Opuchnięte powieki – jak sobie z nimi poradzić?

0
1289
jakie są sposoby na opuchnięte powieki?

Opuchnięte powieki jest to problem estetyczny, z którym zmaga się wiele kobiet. Przyczyn opuchniętych powiek może być kilka, najczęściej jest to: anemia, alergia, nieprawidłowa dieta lub pielęgnacja.

Większość z nas patrząc na osobę z opuchniętymi powiekami, stwierdzi że pewnie nieprzespała nocy lub ją przepłakała. Jest to błędne myślenie. Stres, nieodpowiednia dieta i nieaktywny tryb życia prowadzi do takiego wyglądu.

Opuchnięte powieki u jednych są sporadycznym problemem, natomiast u innych kobiet lub mężczyzn pojawia się bardzo często. Wtedy należy się zastanowić jaka może być przyczyna.

Przyczyny opuchniętych powiek

Opuchnięte powieki bardzo często wiele osób odziedzicza po swojej mamie lub tacie. Jeżeli któreś z rodziców, miało lub ma taki problem, bardzo prawdopodobne że nas też to czeka. Taka skłonność genetyczna do odkładania się tłuszczu w miejscu powiek, często występuje.

Kolejny przyczyna opuchniętych powiek to dieta. Jeżeli w naszym jadłospisie występuje wiele słonych i tłustych potraw, to prawdopodobnie przyczyną wyglądu naszych powiek jest nadmiar soli w diecie. Gdy jemy dużo słonych potraw, zaczynamy mieć problem z przepływem limfy, a wtedy pojawia się opuchlizna. W takiej sytuacji należy zmienić swój sposób odżywiania oraz zapoznać się z metodami na pozbycie się zatrzymanej wody.

Kosmetyki, również mogą być przyczyną pojawiających się worków pod oczami. Czasami w składzie produktu do pielęgnacji okolic oczu, może znaleźć się składnik, który wywoła alergię na naszej twarzy.

Przeczytaj też: http://www.szafamamy.pl/jak-nalezy-pielegnowac-wrazliwe-zeby/

Domowe sposoby na opuchnięte powieki

Jeżeli chcemy sobie poradzić z opuchniętymi powiekami, za pomocą domowych sposobów, możemy wypróbować kilka rozwiązań. Są to:

  • okłady z herbaty, są znane każdemu. Słyną głównie ze względu na swoją skuteczność i łatwą dostępność. Herbatę każdy z nas ma w swoim domu, dzięki temu możemy szybko wykonać taki zabieg. Jeżeli chodzi o rodzaj herbaty, to nie ma to aż takiego znaczenia, może być czarna, zielona, czy rumianek.
  • masaż kostkami lodu, aby był skuteczny musi trwać kilka minut. Kostki lodu owijamy w płócienną chusteczkę i następnie wykonujemy delikatne, okrężne ruchy. Alternatywą dla kostek lodu jest łyżeczka metalowa, którą wcześniej schłodzimy w zamrażalniku.
  • sok z ogórków, jest zalecany na opuchliznę wokół oczu. Wystarczy nasącz waciki takim sokiem i położyć je na oczy. Po 20 minutach należy ściągnąć okład i przemyć twarz letnią wodą. Jeżeli nie chcemy wyciskać soku z ogórków, można na powieki położyć grubsze plastry ogórka.

Źródło: https://beautyandbio.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here