Jednorazowe pieluchy ekologiczne – dlaczego są lepsze od pampersów

  0
  2255

  Wybór jednorazowych pieluszek ekologicznych jest naprawdę duży, choć niestety nie wszystkie są odpowiednie dla dzieci. Coraz więcej osób zaczyna robić świadome zakupy, co powoduje zróżnicowanie i polepszenie oferty.

  Dlaczego warto zastanowić się nad pieluszkami z naturalnych materiałów i w czym są one lepsze od popularnych pampersów?

  Szkodliwe pieluchy

  Sam pomysł uwolnienia Mam od prania, gotowania i prasowania pieluszek, jest godny podziwu. Jesteśmy skłonni bić brawo pomysłodawcy. W teorii rozwiązanie to gwarantuje suchość i komfort maluszkowi, a Mamie odejmuje obowiązków. Jednak na etapie produkcji coś poszło nie tak – mamy tutaj sporo zastrzeżeń.

  Granulat chłonący wodę, dioksyny, barwniki, substancje zapachowe i chlor, który wykorzystuje się do wybielania – to część ze składników, z jakimi ma styczność pupa Twojego malucha. Nie brzmi zbyt dobrze, prawda? To właśnie dzięki nim dziecko jest narażone na powstawanie odparzeń, podrażnień, wysypek i różnego rodzaju alergii.

  Pampersy i środowisko

  Tradycyjne jednorazówki nie wpływają też korzystnie na środowisko naturalne. Czy wiesz, że przeciętne dziecko zużywa rocznie aż 2 tysiące pieluszek? Dodatkowo okazuje się, że pampersy rozkładają się bardzo wolno – może to trwać nawet sto lat! Wysypiska są dzięki temu pełne tego rodzaju śmieci.

  Ekologiczne jednorazówki

  Alternatywą są właśnie ekologiczne pieluszki jednorazowe. Używa się ich identycznie jak tych tradycyjnych. Niestety nie są dostępne tak powszechnie, jak pampersy. Jeśli w żadnym sklepie w Twoim mieście nie znalazłaś takich artykułów higienicznych, gwarantujemy, że znajdziesz je w Internecie, no i oczywiście w sklepie bobomio.pl .

  Ekologiczne pieluszki wykonano z naturalnych materiałów (skrobia kukurydziana, organiczna bawełna, konopie, bambus, papier), są więc bardziej odpowiednie dla delikatnej skóry dziecka. Do ich produkcji nie stosuje się też parabenów, sztucznych barwników, wybielaczy i perfum. Dzięki temu nie uczulają ani nie powodują podrażnień.

  Z racji tego, że pieluszki nie zawierają żadnych chemikaliów, rozkładają się o wiele szybciej i są w pełni biodegradowalne. Niektóre z nich można nawet kompostować.

  Wybór pieluszek

  Producentów, którzy produkują tego typu pieluszki, jest naprawdę wielu. My w pierwszej kolejności polecamy fińskie Muumi. Firma ta już od trzech pokoleń wytwarza ekologiczne produkty dla niemowląt. Podstawą są oczywiście popularne na całym świecie jednorazowe pieluszki, jednak w ofercie można znaleźć też podkłady higieniczne oraz śliniaczki jednorazowe. Muumi posiada skandynawski certyfikat Nordic Ecolabel przyznawany produktom ekologicznym pozytywnie wpływającym na jakość środowiska. Produkty zostały również zatwierdzone przez międzynarodową Federację Astmy i Alergii.

  Drugą marką, która podbiła serca polskich mam jest Abena. Pieluszki Bambo Natur nie zawierają metali ciężkich, lateksu, ftalanów, organtyn, barwników i sztucznych zapachów. Są łagodne dla skóry dziecka i zapewniają idealne dopasowanie do kształtów jego pupy.

  Artykuł sponsorowany.

  [Głosów:1    Średnia:4/5]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here