Laserowe leczenie żylaków odbytu

  0
  1938

  Hemoroidy to plaga XXI wieku. Wstydliwa dolegliwość, o której się nie mówi, choć cierpią na nią miliony ludzi. Z żylakami odbytu borykają się nie tylko kobiety w ciąży. Guzki krwawnicze to także, a może przede wszystkim efekt siedzącego trybu życia. Trzecią grupą osób, u których pojawiają się hemoroidy są osoby po pięćdziesiątym roku życia.

  Co jeszcze sprawia, że mamy sporą szansę na hemoroidy? Niezdrowy sposób ożywiania, który prowadzi do otyłości, nadużywanie kawy oraz alkoholu, a także częste dźwiganie bardzo częstych przedmiotów.

  Hemoroidów nie trzeba wcale leczyć. Można z nimi żyć. Pod warunkiem, że będziemy w stanie przyzwyczaić się do narastającego bólu, ostrego świądu, krwi pojawiającej się podczas każdego wypróżniania się czy wreszcie do wypadania żylaków. Wszystko to z czasem zupełnie wyłączy nas z szeregu dotychczasowych aktywności. Mało przyjemna wizja, zgodzicie się z tym?

  Jak pobyć się hemoroidów: metody klasyczne

  Na szczęście hemoroidy można pokonać. Początki leczenia to najczęściej różnego rodzaju maści oraz czopki, które zmniejszają dyskomfort powodowany przez żylaki. Czasami jednak potrzebne są bardziej radykalne kroki. Można usunąć hemoroidy chirurgicznie, założyć na nie specjalne „obrączki” czy też np. potraktować je niskimi temperaturami (krioterapia). Najnowsza metoda walki z guzkami krwawniczymi wykorzystuje działanie lasera.

  Pokonaj hemoroidy laserem

  Technika ta znana jest od ponad ćwierćwiecza. Obecnie wykorzystywane są dwa rodzaje laserów, które rozprawiają się z żylakami odbytu na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to laser CO2. Stosowany jest w III oraz IV stadium choroby. Zabieg polega na szybkim, bezbolesnym i zupełnie bezkrwawym odparowaniu zewnętrznej części żylaka (znajdującego się poza odbytem). Drugi rodzaj lasera nosi nazwę Nd:YAG. Stosowany jest do wywoływania fotokoagulacji u podstawy guzka, a w efekcie do doprowadzenia go do stanu martwicy. Warto dodać, że laseroterapię można z powodzeniem stosować także w przypadku hemoroidów I oraz II stopnia. Wówczas za pomocą lasera zamykane są tętniczki hemoroidalne. Łączny czas zabiegu oraz obserwacji, po którym można od razu opuścić gabinet zabiegowy, wynosi około trzydziestu minut.

  Podsumowując, zabieg tego rodzaju jest nie tylko bezbolesny, a jego efekty trwałe. Równie istotny jest fakt, iż pacjent po zabiegu od razu odzyskuje pełną sprawność. Tymczasem przy zastosowaniu metod klasycznych nie jest już tak różowo. Wystarczy choćby wspomnieć o tym, że przez dwa tygodnie pacjent ma problemy z siedzeniem, przez co wyłączony jest z normalnego funkcjonowania.

  Jeśli chcecie się pozbyć nie tylko wstydliwego, lecz przede wszystkim szalenie uciążliwego problemu, warto pomyśleć o zmianie dotychczasowego stylu życia. Pierwszym krokiem na drodze do sukcesu będzie jednak wizyta u specjalistów z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone w Częstochowie.

  [Głosów:0    Średnia:0/5]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here