Kolagen na włosy – odzyskaj blask i zdrowie

0
1440
Kolagen na włosy – odzyskaj blask i zdrowie

Zdrowe i piękne włosy to marzenie bardzo wielu osób. Nic w tym dziwnego, odpowiednia i zdrowa fryzura potrafi stać się prawdziwą ozdobą. Długie i zadbane włosy są jednym z głównych atrybutów kobiecości, dlatego to właśnie paniom najczęściej zależy na ich wyglądzie. Możemy używać odpowiednich kosmetyków oraz zażywać suplementy wpływające pozytywnie na nasze włosy. Nie powinniśmy jednak zapominać o znaczeniu kolagenu, który ma również duży wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Czym jest kolagen i dlaczego jest on tak cenny dla naszych włosów? Kto jest narażony na niedobór kolagenu i jakie są jego skutki?

Kolagen – co to jest?

Kolagen oznacza grupę białek włóknistych, budujących tkankę łączną. Stanowi on główny składnik ścięgien i skóry. Wypełnia także rogówkę oka, buduje włosy, kości, stawy oraz paznokcie. Kolagen bierze udział w niemal wszystkich funkcjach życiowych narządów i tkanek w organizmach ludzi oraz zwierząt. Ludzki organizm stale produkuje kolagen, niestety po 25. roku życia proces ten zaczyna stopniowo zanikać. Wtedy też możemy mówić o początku procesu starzenia się organizmu. Do głównych zadań kolagenu należy spajanie elementów komórkowych w organizmie. Wykazuje on właściwości ujędrniające i napinające skórę. Dodatkowo, regeneruje i wzmacnia paznokcie. Jest odpowiedzialny za ciągłą odnowę komórek skóry. Można wiec śmiało powiedzieć, że kolagenowi zawdzięczamy młody i zdrowy wygląd.

Kolagen i jego wpływ na włosy

Kolagen ma bardzo duży wpływ na wygląd naszych włosów. Przede wszystkim, dodaje on elastyczności i objętości włosom suchym oraz zniszczonym. Jest również istotnym czynnikiem osłabiającym proces wypadania włosów. Kolagen dostarczany do naczyń krwionośnych w meszkach włosowych, odpowiedzialnych za odżywienie cebulek, wzmaga prawidłowy wzrost i wygląd kosmyków. Dodatkowo, stymuluje cebulki włosowe, poprawia ich strukturę, podtrzymuje warstwę ochronną pojedynczego włosa, utrzymując go w zagłębieniu mieszkowym. Kolagen stosowany regularnie, poprawia gęstość pukli, równocześnie opóźniając proces łysienia. Wpływa pozytywnie również na wygląd i kondycję skórę głowy: zabezpiecza ją przed łuszczeniem i powstawaniem łupieżu. Więcej na

Niedobór kolagenu a włosy

Nasze włosy potrzebują kolagenu, aby zachować swój piękny wygląd. Jednym z najpopularniejszych problemów związanych z pielęgnacją włosów jest niedobór białka – kosmyki stają się wtedy cienkie, łamliwe i matowe, szybko się przesuszają i mocniej wypadają. Niedobór kolagenu może także prowadzić do pojawiania się nieestetycznego łupieżu, który dla wielu osób wydaje się być problemem nie do rozwiązania. Wszystko to sprawia, że włosy na naszej głowie nie wyglądają zachwycająco. Należy pamiętać, że nawet najlepsza pielęgnacja włosów nie sprawi, że będą wyglądać pięknie, jeśli borykamy się z niedoborem kolagenu. Dlatego też, jeżeli chcemy mieć zdrowe włosy, warto pomyśleć nad suplementacją tego składnika.

Collagen Duo Life

Osobom, które pragną zadbać o kondycję swoich włosów, zaleca się suplementację kolagenu. Suplement diety Duo Life Collagen to całkowicie naturalny produkt, wzbogacony formułą antyoksydantów, która pozwala skórze zachować jędrność i elastyczność, a także chroni ją przed wczesnym starzeniem się. Dodatkowo, przyczynia się również do utrzymania zdrowych włosów i paznokci. Dzięki swojej płynnej formule jest bardzo łatwo przyswajalny. Naturalny kolagen do picia to produkt, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących zachować zdrowie oraz młody wygląd.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here