Leczenie łysienia komórkami macierzystymi

0
1845

Łysienie dotyka współcześnie zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Różne co prawda może być podłoże wypadania włosów, niemniej jednak sposób leczenia takiego schorzenia jest dość podobny. Coraz częściej w leczeniu łysienia wykorzystywana jest mezoterapia Katowice oferują mezoterapię z osoczem bogatopłytkowym oraz mezoterapię wykorzystującą komórki macierzyste.

Osocze czy komórki macierzyste


Mezoterapia oparta jest na wprowadzaniu w skórę głowy preparatów, których zadanie polega na wzmocnieniu cebulek włosowych, przyspieszeniu procesów regeneracji skóry oraz pobudzeniu wytwarzania kolagenu i produkcji samych włosów. Do wprowadzania preparatu wykorzystuje się cienką igłę, sam zabieg trwa zazwyczaj około 60 minut. Do niedawna w czasie mezoterapii wprowadzano do skóry głowy specjalne preparaty wzmacniające i odżywiające, obecnie mezoterapia komórki macierzyste lub osocze bogatopłytkowe wprowadza w skórę pacjenta. Oba preparaty wykonywane są z krwi pacjenta, przy czym do przeprowadzenia jednorazowego zabiegu wystarcza około 100 ml krwi. Leczenie łysienia komórkami macierzystymi, choć nieco droższe od mezoterapii z osoczem bogatopłytkowym, jest jednak od niej skuteczniejsze.

Na czym polega leczenie łysienia komórkami macierzystymi


Skuteczna mezoterapia komórki macierzyste wykorzystuje do procesów regeneracji skóry oraz samych mieszków włosowych. Według wielu pacjentów to najskuteczniejsza metoda, pozwalająca na wyleczenie łysienia, bez względu na jego podłoże chorobowe. Tu warto podkreślić, że mezoterapię stosuje się zarówno przy łysieniu spowodowanych stresem, kuracjami farmakologicznymi, zmianami hormonalnymi, jak i chorobami wrodzonymi. W mezoterapii wykorzystuje się krew pobraną od pacjenta, którą poddaje się specjalnej obróbce w celu stworzenia preparatu z odpowiednim stężeniem komórek macierzystych. Jak skuteczna jest taka mezoterapia Katowice mogą się przekonać w nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej, gdzie w ciągu 1 godziny wytwarza się bogaty w komórki macierzyste preparat, a następnie wprowadza go w skórę głowy pacjenta.

Pozytywne efekty pojedynczego zabiegu mezoterapii obejmują m.in. pobudzenie uśpionych mieszków włosowych do produkcji włosów, poprawienie ukrwienia skóry głowy oraz stymulację produkcji kolagenu. W wielu przypadkach namnażanie komórek macierzystych w skórze głowy daje bardzo dobre efekty już po pierwszym wprowadzeniu preparatu. W niektórych przypadkach zaleca się powtórzenie zabiegu po określonym czasie, aby w ten sposób pobudzić produkcję nowych włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here