Laserowe zamykanie naczynek

0
1959

Rozszerzone naczynka to problem nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny. Pod wpływem różnych czynników na twarzy osoby z tendencją do rozszerzania się naczyń włosowatych pojawia się piekący rumień, który sprawia dyskomfort. Wystarczy trochę alkoholu lub nagła zmiana temperatury, by naczynka od razu dały się we znaki. Niestety nie da się tego całkowicie zatuszować kosmetykami.

Czy warto poddać się laserowemu zamykaniu naczynek?

Mimo tego, że na rynku istnieje wiele naprawdę dobrze kryjących podkładów, to rozszerzone naczynka można zakamuflować tylko w pewnym stopniu.Przestaną się one rzucać tak bardzo w oczy, ale nie przestaną stanowić dyskomfortu w kwestii odczuć. Z tym problemem może poradzić sobie jedynie profesjonalne zamykanie naczynek w gabinecie lekarza medycyny estetycznej.

Jedną z form jest działanie laserowe. Dlaczego warto je wybrać? Ponieważ cechuje się dużą skutecznością i niską inwazyjnością. Oczywiście nim lekarz podejmie decyzję, jaki laser zastosować, musi dobrze obejrzeć skórę i sprawdzić jak głęboko położone są naczynka oraz jak rozległy jest problem. Lekarz zrobi także dokładny wywiad, a później będzie mógł zastosować laserowe zamykanie naczynek. Na czym ono polega?

Laser IPL lub VPL

Typ lasera dobiera się do typu problemu. Jego działanie w przypadku tych dwóch konkretnych rodzajów urządzenia jest jednak podobne. Chodzi o to, by wiązka lasera dostała się do naczynka i tam światło zostało zamienione w ciepło. W jednej chwili dzięki temu może być wysuszona cała woda w naczyniu, zaś to powoduje jego obumarcie.

Dzięki takiemu zabiegowi zamykanie naczynek daje rezultaty na dłuży czas, co nie oznacza, że można zupełnie przestać przejmować się tym problemem.W dalszym ciągu należy uważać na skórę, ponieważ cera naczynkowa może ponownie zacząć przysparzać kłopotów. W jaki sposób trzeba dbać o skórę po zabiegu?

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Przede wszystkim trzeba wyposażyć się w dobre kosmetyki dla cery naczynkowej i wrażliwej. Muszą one zawierać substancje uszczelniające i wzmacniające naczynia włosowate.Ponadto przed wyjściem na powietrze najlepiej zabezpieczyć dodatkowo twarz warstwą podkładu zwłaszcza kiedy na dworze panuje mróz lub wieje silny wiatr.

Ponadto osoba, które miała zabieg w postaci zamykania naczynek powinna zrezygnować z dużej ilości alkoholu, najlepiej też zminimalizować ilość używanych przypraw. Wskazane byłoby także prowadzenie bardziej bezstresowego i mniej nerwowego trybu życia. Niekiedy po czasie problem może wrócić, więc warto poradzić się lekarza jak wydłużyć skutki zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here