Kawa cold brew

0
1276
kawa cold brew
fot. pexels.com

Latem niechętnie sięgamy po ciepłe napoje, a raczej szukamy sposobu na to by szybko się orzeźwić i schłodzić. Często rezygnujemy z kawy, ze względu na to, że jest na nią za gorąco. Prawdziwi kawosze mają jednak na to sposób i zaparzają wówczas kawę cold brew.

Kawa parzona w ten sposób z pewnością orzeźwia i schładza organizm, wprowadzając nasze kubki smakowe w stan euforii, w odkryciu nowych smaków kawy. Sprawdźcie jak zrobić swoją cold brew!

Zobacz też: http://radiobc.pl/czym-jest-tzw-cold-brew/

Parzenie cold brew

Parzenie kawy cold brew to nic skomplikowanego! Ideą cold brew jest wyciągnięcie smaku ze zmielonej kawy poprzez jej namaczanie nawet kilkanaście godzin w zimnej wodzie.

Chcąc zrobić taką kawę, musimy mieć ziarna kawy, które pozwalają na taką metodę. Doskonale sprawdzą się w tym celu wszelkie kawy z Kenii, Etiopii, Burundii oraz Kolumbii. Te kawy mają lekki, owocowy oraz orzeźwiający smak, a więc doskonale podkreślają ideę orzeźwiającej cold brew latem.

Chcąc zaparzyć kawę cold brew musimy mieć młynek, wagę oraz czystą, lodową przefiltrowaną wodę i naczynie. Może to być słoik, butelka, dzbanek – muszą być czyste i pozbawione zapachu. Istnieją również dedykowane do cold brew naczynia.

Przepis na cold brew

Jeśli chcecie spróbować swojego cold brew, najlepiej zacząć kombinować z proporcjami kawy oraz wody i oczywiście z rodzajem kawy. Na start spróbujcie odsypać 70 g ziaren kawy, które następnie grubo zmielicie. Można ją dodatkowo odsypać, aby nie było grubych kawałków ziaren kawy.

Zmieloną kawę wsypcie do naczynia i zalejcie litrem zimnej wody. Mieszajcie, a dalej zakryjcie naczynie folią i włóżcie do lodówki. Możecie wyjąć przygotowane cold brew po 9-10 godzin, a nawet więcej! Najlepiej zrobić taką kawę od rana lub na noc, aby się odstała w lodówce.

Gotowe cold brew przelewacie do nowego naczynia, oczywiście stosując filtr, aby pozbyć się fusów. Możecie do swojego cold brew również dodać kostki lodu, lecz powinny być również z przefiltrowanej zimnej wody.

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/jakie-meble-kupic-do-salonu/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here