Kolorowe soczewki kontaktowe – komu spodoba się ta propozycja?

0
1215
Kolorowe soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to świetna alternatywa dla okularów korekcyjnych, po którą chętnie sięga wiele osób z wadami wzroku. Poza klasycznymi soczewkami korekcyjnymi można znaleźć także kolorowe soczewki kontaktowe w najróżniejszych wersjach. Takie soczewki spodobają się nie tylko tym, którzy pragną skorygować problemy ze wzrokiem, ale także osobom chcącym odmienić swój wygląd. To wręcz idealna propozycja dla tych z nas, którzy lubią eksperymentować z wizerunkiem! Jakie są rodzaje soczewek kolorowych i u kogo się sprawdzą?

Kolorowe soczewki kontaktowe – kto może z nich korzystać?

W specjalistycznych sklepach z soczewkami można znaleźć zarówno takie modele, które mają na celu korygowanie wzroku, jak i soczewki służące jedynie zmianie koloru oczu. Są również soczewki, które łączą w sobie obie te funkcje. Z kolorowych soczewek kontaktowych, takich jak np. https://www.twojesoczewki.pl/pol_m_soczewki-kontaktowe_rodzaj_Soczewki-kolorowe-168.html, mogą korzystać zarówno krótkowidze i dalekowidze, jak też osoby nie mające żadnych problemów ze wzrokiem. Nie poleca się ich natomiast osobom, które zmagają się ze stanami zapalnymi oczu ani małym dzieciom. Soczewki mogą podkreślać naturalny odcień naszych oczu bądź też całkowicie zmieniać ich kolor. Największą popularnością cieszą się oczywiście soczewki w takich kolorach, jak zieleń, brąz czy niebieski, jednak w sprzedaży są też bardziej niestandardowe opcje kolorystyczne. Soczewki w kolorze czerwonym, czarnym czy też całkowicie białe mogą stanowić intrygujący element kostiumu na imprezie przebieranej. Jeśli poszukujemy kolorowych soczewek kontaktowych na taką okazję, najlepiej wybrać model jednodniowy. Gdy natomiast planujemy nosić nasze soczewki częściej, możemy wybierać spośród modeli tygodniowych, miesięcznych oraz rocznych.

Popularne rodzaje soczewek kontaktowych

Jak już wspomniano, kolorowe soczewki kontaktowe mogą służyć zarówno celom estetycznym, jak i korygować wzrok. Dostępne są różne kategorie soczewek. Ich podziału można dokonać nie tylko ze względu na właściwości korygujące, ale także kolorystyczne. Jeśli chodzi o modele kolorowe, najwięcej osób wybiera soczewki półprzeźroczyste, które mają za zadanie wzmocnić naturalny kolor oczu. Występują w podobnej tonacji co nasze naturalne tęczówki, jednak są bardziej intensywne. W ofertach sklepów z soczewkami można znaleźć także propozycje, które zupełnie zmieniają kolor oczu. Być może od zawsze marzyliśmy o tym, by mieć określony kolor tęczówki – inny niż nasz rzeczywisty. Jeśli tak, kolorowe soczewki kontaktowe mogą być tym, czego szukamy! Ciekawą propozycją są też soczewki, które pogłębiają spojrzenie, odbijają światło w tęczówce oraz powiększają źrenice.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here