Kriolipoliza – co to jest i na czym polega?

0
807
Kriolipoliza

Walka o idealną sylwetkę to ogrom pracy, jak również wyrzeczeń. Medycyna estetyczna wraz kosmetologią rozwijają się błyskawicznie i są w stanie oferować coraz to nowsze zabiegi, pomocne w osiąganiu wymarzonych kształtów. Jednym z takich zabiegów jest kriolipoliza.

Czym jest kriolipoliza?

Nazwa zabiegu pochodzi od słowa krýos oznaczającego po prostu “zimny”. Okazuje  się, że wymrażanie komórek tłuszczowych,  po pewnym czasie skutkuje miejscowym ubytkiem tłuszczu podskórnego.  Co więcej jest to zabieg nieinwazyjny, bezbolesny i nie wymagający późniejszej hospitalizacji, czym zyskał sobie przewagę nad liposukcją. Obecnie kriolipoliza jest obecna w ofertach wielu dobrych klinik czy zakładów kosmetycznych. Aby zyskać w to wgląd wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę kriolipoliza Kraków. Na czym dokładnie polega owe wymrażanie?

Kriolipoliza Kraków – przebieg zabiegu

Kriolipoliza Kraków

Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego pierwszy krok to rozmowa ze specjalistą który stwierdzi czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Kolejnym etapem jest lekki masaż który przygotuje tkanki do schłodzenia. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się specjalistyczny aparat który zasysa tkankę i stopniowo chłodzi ją. Aplikator próżniowy wyposażony jest w czujniki regulujące i monitorujące chłodzenie tkanki, dzięki czemu zabieg jest na bieżąco kontrolowany i  bezpieczny. W wyniku oddziaływania niskiej temperatury, komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi(lipolizie), czego efektem jest redukcja tkanki tłuszczowej i zmniejszenie się obwodów po kilku tygodniach/miesiącach od zabiegu. W zależności od części ciała którą chce się wyszczuplić, może być rekomendowana różna liczba zabiegów. Do wyszczuplania brzucha najczęściej rekomenduje się 2 zabiegi, z kolei do zmniejszenia obwodu talii wystarczy 1 zabieg.  Pojedynczy zabieg trwa zazwyczaj od 40 minut do godziny.

Kiedy można spodziewać się efektów?

Zabieg jest bezbolesny, jednak osoby o wrażliwej skórze mogą odczuwać dyskomfort, związany z samym zasysaniem skóry jak i odczuciem zimna. Obszar poddany zabiegowi może być zaczerwieniony, a nawet pokryty siniakami, które jednak powinny zniknąć w ciągu kilku dni. Niektóre osoby jakiś przez jakiś czas po zabiegu uskarżają się na osłabienie czucia w rejonach poddawanych zabiegowi  jest to jednak dolegliwość przejściowa. Aby zobaczyć pierwsze efekty należy uzbroić się w cierpliwość i odczekać kilka tygodni/miesięcy, aby organizm pozbył się lipidów z uszkodzonych komórek tłuszczowych.  Tempo tego procesu to kwestia indywidualna, dlatego nie jest możliwe jednoznaczne określenie ile czasu potrzeba na zobaczenie finalnych efektów. Zabieg kriolipolizy sprawdzi się dla osób które chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, na które nie działają ćwiczenia. Należy jednak pamiętać, że sam zabieg nie zastąpi zdrowego odżywiania, jak i aktywności fizycznej, a  jedynie może stanowić ich uzupełnienie. Wyszukując sprawdzonej kliniki do przeprowadzenia tego innowacyjnego zabiegu, wpisując w wyszukiwarkę kriolipoliza Kraków.  warto wziąć pod uwagę klinikę Medistica.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here