Kosmetyki do stylizacji włosów – po jakie sięgać, a jakich unikać?

0
974
Kosmetyki do stylizacji włosów

Włosy to kluczowy element naszego codziennego wyglądu. Od sposobu, w który poddamy je stylizacji, zależeć będzie cała nasza prezencja. Dlatego, wiele osób nie wychodzi z domu, dopóki nie „zrobi sobie fryzury”. Ilość dostępnych kosmetyków przeznaczonych do ich stylizacji nie ułatwia wyboru. Wiele osób czuje się zdezorientowanych, stając przed sklepowymi półkami zastawionymi najróżniejszymi specyfikami. Właśnie tym osobom dedykujemy nasz krótki poradnik – z którego dowiesz się jak dobrać kosmetyki do predyspozycji swoich włosów.

Kosmetyki dobrej jakości – czyli jakie?

Stylizacja fryzury otwiera przed nami nie tylko możliwość manipulowania swoim wyglądem, ale także – pielęgnacji włosów. Niektóre z kosmetyków nie tylko bowiem utrwalają określony rodzaj fryzury, ale także regenerują, nawilżają lub odżywiają. Wówczas, stylizacja stanowi również formę pielęgnacji. 

Pianka do włosów to jeden z najchętniej stosowanych kosmetyków do ich stylizacji. Jej zadanie polega na zwiększeniu objętości oraz unoszeniu pasm od samej nasady ku górze. Dzięki temu fryzura staje się bardziej obszerna, wyraźna, a włosy uzyskują połysk. Znajdziemy również pianki dedykowane dla szczególnego rodzaju włosów – na przykład do tych suchych zaleca się używanie pianki bez alkoholu w składzie.

Żel do włosów jest równie popularny. Występuje w bardzo rozmaitych wersjach. Znajdziemy zarówno te o wodnistej konsystencji, jak i bardzo trwałe i wytrzymałe. Pozwalają na najróżniejsze formy stylizacji – od dodawaniu blasku, po utrwalanie najbardziej fikuśnych kształtów – na przykład odstających grzywek lub irokezów.

Lakier do włosów to środek przeznaczony do utrwalania fryzury w takim kształcie, jaki pragnęlibyśmy utrzymać przez cały dzień. Ponadto, lakier chroni przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Szczególnie zalecany jest w przypadku osób, których włosy mają tendencję do nadmiernego elektryzowania się. Wówczas, lakier pozwala naszym kosmykom odpocząć, nie sklejając ich nadmiernie ani nie obciążając.

Wosk i guma – alternatywa dla żelu do włosów?

Do niedawna jeszcze najważniejszym kosmetykiem do stylizacji włosów był żel. Obecnie jest wypierany przez między innymi wosk i gumę. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku osób o sztywnych, krótkich włosach lub długich i niesfornych.

Wosk do włosów jest używany, gdy pragniemy, aby nasza stylizacja była trwała i odporna na takie oddziaływania jak silne powiewy wiatru. Wosk pozwala na opanowanie odstających kosmyków oraz niepokornych końcówek. Pozwala także na stworzenie fryzur „z pazurem”, idealnie pasujących do stylu młodych buntowników.

Guma do włosów to kosmetyk używany przez osoby o najróżniejszych predyspozycjach. Znajdziemy zarówno gumy o działaniu matującym, dodające połysku, jak i gumy silniej lub słabiej stabilizujące. Najczęściej jednak korzystają z nich osoby o krótkich i sztywnych włosach, które należy odpowiednio poskromić, by uzyskały atrakcyjny wygląd.

Na koniec warto wspomnieć, że szczególną popularnością cieszą się kosmetyki Kérastase, dostępne w specjalistycznym fryzjerskim sklepie internetowym Jean Louis David. Rozbudowana oferta kosmetyków tej marki gwarantuje, że każdy, nawet najbardziej wymagający odbiorca, znajdzie wśród nich ten pasujący do jego predyspozycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here