Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry

0
4570

Atopowe zapalenie skóry należy do coraz częściej występujących chorób dermatologicznych, które są wyjątkowo uciążliwe dla pacjenta. Przede wszystkim ze względu na to, że znacząco obniżają komfort życia, pogarszając codzienne samopoczucie. Jest to związane z nadwrażliwością naskórka, świądem i pieczeniem, które stale towarzyszy osobom cierpiącym na tę chorobę.

Atopowe zapalenie skóry jest także bardzo wymagające pod względem codziennie wykonywanych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych. Używanie większości ogólnodostępnych kosmetyków nie jest wskazane. Osoby cierpiące na AZS powinny stosować wyłącznie preparaty myjące i pielęgnujące przeznaczone stricte do skóry atopowej, jak np. kosmetyki z serii Atopy Tolerance.

Zalety stosowania specjalnych kosmetyków na AZS

Dermatolodzy zalecają używanie specjalnych kosmetyków do skór z tego typu problemami, nie tylko ze względów czysto zdrowotnych, ale przede wszystkim w celu poprawy estetycznego wyglądu skóry i samopoczucia danej osoby. Odpowiednie produkty zapewniają nie tylko delikatne odświeżenie skóry i usunięcie z niej zanieczyszczeń, ale przede wszystkim nawilżenie i odżywienie oraz ukojenie świądu i pieczenia. Specjalne kosmetyki dodatkowo regenerują drobne uszkodzenia skóry i zapobiegają jej ponownemu przesuszeniu. Łagodzą nadwrażliwość i zabezpieczają naskórek przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, zapewniając komfortowe samopoczucie na cały dzień. Tego typu preparaty warto stosować także w przypadku cery wrażliwej, która reaguje alergicznie na większość kosmetyków dostępnych na rynku.

Zawartość dobrych kosmetyków do pielęgnacji atopowego zapalenia skóry

W produktach Atopy Tolerance znajdują się drogocenne składniki aktywne pochodzenia naturalnego, które bardzo pozytywnie wpływają na stan skóry wrażliwej i atopowej. To przede wszystkim ekstrakt z kory brzozy i ziela trędownika, które łagodzą podrażnienia i odbudowują naturalną barierę ochronną naskórka. Dodatkowo nie naruszą warstwy lipidowej i łagodzą stany zapalne, co poprawia ogólną kondycję skóry.

Kosmetyki do atopowego zapalenia skóry należy stosować codziennie – zarówno do mycia, jak i pielęgnacji. Należy również pamiętać, że tego typu skóra może nie tolerować większości proszków do prania i płynów do płukania, dlatego dobrze jest prać swoją odzież w delikatnych proszkach i płynach dla dzieci lub w płatkach mydlanych.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here