięso wołowe powinno mieć wartość pH poniżej 5,8. Pamiętać należy również i o tym, że nie wszystkie zakłady mięsne premiują w skupie tusze o odpowiednim pH mięsa. Producenci bydła rzeźnego powinni na bieżąco śledzić cenniki skupu bydła, które praktycznie zawsze podawane są przez zakłady mięsne w każdy poniedziałek (ceny te utrzymują się przez cały tydzień).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here